pieniadze

Bukowno oraz powiat olkuski chcą pomóc poszkodowanym w nawałnicy mieszkańcom gminy Czersk oraz powiatu chojnickiego, położonych w województwie pomorskim. Radni naszych samorządów podejmą decyzje podczas przyszłotygodniowych sesji. 

Czersk to jedna z gmin, które w nocy z 11 na 12 sierpnia poniosły ogromne straty z powodu nawałnicy, jak przeszła nad nad województwem pomorskim i kujawsko – pomorskim. Uszkodzeniu uległo 150 domów. Silny wiatr pozrywał też linie energetyczne i powalił osiem hektarów lasu. Burmistrz Mirosław Gajdziszewski zaproponował przekazanie pomocy finansowej w wysokości 10 tys. złotych. – Jesteśmy w kontakcie władzami gminy Czersk. W takich chwilach trzeba być razem i okazywać sobie solidarność i wzajemną pomoc. Mieszkańcy Bukowna również czują taką potrzebę, bo też zwracali się już do mnie z pytaniami dotyczącymi pomocy. Na miarę swoich możliwości finansowych postaramy się wspomóc poszkodowanych – mówi burmistrz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski.

Środki finansowe pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu miasta z przeznaczeniem odbudowę infrastruktury drogowej gminy uszkodzonej w wyniku działań żywiołu. Projekt uchwały w tej sprawie będzie poddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 29 sierpnia.

Pomóc poszkodowanych chcą też władze powiatu olkuskiego, przekazując powiatowi chojnickiemu 30 tys. złotych na usuwanie skutków klęski żywiołowej. W tej sprawie został przygotowany stosowny projekt uchwały. – Miej serce i patrzaj w serce – to jedna z moich życiowych dewiz. Wierzę, że uchwała ta przejdzie jednomyślnie. Solidarność przede wszystkim! Obyśmy my nie musieli nigdy z takiej pomocy korzystać – komentuje starosta Paweł Piasny.
Powiatowi radni będą procedować uchwałę na sesji 30 sierpnia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze