woda
Woda

Miejscy radni w Olkuszu przyjęli nowe stawki za wodę i ścieki, jakie będą obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku. Za 1 m3 wody zapłacimy 5,61 zł netto (6,06 zł brutto, wzrost o 6,6 proc.), a za 1 m3 ścieków 6,94 zł (7,50 zł brutto, wzrost o 17,6 proc.). Podwyżka dotyczy mieszkańców Olkusza, Klucz, Bukowna i Bolesławia.

 

We wniosku złożonym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu do burmistrza Dariusza Rzepki proponowane stawki były wyższe. Wynosiły 5,71 zł (wzrost o 8,6 proc.) za 1 m3 wody i 7,05 zł (wzrost o 19,5 proc.) za 1 m3 ścieków. Tradycyjnie burmistrz zweryfikował te kwoty. Długie dyskusje na ten temat toczyły się na komisjach Rady Miejskiej. Ostatecznie stawki za wodę i ścieki zostały zmniejszone. Nie zmieniono wysokości opłat abonamentowych.

Jak będą kształtować się opłaty abonamentowej za dostarczoną wodę? Dla odbiorców rozliczających się według wskazań wodomierza, w zależności od okresu rozliczeniowego, wyniosą one: 10,66 zł (za miesiąc), 21,32 zł (za dwa miesiące) i 31,98 zł (za trzy miesiące). Osoby rozliczające się według norm zużycia wody zapłacą odpowiednio: 8,29 zł (za miesiąc), 16,57 zł (za dwa miesiące) i 24,86 zł (za trzy miesiące). Dla odbiorców rozliczanych się według wodomierza głównego i dodatkowego ustalono stawki: 16,87 zł (za miesiąc), 33,64 zł (za dwa miesiące) i 50,50 zł (za trzy miesiące). Abonament dla rozliczających się według wodomierza lokalowego wyniesie 6,16 zł (za miesiąc), 12,31 zł (za dwa miesiące) i 18,50 zł (za trzy miesiące).

W „górę” poszły również opłaty abonamentowe za odprowadzane ścieki. Osoby rozliczające się według powyższych wskazań zapłacą: 4,56 zł (za miesiąc), 9,12 zł (za dwa miesiące) i 13,68 zł (za trzy miesiące). Odprowadzających ścieki z własnych ujęć wody obowiązywać będą stawki w wysokości: 10,71 zł (za miesiąc) i 21,50 zł (za dwa miesiące).

Największy wpływ na wysokie opłaty mają koszty inwestycji realizowanych w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenie gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze”. Biorąc pod uwagę podwyżki proponowane przez PWiK, wzrost z tytułu realizacji projektu na cenie 1m3 wody wyniósłby aż 6,5 proc., a 2,1 proc. to wzrost z tytułu bieżącej działalności. W przypadku ceny za 1m3 ścieków wartości te kształtują się na poziomie odpowiednio: 12,9 proc. oraz 6,6 proc. We wniosku taryfowym ujęto też wzrost kosztów wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników, wynikających z podpisanego porozumienia ze związkami zawodowymi. 

Wniosek taryfowy PWiK – u ostro skrytykowali radni miejscy, uznając proponowane opłaty za zbyt wysokie. W wyniku negocjacji zarząd PWiK – u znalazł oszczędności na działalności firmy oraz świadczeniach pracowniczych. Zrezygnowano z podwyżek płac w wysokości 80 złotych na etat.

 
Co powiedzieli radni?
O obniżenie proponowanych stawek radni toczyli batalie na kilku posiedzeniach komisji. Tuż przed głosowaniem zdania w Radzie były podzielone. Zdarzyło się, że nawet radni reprezentujący te same barwy klubowe nie byli w tym temacie zgodni. Przedstawiamy ich wypowiedzi w kolejności zabierania głosu na sesji przed głosowaniem.

Roman Piaśnik (SLD): Proponowana przez burmistrza wysoka podwyżka jest moim zdaniem nie do przyjęcia. Czy burmistrz uważa, że mieszkańcy gminy są bogatsi od ostatniej podwyżki? Realne dochody ludzi maleją, a bezrobocie rośnie. Dlaczego w Olkuszu maja być wyższe opłaty niż w innych miastach? Słyszę, że burmistrz i radni uznają za sukces wynegocjowanie kilkunastu groszy obniżki. Dlaczego zarząd „Wodociągów” zamiast szukać oszczędności zaciąga kolejne wielomilionowe kredyty? Przecież za to w przyszłości muszą zapłacić mieszkańcy gminy. Apeluję do Państwa o głosowanie przeciw tym stawkom. Już najwyższy czas, by kierownictwo Przedsiębiorstwa zaczęło oszczędzać. Jeśli proponowane podwyżki zostaną przyjęte, to olkuskie rodziny w ciągu roku zapłacą do kilkuset złotych więcej. Kto z obecnych na sali przyłoży do tego rękę?

Janusz Dudkiewicz (SLD): Byłem na czterech komisjach, gdzie omawiano temat podwyżek. Uczestniczyłem w tych dyskusjach i wyciągam zupełnie inne wnioski. Jeśli nie przyjmiemy stawek zawartych w projekcie uchwały, zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę wcześniejsza cena proponowana przez PWiK po miesiącu wejdzie w życie. Wtedy każdy z mieszkańców będzie płacił o 21 groszy więcej niż po weryfikacji. Rada Miejska po raz ostatni przyjmuje  w ten sposób kształtowane stawki. Wynegocjowaliśmy na komisjach, aby zobowiązać naszego przedstawiciela w Radzie Nadzorczej PWiK – u i burmistrza, m. in. do tego, by układ zbiorowy pracowników w Przedsiębiorstwie został zmieniony. Nie zgadzam się z taką sytuacją na dzień dzisiejszy, ale gdy będziemy przeciwko, to wszyscy zapłacimy więcej. Trudno było wymóc na „Wodociągach”, aby ponownie zweryfikowały te ceny. Jeśli już udało nam się to zrobić, jest to mały sukces.  

Józef Sarecki (PO): Średnie zużycie wody to około 2,3 m3 na osobę miesięcznie. Dwuosobowa rodzina, która zużyła 6 m3 wody, zapłaci o 8,34 zł więcej miesięcznie niż dotychczas, a jeśli zużyła 8 m3 – 11,12 zł. To nie są kwoty kilkusetzłotowe. Nie mówię, że te stawki są dobre, ale to co wspólnie zrobiliśmy jest satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że to rozpocznie pewien proces, który będzie z latami „normalniał”.

Łukasz Kmita (PiS): Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Wszyscy byliśmy tego świadomi, że gdy  „Wodociągi” podejmą tak duży projekt inwestycyjny, to ceny wody będą wzrastały. Apeluje do burmistrza, by jak najszybciej rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia dopłat dla najbardziej potrzebujących. Nie ma innej drogi, jak pomoc najuboższym. Prowadzona obecnie modernizacja oczyszczalni powinna przyczynić się do obniżenia kwot za kanalizację.  Chcemy, by nasi mieszkańcy mogli realnie płacić za wodę jak najmniej. Będę przeciwny wprowadzeniu tej taryfy, bo nie jest to do końca przemyślane. Boję się, że miliony wydane w ramach projektu na terenie czterech gmin nie zwrócą się tak szybko, jak się planuje, Każdy będzie się zastanawiał, czy się podłączyć do kanalizacji. Należy się starać, by jak najwięcej osób włączało się do kanalizacji, ale stawki muszą być niższe. Dzisiejsza obniżka nie jest satysfakcjonująca.

Andrzej Drapacz (SLD): Jestem zaskoczony, że na tej sali pojawiły się dwa sprzeczne wnioski: jeden zachęcający do nie przyjmowania stawek zawartych w projekcie uchwały,  a drugi, by ten projekt przegłosować. Jestem za tym drugim wnioskiem. Uczestniczyłem w dyskusjach dotyczących obniżenia stawek i chyba po raz pierwszy byłem świadkiem, z jakim trudem mój kolega Janusz Dudkiewicz forsował pomysł, by zaproponowane przez PWiK opłaty zostały zmniejszone. I tak się stało. Gdybyśmy opowiedzieli się za propozycją radnego Piaśnika, odbiorcy ponieśliby większe straty. Wynika to z wyliczeń matematycznych. Dyskusja nad zaproponowanymi stawkami była rzetelna, miała na celu wskazanie PWiK – owi wszystkich możliwości, by opłaty były jak najmniejsze.

W głosowaniu 14 radnych opowiedziało się za nowymi stawkami. Trzech było przeciw (Łukasz Kmita, Roman Piaśnik i Grzegorz Tomsia), a trzech się wstrzymało (Janusz Dąbek, Małgorzata Bień i Artur Rosołek). Na sesji nie było Wojciecha Glenia, Jarosława Gałki i Wacława Chłosty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
106 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ateista
Ateista
10 lat temu

[quote name=”Gorka”]Dlaczego tak niewielu radnych dba o nasze interesy?[/quote]
Dlatego, że na przykład Orkisz i Piasny zajmują się własnymi wiatrakami.

Gorka
Gorka
10 lat temu

Dlaczego tak niewielu radnych dba o nasze interesy?

Gizz
Gizz
10 lat temu

[quote name=”Myślący”][quote name=”theon”][quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Tani produkcie : jeśli facet łazi w niebieskiej bluzie z logo olkuskich wodociągów to kim jest ? Zarzucasz mi demagogię i podpierasz się wyzwiskami, ok. to świadczy tylko o tobie i bajzlu który jest w tej firmie nie przykryje. Nie zmienią tego również nasze biadolenia bo to monopolista a to jedyny przypadek gdy można swoich klientów miec w końcu przewodu pokarmowego.[/quote]

Co do monopolu i klientów masz rację, a ceny są astronomiczne, ale co się dziwić pracownikom ?? Za 1500 zł też bym łaził po sklepach w czasie pracy.

Datek
Datek
10 lat temu

[quote name=”hehe”][quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…[/quote]

jak się nie czepia jak te obniżki podwyżek jakkolwiek to zabrzmi uderza w kieszeń robotników, bo to im się zabiera 80 zł podwyżki brutto jaka miała być…[/quote]

80 złotych podwyżki brutto jeszcze nigdy na pasku nie widziałem bo przez tyle lat co pracuję takiej nie było. może kierownicy takie mają

Datek
Datek
10 lat temu

[quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Znam to z autopsji. rachunek za wodę 350 zł a wypłaty przyszło 1400zł. Kierowników pewnie stać ja deszczówkę będę zbierał

Datek
Datek
10 lat temu

[quote name=”Syndyk masy upadł.”]Jak widać czas szefa SLD – Janusza Dudkiewicza i szefa radnych PO – Józefa Sareckiego w olkuskiej polityce powoli dobiega końca. Ci panowie już się wykazali, dlatego powinni odejść z polityki raz na zawsze.[/quote]

Racja, racja. Pan Dudkiewicz kilka lat temu się już wykazał i do dziś za to płacimy. Ale nie martwcie się teraz zdobywa poparcie próbując odebrać „gratyfikacje” pracownikom PWIK oby mu pokazali gdzie jego miejsce.

UEP
UEP
10 lat temu

[quote name=”theon”]Tani produkcie : jeśli facet łazi w niebieskiej bluzie z logo olkuskich wodociągów to kim jest ? Zarzucasz mi demagogię i podpierasz się wyzwiskami, ok. to świadczy tylko o tobie i bajzlu który jest w tej firmie nie przykryje. Nie zmienią tego również nasze biadolenia bo to monopolista a to jedyny przypadek gdy można swoich klientów miec w końcu przewodu pokarmowego.[/quote]

zgadza się…też często widzę tych panów…

Syndyk
Syndyk
10 lat temu

Kończy się czas szefa SLD – Janusza Dudkiewicza i szefa radnych PO – Józefa Sareckiego w olkuskiej polityce powoli dobiega końca. Ci panowie już się wykazali, dlatego powinni odejść z polityki raz na zawsze.

Mat.
Mat.
10 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec.1″]Brawo dla panów Piaśnika, Kmity i Tomsi. Dziękuję za przeciwstawienie się tym antyspołecznym podwyżkom, które niszczą gminę Olkusz. Szkoda że pozostali radni nie mieli odwagi.[/quote]

Jak dla mnie pozostali nas zdradzili. Ciekawe dlaczego to robią?

Internauta
Internauta
10 lat temu

Niestety reszta radnych, kolejny raz mnie zawiodła.

Mieszkaniec.1
Mieszkaniec.1
10 lat temu

Brawo dla panów Piaśnika, Kmity i Tomsi. Dziękuję za przeciwstawienie się tym antyspołecznym podwyżkom, które niszczą gminę Olkusz. Szkoda że pozostali radni nie mieli odwagi.

WJust
WJust
10 lat temu

[quote name=”wioletta”]Panu radnemu Piaśnikowi, zamiast już prowadzić kampanię wyborczą proponuję zapoznać się z tą stroną, a dopiero wypowiadać się jaką to mamy drogą wodę i ścieki. Nie jest prawdą, że najdroższą w okolicy, ale każdy na cele prowadzonej kampani wyborczej dobiera sobie dane które są wygodne. TO jest strona z cenami wody i ścieków w innych miastach

http://www.cena-wody.pl/index.php?p=118

i te miasta które mają wysokie opłaty za ścieki, są w większości po lub w trakcie budowy i wymiany kanalizacji przy udziale funduszy z UNI EU (tak tam wszystko dają za darmo). A ciekawe czy Radny Piaśnik była za czy przeciw tej wielkiej inwestycji wodociągów.[/quote]

A ty pewnie jesteś za podwyżkami? „Wioletto” czy raczej Darku daj sobie spokój…

wioletta
wioletta
10 lat temu

Panu radnemu Piaśnikowi, zamiast już prowadzić kampanię wyborczą proponuję zapoznać się z tą stroną, a dopiero wypowiadać się jaką to mamy drogą wodę i ścieki. Nie jest prawdą, że najdroższą w okolicy, ale każdy na cele prowadzonej kampani wyborczej dobiera sobie dane które są wygodne. TO jest strona z cenami wody i ścieków w innych miastach

http://www.cena-wody.pl/index.php?p=118

i te miasta które mają wysokie opłaty za ścieki, są w większości po lub w trakcie budowy i wymiany kanalizacji przy udziale funduszy z UNI EU (tak tam wszystko dają za darmo). A ciekawe czy Radny Piaśnik była za czy przeciw tej wielkiej inwestycji wodociągów.

theon
theon
10 lat temu

Tani produkcie : jeśli facet łazi w niebieskiej bluzie z logo olkuskich wodociągów to kim jest ? Zarzucasz mi demagogię i podpierasz się wyzwiskami, ok. to świadczy tylko o tobie i bajzlu który jest w tej firmie nie przykryje. Nie zmienią tego również nasze biadolenia bo to monopolista a to jedyny przypadek gdy można swoich klientów miec w końcu przewodu pokarmowego.

Opłaty w górę
Opłaty w górę
10 lat temu

Już niedługo, a mieszkańcy Olkusza będą się w kanale kąpać.

Myślący
Myślący
10 lat temu

[quote name=”theon”][quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…[/quote]
– ja sie czepiam. Gdy widze jak pięciu chłopa stoi pół godziny nad dziurą i kiwają się jak chasydzi, gdy ich widzę rano na zakupach, gdy półtora roku patrzyłem jak ,, pracują ,, na mojej ulicy, gdy widzę nawierzchnie drogowe które ,, odtwarzają ,, tak, ja się ich czepiam[/quote]

Ciekawe co trzeba zrobić, żeby dostać tam pracę, bo słyszałem że mają tam super warunki…

Myślący
Myślący
10 lat temu

[quote name=”theon”][quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…[/quote]
– ja sie czepiam. Gdy widze jak pięciu chłopa stoi pół godziny nad dziurą i kiwają się jak chasydzi, gdy ich widzę rano na zakupach, gdy półtora roku patrzyłem jak ,, pracują ,, na mojej ulicy, gdy widzę nawierzchnie drogowe które ,, odtwarzają ,, tak, ja się ich czepiam[/quote]

Ciekawe co trzeba zrobić, żeby znaleźć tam pracę, bo słyszałem że mają tam super warunki…

aro
aro
10 lat temu

[quote name=”theon”][quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…[/quote]
– ja sie czepiam. Gdy widze jak pięciu chłopa stoi pół godziny nad dziurą i kiwają się jak chasydzi, gdy ich widzę rano na zakupach, gdy półtora roku patrzyłem jak ,, pracują ,, na mojej ulicy, gdy widzę nawierzchnie drogowe które ,, odtwarzają ,, tak, ja się ich czepiam[/quote]

Jesteś kretyn i tyle po twojej wypowiedzi mogę wnioskować, jeżeli robili na twojej ulicy pół roku to najprawdopodobniej był to wykonawca a pracownicy których widziałeś to nie pracownicy wodociągów. Ale demagogie każdy może uprawiać i pisać co mu jedna szara komórka przyniesie.

theon
theon
10 lat temu

[quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…[/quote]
– ja sie czepiam. Gdy widze jak pięciu chłopa stoi pół godziny nad dziurą i kiwają się jak chasydzi, gdy ich widzę rano na zakupach, gdy półtora roku patrzyłem jak ,, pracują ,, na mojej ulicy, gdy widzę nawierzchnie drogowe które ,, odtwarzają ,, tak, ja się ich czepiam

theon
theon
10 lat temu

Ci w rynku i ci na kluczewskiej juz dawno nie zastanawiaja sie, czy nas ograbiać. Oni tylko kombinuja jak nas oskubać żeby mieć więcej dla siebie

Syndyk
Syndyk
10 lat temu

Jak widać czas szefa SLD – Janusza Dudkiewicza i szefa radnych PO – Józefa Sareckiego w olkuskiej polityce powoli dobiega końca. Ci panowie już się wykazali, dlatego powinni odejść z polityki raz na zawsze.

hehe
hehe
10 lat temu

[quote name=”Sprawiedliwość”][quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…[/quote]

jak się nie czepia jak te obniżki podwyżek jakkolwiek to zabrzmi uderza w kieszeń robotników, bo to im się zabiera 80 zł podwyżki brutto jaka miała być…

hhh
hhh
10 lat temu

Pewnie sprywatyzowali dostarczanie wody i teraz prywaciaż dyktuje Olkuszowi warunki. Macie złodziejskie rządy PO.

Z osiedla
Z osiedla
10 lat temu

[quote name=”zdenerwowana”]To co, znowu przyjdzie do mnie podwyżka czynszu, który to juz raz? Jak nie woda, to śmieci, jak nie śmieci to inne podatki, ile jeszcze każą nam płacić? .Jeszcze powietrza nie opodatkowaliście[/quote]

Najrzadziej co kilka miesięcy przynoszą nam kolejne podwyżki, najwyraźniej weszło im już w krew.

F12
F12
10 lat temu

[quote name=”fuck”]Przestańcie pociskać pierdoły rajcowskie nieroby.
Siedzicie po 3, 4 kadencje i wydajecie pieniadze z których nas wszystkich łupicie. Trzeba było stworzyć strefy ekonomiczne, ściągnąć firmy żeby olkuszanie mieli pracę i pieniądze na opłaty a nie zajmować się własnym PR-em i przejadaniem naszych podatków.
Siedzicie w komisjach, spółkach miejskich i doicie forsę nie dając w zamian nic.Wystarczy popatrzyć na wasze oświadczenia majatkowe
Już najwyższy czas wymienić wszystkich skostniałych radnych.[/quote]

…a kto zadba o wyborców?

Komentarz
Komentarz
10 lat temu

Kogo reprezentuje burmistrz Rzepka proponując tak wysokie podwyżki?

mnb
mnb
10 lat temu

Tak dalej być nie może.

odcinek
odcinek
10 lat temu

[quote name=”Młody”]Z artykułu wynika że burmistrz i radni robią wszystko aby Olkuszanie jak najmniej płacili za wodę i ścieki. Kto więc jest tym tajemnym krwiopijcą i tyranem przez którego płacimy prawie najwyższe stawki w całej Polsce i cała władza olkuska nie potrafi sobie z nim poradzić ?[/quote]

Dlaczego płacimy tak wysokie stawki opłat?

mieszkan.
mieszkan.
10 lat temu

[quote name=”Młody”]Józef Sarecki (PO): …. Nie mówię, że te stawki są dobre, ale to co wspólnie zrobiliśmy jest satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że to rozpocznie pewien proces, który będzie z latami „normalniał”.

Czy wzrost opłat za ścieki o 17,6 proc. można uznać za sukces i czy to będzie „normalny” coroczny proces, czy może ja nie zrozumiałem radnych ?[/quote]

Dla mnie te podwyżki to SKANDAL

Pomorzany
Pomorzany
10 lat temu

Wiadomo, że Wodociągi są własnością Gminy, dlatego naprawdę to burmistrz i rada miejska decydują o wszystkich stawkach opłat. Bajki o negocjacjach z ludźmi, których mogą sami odwołać to manipulacja i lanie wody. Ciekawe kto w to uwierzy?

Również
Również
10 lat temu

[quote name=”pavv”]Wzrost cen o ponad 17% to zwykłe ZŁODZIEJSTWO! Co zdrożało o 17%? Wzrost cen powinien uwzględniać inflację, a tutaj mamy do czynienia z zabronionym MONOPOLEM![/quote]

Również myślę że to jest monopol…

Sprawiedliwość
Sprawiedliwość
10 lat temu

[quote name=”hehe”]tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:[/quote]

Nikt tu nie czepia się robotników z PWiK…

synb.
synb.
10 lat temu

[quote name=”babcia”]no i jak zwykle na narzekaniu sie skonczy . A woda na drugi rok znow zdrozeje..Moze trzeba troszkę zawalczyć np jak w sprawie obwodnicy a nie czekac spokojnie jak nas kiwają a my tylko zalimy się w internecie.Chyba mamy demokrację i cos do powiedzenia jako społecznosc.I jest internet mozna sie zorganizowac i zamanifestowac swoje niezadowolenie a nie płakać i płacić.[/quote]

mam nadzieją, że ludzie w Olkuszu w końcu się obudzą

Dlaczego?
Dlaczego?
10 lat temu

[quote name=”Dlaczego?”][quote name=”in dyczka”]Pogonić zaoczno -wieczorowych magistrów na zieloną trawkę , i wybrać mądrych wykształconych i nieskorumpowanych[/quote]

Najgorsze są ich powiązania i interesy, które robią kosztem mieszkańców. Kto zarobi na podwyżce opłat za wodę i ścieki? Dlaczego burmistrz Rzepka (wybrany z listy PO), Sarecki (szef radnych PO) i Dutkiewicz z SLD (myślę, że jego czas w polityce się kończy) poparli tak wielkie podwyżki?[/quote]

Bo przecież ci owi „zaoczno -wieczorowi” magistrzy nie dorwali się do swoich posadek przypadkowo, tylko musieli mieć jakieś kontakty i powiązania, ktoś ich musiał tam wciągnąć… Dlatego myślę, że te ich „interesy” nie są korzystne dla mieszkańców gminy Olkusz, tylko działają na ich szkodę (np. poprzez ciągłe podwyżki opłat).

Dlaczego?
Dlaczego?
10 lat temu

[quote name=”in dyczka”]Pogonić zaoczno -wieczorowych magistrów na zieloną trawkę , i wybrać mądrych wykształconych i nieskorumpowanych[/quote]

Najgorsze są ich powiązania i interesy, które robią kosztem mieszkańców. Kto zarobi na podwyżce opłat za wodę i ścieki? Dlaczego burmistrz Rzepka (wybrany z listy PO), Sarecki (szef radnych PO) i Dutkiewicz z SLD (myślę, że jego czas w polityce się kończy) poparli tak wielkie podwyżki?

in dyczka
in dyczka
10 lat temu

Pogonić zaoczno -wieczorowych magistrów na zieloną trawkę , i wybrać mądrych wykształconych i nieskorumpowanych

mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

[quote name=”babcia”]no i jak zwykle na narzekaniu sie skonczy . A woda na drugi rok znow zdrozeje..Moze trzeba troszkę zawalczyć np jak w sprawie obwodnicy a nie czekac spokojnie jak nas kiwają a my tylko zalimy się w internecie.Chyba mamy demokrację i cos do powiedzenia jako społecznosc.I jest internet mozna sie zorganizowac i zamanifestowac swoje niezadowolenie a nie płakać i płacić.[/quote]

bardzo chętnie, może jakaś pikieta

babcia
babcia
10 lat temu

no i jak zwykle na narzekaniu sie skonczy . A woda na drugi rok znow zdrozeje..Moze trzeba troszkę zawalczyć np jak w sprawie obwodnicy a nie czekac spokojnie jak nas kiwają a my tylko zalimy się w internecie.Chyba mamy demokrację i cos do powiedzenia jako społecznosc.I jest internet mozna sie zorganizowac i zamanifestowac swoje niezadowolenie a nie płakać i płacić.

Głow.
Głow.
10 lat temu

[quote name=”Mieszkanka osiedla M”]Gdybym miała gdzie to bym już stad poszła choćby i na koniec świata z tego osiedla. Już tyle płacimy za nasze mieszkania i ciągle mało. Tylko patrzeć jak nas będa na siłę wyrzucac z tych klatek bo nam kasy nie starczy,a woda – no cóż mozna będzie przestać się myć, jak takie obwarowania będą to i smrodu przybędzie.Czy nikomu z radnych nie przyszło na myśl, ze trzeba by z ludźmi pogadać zanim się łapę podniesie na tak?[/quote]

myślę, że trzeba nie mieć sumienia by tak bardzo podnieść opłaty

Mieszkanka osiedla M
Mieszkanka osiedla M
10 lat temu

Gdybym miała gdzie to bym już stad poszła choćby i na koniec świata z tego osiedla. Już tyle płacimy za nasze mieszkania i ciągle mało. Tylko patrzeć jak nas będa na siłę wyrzucac z tych klatek bo nam kasy nie starczy,a woda – no cóż mozna będzie przestać się myć, jak takie obwarowania będą to i smrodu przybędzie.Czy nikomu z radnych nie przyszło na myśl, ze trzeba by z ludźmi pogadać zanim się łapę podniesie na tak?

PXT
PXT
10 lat temu

[quote name=”wujek dobra rada”]to ja proponuje OLAĆ wodociagi. kto ma chałupe pod kazda rynną beczka na wode, a zamiast kanalizacji szamba ekologiczne, wode z prania przeznaczać na spłukiwanko kibelka[/quote]
Oj Wujek, nawet gdyby się udał ten manewr taktyczny wprowadzić w życie to ci opodatkują powierzchnię dachu. Tak czy siak i tak zapłacisz. Obywatel zawsze był jest i będzie owieczką do strzyżenia. Z wodą nie było problemu dopóki była traktowana jako dobro wspólne od Stwórcy, problem się zaczął od momentu gdy potraktowano ją jako towar. Z powietrzem będzie to samo. Już się zaczyna- (ostatnio w Warszawie na Stadionie Narodowym)

wujek dobra rada
wujek dobra rada
10 lat temu

to ja proponuje OLAĆ wodociagi. kto ma chałupe pod kazda rynną beczka na wode, a zamiast kanalizacji szamba ekologiczne, wode z prania przeznaczać na spłukiwanko kibelka

hehe
hehe
10 lat temu

tylko może zejdźcie ze zwykłych pracowników pwiku, bo te cięcia na podwyżce się na nich tylko odbijają, a za wodę płacą tak samo jak wszyscy inni, jakoś kierownikom i prezesom nagród nikt nie tnie 😮 :sigh:

przecinek
przecinek
10 lat temu

[quote name=”Jacuś”][quote name=”dover”][quote name=”Londyn”]Za dwa lata raz jeszcze głosujcie na po lub sld,samobójcy.[/quote]

Jeden Roman Piaśnik wyszedł z twarzą.[/quote]
Był przeciwko taryfie niższej od Burmistrza – czyli chciał żeby weszła wyższa zaproponowana przez wodociągi. Takie jest prawo[/quote]

Słabo się znasz na prawie Jacuś. To właściciel decyduje o cenach wody, a właścicielem wodociągów jest gmina

theon
theon
10 lat temu

Stasiek na burmistrza !!! 😀 😀 😀 Mnóstwo popaprańców chodzi na wolności 😉

Syndyk masy upadł.
Syndyk masy upadł.
10 lat temu

Jak widać czas szefa SLD – Janusza Dudkiewicza i szefa radnych PO – Józefa Sareckiego w olkuskiej polityce powoli dobiega końca. Ci panowie już się wykazali, dlatego powinni odejść z polityki raz na zawsze.

eleonora
eleonora
10 lat temu

Za kilka miesięcy mamy wybory. Najwyższy czas pozbawić stanowisk burmistrzów i tych radnych, którzy działają ewidentnie przeciwko mieszkańcom Olkusza.Ale trudno się dziwić skoro Olkuszem rządzą likwidatorzy. Proszę dodać sobie odrobinę trudu i prześledzić karierę zawodową niektórych prominentnych radnych rządzącej koalicji, oraz nominowanych przez nich prezesów spółek powiązanych z magistratem a wszystko będzie jasne.Najgorsze, ze koszta degradacji Olkusza przerzucane są na Olkuszan.PWiK największa inwestycja, którą jak się okazuje będą finansować mieszkańcy Olkusza. A ile firm Olkuskich znalazło zatrudnienie przy realizacji tak dużych kontraktów.Odpowiedz brzmi żadna.

Jacuś
Jacuś
10 lat temu

[quote name=”dover”][quote name=”Londyn”]Za dwa lata raz jeszcze głosujcie na po lub sld,samobójcy.[/quote]

Jeden Roman Piaśnik wyszedł z twarzą.[/quote]
Był przeciwko taryfie niższej od Burmistrza – czyli chciał żeby weszła wyższa zaproponowana przez wodociągi. Takie jest prawo

Wiem
Wiem
10 lat temu

[quote name=”stasiek”]Wszyscy sobie pewnie myślą….no jak to, wode dostaje Olkusz z ZGH za darmo a jest taka droga, tylko ta woda nie jest pitna i doprowadzenie jest do „użyteczności” robi mega koszty. Jest kilka powodów dlaczego woda w Olkuszu jest droga i będzie jeszcze dużo droższa (trudno to opisać na forum) – tylko powinni to wytłumaczyć ludzią Radni którzy jak widać są w tej dziedzinie specjalistami…szczególnie Pan Dutkiewicz z Panem Piaśnikiem, ale na pewno powodem nie jest sprzątaczka w wodociągach która zarabia 1500 zł czy kierownik który zarabia 2000 zł czy 3000 zł.
dla porównania (choć to pewnie małe pocieszenie):

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1046192,olkusz-spora-podwyzka-oplat-za-wode-porownanie-cen-w-regionie,id,t.html%5B/quote%5D

Kto ci płaci?

stasiek
stasiek
10 lat temu

Wszyscy sobie pewnie myślą….no jak to, wode dostaje Olkusz z ZGH za darmo a jest taka droga, tylko ta woda nie jest pitna i doprowadzenie jest do „użyteczności” robi mega koszty. Jest kilka powodów dlaczego woda w Olkuszu jest droga i będzie jeszcze dużo droższa (trudno to opisać na forum) – tylko powinni to wytłumaczyć ludzią Radni którzy jak widać są w tej dziedzinie specjalistami…szczególnie Pan Dutkiewicz z Panem Piaśnikiem, ale na pewno powodem nie jest sprzątaczka w wodociągach która zarabia 1500 zł czy kierownik który zarabia 2000 zł czy 3000 zł.
dla porównania (choć to pewnie małe pocieszenie):

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1046192,olkusz-spora-podwyzka-oplat-za-wode-porownanie-cen-w-regionie,id,t.html