przejscie sosnowa

Niezrozumiała dla mieszkańców sytuacja komunikacyjna ma miejsce przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Sosnowej. W ramach modernizacji pierwszej z nich zostało namalowane przejście dla pieszych. Kłopot w tym, że o ile bezpieczne przejście z jednej strony Jana Pawła II na drugą nie stanowi kłopotu, to nie ma możliwości bezpiecznie przejść z lewej strony ulicy Sosnowej na prawą.

Mieszkańcy pytają, czy magistrat ma zamiar coś zrobić z tym bublem, czy może każdego dnia olkuszanie mają być narażeni na potrącenie przez samochód. Rozwiązanie komunikacyjne w okolicach ulic Sosnowej, Biema, ks. Gajewskiego i Legionów Polskich nie należy do najlepiej przemyślanych, a brak odpowiedniego oznakowania poziomego dodatkowo utrudnia życie pieszym i kierowcom.

 

– Obecna sytuacja na tym skrzyżowaniu jest dla nas niezrozumiała i nie wiemy, jak powinniśmy przechodzić, żeby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wygląda na to, że można przychodzić z jednej strony Jana Pawła II na drugą, ale pytanie: w jaki sposób ma przejść pieszy, których chciałby z Jana Pawła II dostać się na przykład na Legionów Polskich? Zarządca drogi powinien jak najszybciej domalować pasy przez Sosnową, bo jest to sytuacja z filmów Barei rodem – poinformował nas jeden z czytelników „Przeglądu Olkuskiego”, z prośbą o wyjaśnienie tej dziwnej sytuacji.

Interwencję zgłosiliśmy do Wydziału Drogowego olkuskiego magistratu. Otrzymaliśmy zapewnienie, że w ciągu najbliższych dni we wskazanym miejscu zostanie namalowane przejście dla pieszych – będzie to najpewniej przejście biało-czerwone, dużo bezpieczniejsze niż tradycyjne. Przejście zostanie umieszczone tylko po jednej stronie skrzyżowania, od strony północnej. Podobna sytuacja ma miejsce przy skrzyżowaniu Jana Pawła II i Nałkowskiej. Tam również drogowcy w najbliższej przyszłości namalują zebrę.

przejscie sosnowa2

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prawda
prawda
9 lat temu

Pan radny Janusz Dąbek to jest najskuteczniejszy radny od lat, jaki został wybrany z okręgu Osiedla Młodych. Takich radnych nam w przyszłości w naszej okolicy jest potrzeba.

Z Osiedla Młodych
Z Osiedla Młodych
9 lat temu
Odpowiedz do  prawda

ciekawe kto w to uwierzy 🙂

rrrrrrrrrrrr
rrrrrrrrrrrr
9 lat temu
Odpowiedz do  Z Osiedla Młodych

[quote name=”Z Osiedla Młodych”]ciekawe kto w to uwierzy :-)[/quote]
Wszyscy

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 lat temu

Dziękuję panu Romanowi Piaśnikowi za skuteczne działania w sprawie remontu u. JPII i Sosnowej.

obserwer
obserwer
9 lat temu

Tylko Pan Janusz Dąbek mógł tego dokonać, swoją ciężką pracą społeczną. Pan radny już o tę przebudowę się starał w I i II kadencji. A pisanie interpelacji pod publiczkę to zwykła populistyczna zagrywka ze strony tych co to niby tylko oni. Nie wierzcie w to. takie interpelację to chwyt piarowski.

Fakt
Fakt
9 lat temu
Odpowiedz do  obserwer

Panie radny kto panu uwierzy ? Mieszkańcy przecież znają prawdę, że to radny Roman Piaśnik wywalczył remont ul. Jana Pawła II i parkingi przy ul. Sosnowej.

prawda
prawda
9 lat temu

[quote name=”wir”][quote name=”pIs”]Kto w końcu jest ojcem remontu ul. JP???[/quote]
Janusz Dąbek – radny miejski i tylko on.[/quote]

nie przypisuj sobie cudzych sukcesów

qqqppp
qqqppp
10 lat temu

Całe życie to jedna wielka kampania a co dopiero przed wyborami. Wszyscy zainteresowani, nieoficjalnie już od dłuższego czasu prowadzą kampanię. To nie jest jakieś odkrycie tylko to jest normalka i tak ma być.

serena
serena
10 lat temu

Panie radny Dąbek jak pana spotkam to chyba wycałuje pana za remont tych ulic. Nareszcie można normalnie przejechać i przejść. Dziękuję.

Kampania Wyborcza
Kampania Wyborcza
10 lat temu
Odpowiedz do  serena

kampania wyborcza w pełni

pIs
pIs
9 lat temu
Odpowiedz do  serena

Kto w końcu jest ojcem remontu ul. JP???

wir
wir
9 lat temu
Odpowiedz do  pIs

[quote name=”pIs”]Kto w końcu jest ojcem remontu ul. JP???[/quote]
Janusz Dąbek – radny miejski i tylko on.

fox
fox
10 lat temu

Panie Januszu nie dadzą panu rady.

sąsiadka
sąsiadka
10 lat temu

dlaczego pisze w tym „artykule”, że przejście w tym miejscu jest niezgodne z prawem… W kodeksie drogowym napisane jest wyraźnie: roz.1 art. 13 pkt. 2 „Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu. „

gość w dom......
gość w dom......
10 lat temu

Panie Januszu z tych ulic korzysta połowa osiedla i o ile mnie pamięć nie myli to pan już w pierwszej kadencji za tym remontem chodził. A w tamtych latach, to przecież pan zapiekanka nawet nie wiedział co to takiego rada miejska i z czym się to je. Pamiętam, że w tych działaniach wspierał pana radny z Pakuski taki młody Łukasz Kmita. I taka jest prawda, a nie jakieś interpelacyjki na użytek zewnętrzny.

Olkuszanin.
Olkuszanin.
10 lat temu

Jacy mieszkańcy ulicy Sosnowej i Jana Pawła II ? Proszę się podpisać z imienia i nazwiska. Bo nie chce mi się wierzyć że ktokolwiek dziękuje, zwykłe kampania wyborcza 🙂

mieszkaniec
mieszkaniec
10 lat temu

Panie Januszu Dąbek chcemy aby pan dalej służył naszej społeczności i w nadchodzących wyborach głosujemy tylko na pana.

lipa
lipa
10 lat temu
Odpowiedz do  mieszkaniec

mnie w to nie mieszaj, ja ci nie dziękuję

ogol.
ogol.
10 lat temu

Mieszkańcy ulicy Sosnowej i Jana Pawła II serdecznie dziękują panu radnemu Januszowi Dąbkowi, że po latach starań doprowadził do zmodernizowania tych ulic.

za mnie nie dziękuj
za mnie nie dziękuj
10 lat temu
Odpowiedz do  ogol.

Panie „Klakier” mnie w to nie w to nie mieszaj i za mnie nie dziękuj. Jeśli miałbym w ogóle komukolwiek dziękować to tylko radnemu Romanowi Piaśnikowi, za to, że wywalczył ten remont.

do Łukasza
do Łukasza
10 lat temu

W Olkuszu tysiące mieszkańców ukończyło studia, jednak nie mają posadek w wodociągach. Czy tak dobra praca jest tylko dla radnych ? A co z pozostałymi radnymi PiS oraz innych partii w Olkuszu wszyscy są bezrobotni ?

TAGO
TAGO
10 lat temu
Odpowiedz do  do Łukasza

[quote name=”do Łukasza”]W Olkuszu tysiące mieszkańców ukończyło studia, jednak nie mają posadek w wodociągach. Czy tak dobra praca jest tylko dla radnych ? A co z pozostałymi radnymi PiS oraz innych partii w Olkuszu wszyscy są bezrobotni ?[/quote]
Wszyscy uczciwie pracują.

...............
...............
10 lat temu

No i cóż z tego, że pan Janusz Dąbek pracuje w wodociągach. Jest dobrze wykształconym po studiach gościem i w wodociągach jest bardzo ceniony jako fachowiec i to świadczy o jego kompetencji aby być radnym i pracować dla lokalnej społeczności.

?
?
10 lat temu
Odpowiedz do  ...............

jaki kierunek, z jakim tytułem i w którym roku ukończył te studia? Łatwo sprawdzić czy mówisz prawdę…

pytanie
pytanie
10 lat temu

Ciekawe w jaki sposób pan radny Janusz Dąbek załatwił sobie tą posadkę? Przecież pakiet kontrolny wodociągów ma gmina Olkusz…którą zarządza Burmistrz.

ww.pl23
ww.pl23
10 lat temu

Interpelacje pan R.P pisał ale to był tylko zabieg pod publiczkę i piar. Takie sprawy się omawia w zaciszu gabinetu, merytorycznie jak to czynił w I i II kadencji pan radny Janusz Dąbek. A teraz jest tego owoc – wyremontowana ulica Sosnowa i J.P. II. I tylko tak można być skutecznym. Merytoryczna rozmowa z burmistrzami i pilnowanie tematu. A interpelacja to wszystko przyjmie bo to treść napisana na papierze ale efekt żaden. Panie Dąbek życzę w następnej radzie też takich sukcesów.

jak to nazwać
jak to nazwać
10 lat temu
Odpowiedz do  ww.pl23

Czy to nie jest ten sam Janusz Dąbek który pracuje w wodociągach?

do elkka
do elkka
10 lat temu

taa, a świstak siedzi i zawija w sreberka…

elkka
elkka
10 lat temu

Przecież to pan Janusz Dąbek wystarał się dla pana Romana Piaśnika o rozbudowę tej jezdni bo bliżej mieszka tego skrzyżowania. Oczywiście między innymi, bo to przecież nie jego własność tylko całego społeczeństwa.

ifd3
ifd3
10 lat temu
Odpowiedz do  elkka

jakoś mnie nie przekonałeś

na wesoło
na wesoło
10 lat temu

Las blisko a w lesie dużo ptaków, może skrzydeł pożyczą i będzie fruwanko!

prawda boli
prawda boli
10 lat temu

Ludzie i tak wiedzą, że to radny Roman Piaśnik walczył o remont tej ulicy.

do przegranego
do przegranego
10 lat temu

Nic z tego nie będzie panie R.P. Choć byś jak minusował to ludzie tego nie kupią. Pan Dąbek zostanie radnym bo to jest człowiek skromny i prospołeczny dla całej populacji a nie tylko dla tych z hektarami.

dla Zwyciężcy
dla Zwyciężcy
10 lat temu

Brawa dla pana radnego Romana Piaśnika 🙂

re
re
10 lat temu
Odpowiedz do  dla Zwyciężcy

dobra robota tak trzymać

nokaut
nokaut
10 lat temu

Pan Roman walczył, ale chyba w II wojnie światowej. A przebudowa tych dróg, chodników i kanalizacji to zasługa radnego Janusza Dąbka i burmistrza Rzepki. Nie ulega wątpliwości.

do pisowca
do pisowca
10 lat temu
Odpowiedz do  nokaut

Powiedz ile interpelacji w tej sprawie napisał radny Dąbek i kiedy to było? Bo ja sobie nie przypominam.

nota
nota
10 lat temu

Mieszkańcy wiedzą, że to radny Roman Piaśnik pisał w tej sprawie interpelacje i walczył o ten remont.

xawer
xawer
10 lat temu

Gratuluję Panie radny Dąbek.

znający temat.....
znający temat.....
10 lat temu

Pan radny Dąbek dopiął swego. Starał się przez wiele lat o remont tej części osiedla i jest się czy cieszyć. Oczywiście wspólnie z władzami miasta, panem burmistrzem Rzepką jak i naczelnikiem Wydziału Drogowego i innymi pracownikami. Na sukces składa się wiele działań: ten który za tym chodzi jaki i ten, który podejmuje decyzję i podpisuje umowy. Panie radny Dąbek wielkie dzięki.

Wyborca.
Wyborca.
10 lat temu
Odpowiedz do  znający temat.....

Czy dobrze myślę – sam sobie dziękujesz?

..mx.siej
..mx.siej
10 lat temu

Jeżeli mówią, że przejścia będą to będą. Naczelnik Kocjan to w porzo. gościu i słów nie rzuca na wiatr.

KOLA
KOLA
10 lat temu

AHA -DOBRZE ZE TE NOWOCZESNE PRZEJŚCIA SA DWUKOLOROWE-ZDECYDOWANIE BARDZIEJ WIDOCZNE!!!!!!!!!!!

KOLA
KOLA
10 lat temu

Jeśli obiecują ,ze przejście bedzie-to poczekajmy a zobaczymy !! Przejście powinno być to jest oczywiste!!