Olkusz

Drogi, chodniki czy parkingi to jedne z najczęstszych tematów interwencji zgłaszanych przez naszych Czytelników: tym razem otrzymaliśmy wiadomość dotyczącą powiatowego chodnika przy al. 1000-lecia w Olkuszu, a dokładniej zalegającej na nim wody – na odcinku od zakrętu przy stacji paliw do wjazdu na teren RB Logistic, w stronę Osiedla Pakuska.

„Problem nasila się podczas intensywnych opadów. Nie dość, że pieszy narażony jest na ochlapanie przez przejeżdżające samochody, to dodatkowo nie ma możliwości przejścia chodnikiem.” – opowiadał interweniujący w naszej redakcji mieszkaniec, przesyłając zdjęcia problematycznego chodnika.

Opisywanym traktem administruje powiatowy Zarząd Drogowy w Olkuszu, dlatego zapytaliśmy w nim czy, a jeśli tak to kiedy, opisany fragment chodnika zostanie wyremontowany.

„Odpowiadając na interwencję Mieszkańca informuję, że szacunkowy koszt przebudowy chodnika w ciągu al. 1000-lecia na odcinku od DK94 do ul. Osieckiej to kwota nieco ponad 700 tyś. zł. Powiat, z uwagi na realizację bardzo dużych inwestycji drogowych m.in. w Bogucinie Dużym, Bogucinie Małym, Żuradzie, Olkuszu, Chełmie, Porębie Górnej, Lgocie Wielkiej, Jaroszowcu, Pazurku i Golczowicach, nie jest w stanie wygospodarować wolnych środków na ten cel. Niemniej w przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania zewnętrznego Powiat będzie się o takie środki starał, a w przypadku ich uzyskania chodnik zostanie kompleksowo przebudowany. Na chwilę obecną, w trosce o bezpieczeństwo, podjęte zostaną działania aby w trakcie intensywnych opadów atmosferycznych nie tworzyły się na chodniku rozlewiska.” – odpowiedział dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze