roboty drogowe

W olkuskim magistracie ogłoszono przetarg na dziesięć inwestycji związanych z przebudowami dróg. Przedsięwzięcia dotyczą zarówno samego miasta, jak i kilku sołectw.

Na terenie Olkusza zaplanowano cztery zadania. Jednym z nich jest przebudowa ul. Nullo na odcinku od stawu do ul. Słowackiego. Poza wykonaniem podbudowy i nawierzchni planowany jest tam również remont chodnika i wymiana krawężników. Modernizacji ulegnie ciąg pieszo – jezdny i miejsca postojowe przy ul. Skalskiej 7. Ogłoszone przetargi dotyczą też przebudowy chodnika wraz z miejscami postojowymi przy ul. Nałkowskiej 5 – 7 oraz remontu ul. Nowej.

Sześć inwestycji dotyczy sołectw. Na ul. Granicznej w Olewinie zostanie zbudowana jezdnia z podbudową oraz dwustronne pobocze. Takie roboty będą też prowadzone na ul. M. Dąbrowskiej w Sienicznie. Kolejne zadania dotyczą utwardzenia drogi wewnętrznej (działka 1186) w Braciejówce, dokończenia drogi Zawieś – ul. Na Szlaku w Kosmolowie oraz utwardzenia drogi gminnej (na działce 178) w Rabsztynie. Na liście inwestycji znalazło się także wykonanie nakładki asfaltowej na łączniku między ulicami Chrzanowską i Leśną w Gorenicach i na drodze dojazdowej w Gorenicach (na działce nr 1507) .

 

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
felik100 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
felik100
felik100

tak ulica ul. Nullo na odcinku od stawu do ul. Słowackiego juz dawno powinna być przebudowa ten chodnik i tam nie da cie chodzi 🙂 😉