Olkuscy parlamentarzyści są już po pierwszym roku kadencji i dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak bardzo są aktywni w sejmowych ławach. Jakkolwiek do statystyk należy podchodzić z dużym dystansem, bo nie odzwierciedlają one w pełni prac posłów, tak dają one sposobność uzyskania informacji na temat, czym nasi posłowie zajmowali się przez ostatnich kilkanaście miesięcy i co z tego wynika dla mieszkańców powiatu olkuskiego.

 W poprzedniej kadencji Sejmu, podobnie jak w obecnej, mieliśmy w Sejmie dwóch reprezentantów. Jacek Osuch (PiS) przez całą kadencję wyprzedzał byłego już posła Andrzeja Ryszkę (PO) w ilości złożonych interpelacji i zapytań, a także wystąpień sejmowych. W tej kadencji palmę pierwszeństwa w statystykach odebrała mu Lidia Gądek (PO). Analizując wszystkie rodzaje aktywności poselskiej można powiedzieć, że Jacek Osuch wyspecjalizował się w tematyce infrastrukturalnej, a posłanka przede wszystkim zajmuje się kwestiami związanymi ze służbą zdrowia. W interpelacjach Jacka Osucha znajdziemy więcej wątków lokalnych w porównaniu do spraw poruszonych przez Lidię Gądek.

Z sejmowej mównicy w tej kadencji Jacka Osucha można było usłyszeć 7 razy, co daje mu dalekie 359 miejsce na 460 posłów (w minionej kadencji było to 41 wystąpień i 332 miejsce). Poseł Osuch apelował o zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która jego zdaniem godzi w obywateli o niskich dochodach, sprzeciwił się likwidacji lokalnych dyspozytorni pogotowia ratunkowego, projektowi ustawy o świadomym macierzyństwie, a także zakazowi łącznie urlopu macierzyńskiego z ojcowskim. Apelował do Donalda Tuska o przygotowanie pakietu prorodzinnego, który zatrzyma niż demograficzny. Poseł wypowiedział się na temat wysokich cen energii elektrycznej dla zakładów energochłonnych, w tym ZGH „Bolesław”. Wśród oświadczeń znajdziemy także „złotoustą” perełkę: „Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Nie będę się tutaj zniżał do poziomu wypowiedzi pana posła w tym różowym, majtczanym garniturku, natomiast uważam, że pani z urzędu powinna skierować sprawę do Komisji Etyki Poselskiej.”

Wśród 39 wystąpień posłanki Lidii Gądek znajdziemy przede wszystkim jej wnioski i komentarze dotyczące służby zdrowia i różnego rodzaju świadczeń społecznych. Zdecydowana większość jej wystąpień związana jest z uwagami na temat funkcjonowania polskiej opieki medycznej. Posłanka zainteresowała posłów wolbromską Jaskinią Biśnik i zwróciła się o pomoc finansową na jej dalszą eksplorację, dziękowała strażakom za udział w akcji po wichurze, jaka przeszła w sierpniu nad powiatem olkuskim. Poruszyła, podobnie jak poseł Osuch, kwestię prądu dla ZGH „Bolesław” i innych zakładów w Polsce. Posłanka złożyła oświadczenie na okoliczność 50. rocznicy nadania praw miejskich Bukowna.    

Również w ilości interpelacji przeważa reprezentantka z ramienia PO (112 do 37). Interpelacje złożone przez posła Jacka Osucha w dużej mierze mają związek ze sprawami infrastrukturalnymi, w tym ze stanem dróg oraz koleją. Dotyczą one zarówno naszego regionu, jak również kraju. Poseł pytał też o sprawy związane ze służbą zdrowia, jak również o problemy związane z powiatem olkuskim, np. odszkodowania dla osób poszkodowanych przez trąbę powietrzną, dofinansowanie dla zamku w Rabsztynie czy też prywatyzację ZGH „Bolesław”. Niemal wszystkie interpelacje Jacek Osuch zgłaszał samodzielnie, bez poparcia innego posła.

Wśród 112 interpelacji posłanki Lidii Gądek większość dotyczy kwestii związanych ze służbą zdrowia. Poza tematyką medyczną posłanka podpisała się pod interpelacjami związanymi z wszystkimi niemal dziedzinami życia społecznego – od opłat za parkowanie w centrach miast, przez plagiaty w pracach naukowych, po rynek księgarski. Właściwie kilka z nich dotyczy stricte regionu olkuskiego. Większość interpelacji składana jest wspólnie z innymi posłami, najczęściej Józefem Lassotą i Anną Nemś, ale również z innymi przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, co przekłada się na ich większą ilość.

4 zapytania kierowane przez Lidię Gądek dotyczą służby zdrowia. Poseł Osuch złożył 11 zapytań, m.in. na temat infrastruktury, świadczeń medycznych. Pytał również o kwestię zakupu 26 luksusowych limuzyn dla urzędników z kancelarii premiera. Posłanka sześć razy pytała w sprawach bieżących, i oprócz kwestii prądu dla ZGH „Bolesław”, dotyczyły one opieki medycznej. Poseł nie pytał w sprawach bieżących ani razu. Oświadczenia wygłoszone z mównicy sejmowej przez posłankę Gądek odnosiły się do spraw lokalnych – 50-lecia Bukowna, konferencji archeologicznej w Wolbromiu, a także medycyny i ruchu strażackiego. Poseł Osuch złożył oświadczenie w sprawie zakładów energochłonnych, niżu demograficznego, śmieci i centralizacji ratownictwa medycznego.

Podpis posła Osucha widnieje pod 37 projektami poselskimi, które złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Posłanka podpisała się pod dziewięcioma projektami przedłożonymi przez posłów. Szczegółowych informacji na temat aktywności olkuskich parlamentarzystów można szukać na stronie www.sejm.gov.pl, gdzie zamieszczane są treści wystąpień i złożonych pism.

Posłanka Lidia Gądek pracuje w czterech zespołach parlamentarnych i są nimi: Małopolski Zespół Parlamentarny, Parlamentarny Zespół ds. Chorób Rzadkich, Parlamentarny Zespół ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki (jest jego przewodniczącą) oraz Poselski Zespół Strażaków oraz w Komisji Zdrowia. Należy do dwóch grup bilateralnych Polsko-Rumuńskiej oraz Polsko-Włoskiej, której jest wiceprzewodniczącą.  

Jacek Osuch należy do trzech komisji: Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja do Spraw Kontroli Państwowej. Pracuje również w sześciu zespołach parlamentarnych, a dokładniej Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Obrony Demokratycznego Państwa Prawa, ds. Promocji Badmintona, zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, Olimpijskim oraz w Parlamentarnym Zespole Sportowym. Podobnie jak posłanka Gądek należy do dwóch grup bilateralnych: Polsko-Hiszpańskiej i Polsko-Szwajcarska Grupy Parlamentarnej.

Posłowie dość sumiennie biorą udział w głosowaniach, ale Lidia Gądek opuściła ich mniej niż Jacek Osuch. Frekwencja niespełna 99-procentowa zagwarantowała jej 184 miejsce w rankingu, a 96-procentowa posła stawia go na 316 pozycji.

Statystyki statystykami, ale najbardziej istotne jest to, które konkretnie działania dały jakiś efekt, czy może były to tylko puste pisma bez żadnego odzewu w postaci realnych zmian na lepsze? Z tym pytaniem zwróciliśmy się bezpośrednio do posłów. Odpowiedzi poznamy wkrótce. Posłowie pokazują się na publicznych imprezach oraz uroczystościach, są aktywni na portalach społecznościowych, do ich biur poselskich przychodzą mieszkańcy z prośbą o pomoc. Czy spełniają oczekiwania swoich wyborców? Czy ich zainteresowanie problemami powiatu olkuskiego jest wystarczające? Jakimi zagadnieniami powinni się bliżej zająć? Te pytania kierujemy do Was i zachęcamy do komentowania na www.przeglad.olkuski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
76 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wielki Kazimierz
wielki Kazimierz
9 lat temu

widze tu Pana Hugo Knote i tak mi sie wydaje, ze jakis mniej wyrazisty, przygaszony w swoich wypowiedziach. moze zrozumial, ze chamstwo nie poplaca. a moze moje wyklady Szanownego Pana cos nauczyly. bo nawet z panskimi dwoma oddzialami szkoly powszechnej mozna byc kulturalny.

ALEX
ALEX
9 lat temu

Pani posel Gadek jest osoba nastawiona na kariere a nie pomoc kowalskiemu czy nowakowi. Co lekarz moze powiedziec o infrastrukturze czy jnnej galezi przemyslu jak cale zycie slucha stetoskopu i Donka. Tacy „POlitycy” to tak jakby byli z innej planety. W jaki sposob pomaga sie ludziom w jej biurach razem z poslem Lasotą musze sie kiedys tam udac i poprosic o jakas pomoc wtedy zobaczymy. Zaznaczam, ze chory nie jestem, moze jakas lepsza praca. Przeciez nalezy do ukladu rzadzacego to WIEEEEELLLLLEEEE – moze i POmoze.

Pamietamy
Pamietamy
9 lat temu

Pytam co Pani Lidia Gądek zrobiła dla Olkusza i mieszkańców powiatu? Chciała kobiecina załatwić bankomat w Bolesławiu i się nie udało. Ale jak trzeba było umowę wynajmu przedłużyć na warunkach korzystnych dla swojej firmy, to już inna bajka.

Ludzie popatrzmy realnie PO to Prywata Obywatelska. Zawłaszczania państwa, kumoterstwo i łganie ludziom w oczy.

hanka
hanka
9 lat temu

[quote name=”MMM”]Do hanka
To błąd literówka wynikająca z szybkiego pisania, tak samo jak w słowie można jest z zamiast ż. Podobnie jak w wpisie nr 67 jest słowo odzeszło zamiast odeszło. Wszyscu tu popełniają takie błędy ale zgoda nie powinny się znaleść.[/quote]
nie o to chodzi – zgoda, czepiałam się, ale po prowokacji komentarza (nie powinniśmy się w ten sposób oceniać „normalny” – on pierwszy popełnił błąd – i „MMM”), boleję nad tym, że odchodzimy od tematu (postaram się „zamknąć”)… 🙂 pozdrawiam

MMM
MMM
9 lat temu

Do hanka
To błąd literówka wynikająca z szybkiego pisania, tak samo jak w słowie można jest z zamiast ż. Podobnie jak w wpisie nr 67 jest słowo odzeszło zamiast odeszło. Wszyscu tu popełniają takie błędy ale zgoda nie powinny się znaleść.

hanka
hanka
9 lat temu

[quote name=”MMM”]do hanka
Błedy ortograficzne nie zmieniają treści. Jeżeli już to proszę o dokładne wskazanie w którym miejscu zrobiłem błąd ortograficzny.[/quote]
ekonomii – piszemy przez dwa „ii”, ale to drobiazg (pod warunkiem, że nie wytykamy innym…, patrz wpis…), każdemu się może zdarzyć (i zgadzam się, ze nie zmienia to treści – czasami, w tym przypadku znaczyłoby coś innego) obiecuję, że już dam spokój – pozdrawiam 🙂

MMM
MMM
9 lat temu

do hanka
Błedy ortograficzne nie zmieniają treści. Jeżeli już to proszę o dokładne wskazanie w którym miejscu zrobiłem błąd ortograficzny.

hanka
hanka
9 lat temu

[quote name=”MMM”]Do normalny
Chwalić to się mozna wszystkim nawet doktoratem z ekonomi. Niestety pański styl pisania i wiedza ekonomiczna wskazuje, że nie ma pan nie tylko dyplomu ale elementarnej wiedzy ekonomicznej o ogólnej wiedzy już nie wspomnę.[/quote]
ale może przy pisaniu nie robi błędów ortograficznych, jak w/w pozdrawiam

BHO
BHO
9 lat temu

Historia Olkuskich komunistów cd.
Nasz palacz sekretarz niestety popadł w alkoholizm i żona tak skutecznie donisła na niego, że został zdemisjonowany z sekretarza PZPR w Olkuszu. Niestety jako zasłuzony dzialacz komunistyczny, został dyrektorem z jednego z przedsiębiorstw w Olkuszu. Pił jednak nadal z robotnikami, aż doszło do wypadku w ktorym dwa autobusy zderzyły się a kierowcy byli pijanii. Aby się bronic powiedzieli, że pili razem z dyrektorm. Dyrektora przeniesli na innego dyrektora, niestety w tym nowym zakładzie doszło do wybuchu i zgineło 4 oczywiście pijanych pracowników, którzy wczesniej pili z dyrektorm. Po tym incydencie przeniesiono dyrektora oczywiście na nowe odpowiedzialne stanowisko dyrektorskie, aby jednak nie drażnić opini publicznej po za teren Olkusza.

BHO
BHO
9 lat temu

Historia Olkuskich komunistów cd.
Niestety nastał rok 1970 i nowa wladza komunistyczna stwierdziła, iż sekretarze muszą mieć przynajmniej maturę. Wielu przedwojennych baciarów, sekretarzy odzeszło na emerytury. Jednak nasz palacz kotłowy postanowiła wzorem innych sekratarzy, którzy w pospiechu robili dyplomy, zrobic tez szkołe. Zrobić a nie ukończyć, podkreslam. Krążyła wówczas w Olkuszu informacja jak Palacz kotłowy zdawal mature. Na pytanie jaki pozytek mamy z pszczoły odpowiedział, że lata i bziuczy. Oczywiście nasz palacz kotłowy skończył również wyższe studia. PZPR utworzyła uczelnie marksistowską w której tylko komuniści mogli w ciagu 2 lat uzyskać tytuł mgr. Tacy ludzie rządzili w Olkuszu i w Polsce do lat 1980.

BHO
BHO
9 lat temu

Historia Olkuskich Komunistów
Przed II Wojną było w Olkuszu kilku baciarów, którzy zyli z drobnych kradzierzy i pijaństwa. Z tego powodu byli czesto zamykani w tz. kozie, ktora znajdowała sie pod zegarem w rynku. Po II Wojnie okrzykneli się komunistami przesladowanymi przez sanacje i zostali sekretarzami Olkuskiego komitetu PZPR. Aby oszustwo nie wyszło na jaw wyniesli z magistratu wszystkie dokumenty i spalili je na rynku. Jako nie pismienni spalili akta nie dotyczące ich a historyczne dla miasta Olkusza. Rządzili w Olkuszu do lat 1970. Słynne jest jak z palacza w kotłowni, zrobili sekretarza PZPR. Ten palacz rodem z Bogucina, po 4 klasach szkoły podstawowej kupował alkochol dla imprezujących w komitecie sekretarzy. Aby ich nie wydać musiał pic z nimi i podczas takiej libacji stwierdzono, że rządzi lud pracujący więc z palacza zrobili sekretarza PZPR.

obcy
obcy
9 lat temu

.P L.Gądek przestań nosić kitel bo nie przystoi to fachowcowi który po udzieleniu porady osobie(wcześniej diagnozowana wielokrotnie kardiologiczne) w Dłużcu dostała uczulenia lekowego.A może pochwali się POsłanka swoją diagnozą w sprawie korzyści z państwowej przychodni w Wolbromiu?A najlepiej pochwal się pani, co dobrego zrobiłaś dla dobra ratowania zdrowia,jest coś takiego?.Dobry lekarz nie musiał uciekać do sejmu!do POkemonów.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

Panie MMM. Wzruszyłem się do łez jak bezbłędnie mnie Pan zidentyfikował. Poczułem się tak obnażony jak rajska Ewa. Perfekcyjny portret psychologiczny. Uzupełnię tylko cechy fizyczne żeby mnie Pan na ulicy łatwiej rozpoznał. Mam pokręcone włosy i odstające uszy. Od tego lania w przedszkolu został mi taki tik że cały czas mrugam oczami przez co odsłania mi się górna warka i widać zęby. Powinien Pan zostać społecznym konsultantem policyjnym i opracowywać portrety psychologiczne bandytom. Punkt pierwszy: bandyta jest „wyznania postkomunistycznego”. Wykształcenie Pan ma właściwe od przedszkola do magistra. Kończę bo to strata czasu i rozmowa nie na temat

normalny
normalny
9 lat temu

[quote name=”MMM”]Do normalny
Chwalić to się mozna wszystkim nawet doktoratem z ekonomi. Niestety pański styl pisania i wiedza ekonomiczna wskazuje, że nie ma pan nie tylko dyplomu ale elementarnej wiedzy ekonomicznej o ogólnej wiedzy już nie wspomnę.[/quote]

proszę przeczytać swoje wcześniejsze ..diagnozy” – do widzenia dyskusja z Panem to strata czasu i nic nie wnosi

MMM
MMM
9 lat temu

Do normalny
Chwalić to się mozna wszystkim nawet doktoratem z ekonomi. Niestety pański styl pisania i wiedza ekonomiczna wskazuje, że nie ma pan nie tylko dyplomu ale elementarnej wiedzy ekonomicznej o ogólnej wiedzy już nie wspomnę.

normalny
normalny
9 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”][quote name=”normalny”]do MMM
zastanawiam się czy jest Pan tak g….i czy tylko skrzywiony politycznie. I jeszcze jedno jestem mgr ekonomi i mam dyplom z orłem w koronie nie PRL – ski i nie jestem w żadnej partii. ciężko to zrozumieć?
Wiem że czasami mózg=rozum.[/quote]

Dyplom właśnie ten w koronie wiele stracił na jakości i atrakcyjności, zwłaszcza z prywatnej uczelni. W związku z czym nie ma Pan powodu do dumy. Odrobina skromności mile widziana.[/quote]

nie prywatna – Akademia Ekonomiczna w Krakowie

normalny
normalny
9 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”][quote name=”normalny”]do MMM
zastanawiam się czy jest Pan tak g….i czy tylko skrzywiony politycznie. I jeszcze jedno jestem mgr ekonomi i mam dyplom z orłem w koronie nie PRL – ski i nie jestem w żadnej partii. ciężko to zrozumieć?
Wiem że czasami mózg=rozum.[/quote]

Dyplom właśnie ten w koronie wiele stracił na jakości i atrakcyjności, zwłaszcza z prywatnej uczelni. W związku z czym nie ma Pan powodu do dumy. Odrobina skromności mile widziana.[/quote]

nie mam się czego wstydzić , za PRL też się nie wstydzę, ale za poglądy obecnych komentatorów tak, zatracili przyzwoitość

Hugo Knote
Hugo Knote
9 lat temu

[quote name=”normalny”]do MMM
zastanawiam się czy jest Pan tak g….i czy tylko skrzywiony politycznie. I jeszcze jedno jestem mgr ekonomi i mam dyplom z orłem w koronie nie PRL – ski i nie jestem w żadnej partii. ciężko to zrozumieć?
Wiem że czasami mózg=rozum.[/quote]

Dyplom właśnie ten w koronie wiele stracił na jakości i atrakcyjności, zwłaszcza z prywatnej uczelni. W związku z czym nie ma Pan powodu do dumy. Odrobina skromności mile widziana.

normalny
normalny
9 lat temu

do MMM
zastanawiam się czy jest Pan tak g….i czy tylko skrzywiony politycznie. I jeszcze jedno jestem mgr ekonomi i mam dyplom z orłem w koronie nie PRL – ski i nie jestem w żadnej partii. ciężko to zrozumieć?
Wiem że czasami mózg=rozum.

MMM
MMM
9 lat temu

Do normalny
A wlasciwie nienormalny. Dzieki za porównanie do JKM, niewatpliwie jest to osoba o wielkiej inteligencji. Zadna prawica nie rządzi w Olkuszu od 2 a nie 3 kadencji. PO i PiS nie sa partiami prawicowymi, tylko lewicowymi przeczytaj pan ich programy wyborcze. Ponadto w latach 2002 do 2006 w Olkuszu rządziło SLD. Nadto, wladze Olkusza nie prywatyzowały żadnego zakładu. Robił to rząd. Ministerstowo skarbu, ZGH, OFNE, itd. Szpital został skomercjolizowany a nie spryatyzowny na podstawie ustawy wprowadzonej przez większość sejmową PO i PSL. Więc kto tu kłamie? Chyba pan!!! kto się nie zna na ekonomi, to pan klamliwie przekształcając historie na swoje postkomunistyczne nieprawdziwe fakty. Typowe dla postkomunistów, kłamstwa i obelgi to potraficie wyśmienicie. Albowiem nie da się obronić zła. Bronić zło mozna tylko klamstwem !!!!!!!!!!

normalny
normalny
9 lat temu

Pan MMM jest wyjątkowa osobą. Mnie kojarzy się taka postawa z niejakim Panem Korwiem Mikke – specyficznym i tutaj proszę sobie coś wstawić …… politykiem.
Pan MMM nie ma zielonego pojęcia o ekonomi a jego spojrzenie jest chorobliwe. Przypominam, iż w Olkuszu i powiecie olkuskim od 3 kadencji rządzi prawica a nie lewica, i smaczek co sprzedała/sprywatyzowała prawica – NIC ZERO, sprzedała coś co stworzył ten zły PRL sami się obławiając. I w nawiązaniu do historii co stało się w Teheranie – kto sprzedał Polskę, Trudne ale wysil się.

MMM
MMM
9 lat temu

Do tomasz 2012
Nic pan nie zrozumiał ale to normalne dla ludzi ktorzy skonczyli tylko podstawówkę, do tego z problemami. Byli bici i wyzywani przez nauczycieli. Ja takich problemow nie miałem byłem grzeczny i nikt mnie w szkole nie bił i nie wyzywał. W wolnym czasie zajmowalem sie modelarstwem a do barów nie chodzę, dałem tylko przykład ekonomi kapitalizmu. Ale pan jest nacpany albo pijany i przekreca wszystko. Typowe dla postkomunistów, kłamliwa propaganda. Sklep na książeczki górnicze był na Placu Konstytucji 3 maja. Obecnie jest tam chyba apteka. Nawet tego pan nie wie i nie zadał sobie trudu dowiedzieć, typowe dla postkomunistów. Ideologia Pawlaków. Sąd sadem, ale sprwiedliwość musi być po naszej stronie. Prawda historyczna owszem ale tylko pro komunistyczna, wbrew oczywistym faktom.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”MMM”]Do tomasz2012
Własciwie to szkoda mojego czasu na uświadamianie, fanatyków głupoty. Mnie też się duzo nie podoba w dzisiejszej Polsce, Jednak błąd tkwi nie tam gdzie widzą to postkomuniści. Trzeba znać historie szczególnie historie gospodarczą, Przede wszystki należy wiedzieć, iż ustrój socjalistyczny jest niepostępowy. …Jak wytłumaczyć dziecku, że nie ma w sklepie czekolady, a jego rówiesnik je czekolade, bo tamtego tatuś zaopatrywał się w kosumie milicyjnym. Był taki na ul. K.K. Wielkiego.[/quote]

Na KK Wielkiego było kasyno milicyjne, na Kościuszki był sklep dla służb mundurowych (milicja, PKP, wojsko). Wiem że był też sklep na książeczkę górniczą ale nie wiem w którym miejscu. Pan swoją wiedzę czerpie z barów o których wspomina. Jeżeli wyznacznikiem dobrobytu wg Pana jest wystrój baru oraz że tzw elemenciarstwa niema to albo Pan jest bardzo młody albo nie wychodzi Pan z baru wcale.

MMM
MMM
9 lat temu

Do tomasz 2012
Prawo nie ma nic do tego i posłowie, że pan czekał pół roku do olkulist. To własnie dowód na niewydajny system państwowy – socjalistyczny. Cała słuzba zdrowia powinna zostać sprywatyzowana, wówczas nie czekałoby się na specjalistów. Swietnym dowodem na powyższe jest przykład barów. Przed 1989 rokiem były wlasciwie tylko 2 państwowe knajpy w Olkuszu. Napicie się piwa było praktycznie niemozliwe a wogóle nie wchodziło w rachubę pójście z dziewczyną do tych knajp. Dzisiaj barów jest tyle, że problem elemenciarstwa zniknął całkowicie. Wystruj i zaopatrzenie wspaniałe, co bar to lepszy. Wszystko dlatego, że są prywatne. Tak samo byłoby w słuzbie zdrowia, co gabinet to lepszy a tomografów komuterowych byłoby kilka a nie jak dzisiaj jeden. A tak na marginesie szpital w Olkuszu nie został sprywatyzwony tylko skomercjalizowany, a to jest pewna róznica.

MMM
MMM
9 lat temu

Do tomasz 2012
To postkomuniści wprowadzili podatek 45 % na ZUS, który skutecznie blokuje powstawanie nowych miejsc pracy w naszym kraju. A podatek Belki?. Stawia pan pytanie, kto sprzedał ZGH i szpital a kto był przeciwny. Odpowiedź jest prosta, sprzedali postkomuniści. Od 1989 roku mielismy w Polsce tylko jeden Rząd prawicowy, to Rząd pana Jana Olszewskiego. Trwał tylko 6 miesięcy i nie zdąrzył praktycznie wiele zrobić. Państwo nasze zabiera nam 94 %, wypracowanych środków. To jest nadal system socjalistyczny, obojetnie kto rządzi. We Francji się buntują bo socjaliści podniesli podatek do 75 %. W Niemczech maja 35 % i z tych 35 % wybudowali największą na świecie sieć autostrad. Kazdy Polak powinien zarabiać średnio 10 000 zł. wówczas będziemy mieli w Polsce kapitalizm W małej Danii tyle wynosi srednia emerytura a u nas 1500 płaca minimalna.

MMM
MMM
9 lat temu

Do tomasz 2012
Komuniści po II wojnie wprowadzili ustawę pozbawiająca włascicieli ziemskich i zakładów pracy ich majatki. Było to łatwe do przeprowadzenia technicznie. A jak przeprowadzić technicznie operację odwrotną. Nikt tego wczesniej nie robił. Dlatego nazbierało sie tyle opini negatywnych o prywatyzacji w Polsce. Mniej lub bardziej uzasadnionych, generalnie te negatywne rozsiewane przez postkomunistów. Dowodem jest tu szpital w Olkuszu i pan Jan Orkisz. Niestety nie ma innej drogi do dobrobytu. Trwanie w czasach PRL jak chcą postkomuniści doprowadziłoby nas do tego, co jest obecnie w Koreii Północnej, czyli jedlibyśmy korzonki a rower kosztowłby tyle ile dzisiaj kosztuje BMW.

MMM
MMM
9 lat temu

Do tomasz2012
Własciwie to szkoda mojego czasu na uświadamianie, fanatyków głupoty. Mnie też się duzo nie podoba w dzisiejszej Polsce, Jednak błąd tkwi nie tam gdzie widzą to postkomuniści. Trzeba znać historie szczególnie historie gospodarczą, Przede wszystki należy wiedzieć, iż ustrój socjalistyczny jest niepostępowy. Dlatego kraje socjalistyczne mimo, że posiadały gigantyczne zakłady pracy gdzie ztrudnienie mieli wszyscy, zmierzały do upadku i nie mogły dorównać gospodarkom kapitalistycznym. Jak wytłumaczyc komuś, którego wiedza zaczyna się w 1989 r. że przed tym rokiem wszyscy mieli pracę ale w sklepach był tylko ocet a reszta towarów na kartki. Jak wytłumaczyć dziecku, że nie ma w sklepie czekolady, a jego rówiesnik je czekolade, bo tamtego tatuś zaopatrywał się w kosumie milicyjnym. Był taki na ul. K.K. Wielkiego.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”Hugo Knote”]Do Tomasz 2012 odnośnie postu nr 36

Popieram w całości. Analiza godna podziwu. Myślę, iż pies pana AADAM lepiej miałby pod zaborem Pruskim niż Watykańskim.[/quote]
Cześć Hugo
Ten pies jest rasy ciapek, wabi się Katol. Matka bura suka ojciec nn

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

Ja zapisałem się do Okulisty, czekałem pół roku i po 3 godzinach na poczekali przyszedł radny z Olkusza i został przyjęty po 15 min czekania. Ja wyszedłem z gębą pełną chu.i. Jak ja mam pozytywnie oceniać posłów przecież to oni ustanawiają prawo.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

CD Realista
Państwo Polskie mnie obraża. Z moich pieniędzy finansowane są partie polityczne które sie wygłupiają, robią głupie kampanie promocyjne w TV. Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego że w dużych zakładach psychiatrycznych są oddziały tzw. specjalne tzn. Oddział zamknięty w którym leczą się pedofile i zabójcy. Za to płaci NFZ czyli ja trochę mniej Pan. Taki killer – cyngiel, czy morderca swojej rodziny jest tam umieszczony w celu leczenia. On ma stwierdzoną chorobę psychiczną (to też choroba) i bierze rentę inwalidzką!!! Za to że zabił rodziców, dzieci, innych ludzi czasami na zlecenie, gwałcił dzieci on ma darmowy hotel i mu za to płaca. taki gość ma zapewnioną natychmiastowa opiekę lekarską jak go ząb boli albo coś mu do oka wpadło. Jeżeli będzie miał opóźnienie z dostępem do lekarza to się skarży do Rzecznika praw Pacjenta.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

CD Realista

Nie znam czasów starszych niż jak miałem 6 lat bo coś jeszcze pamiętam. Natomiast osłabia mnie ciągłe mruczenie że od 1945 r Polska popadła w ruinę. Tzn Polska po wojnie była w rozkwicie ??? Kto teraz sprzedaje działający majątek narodowy – tak blisko nas ZGH. kto wprowadził paranormalną prywatyzację po ’89r. Rozumię patrząc z „realnego” punktu widzenia że to ma być taka likwidacja komuny. Szpital w Olkuszu który został sprywatyzowany to kto sprzedał, a kto tej durnej sprzedaży się przeciwstawia.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

Witam. Odpowiedź dla „Realista”.
Panie „Realista” pisząc mój komentarz w nawiązaniu do Pańskiego wyrażam moją ocenę tego co Pan pisze i w jaki sposób. Mój komentarz uważam że jest adekwatny do tego w jaki sposób Pan pisze. Nie obrażam Pańskiej osoby ponieważ Pana nie znam i nie piszę do człowieka z imienia i nazwiska. Może jest Pan na „żywo” fajnym gościem. Ja rozumiem że podczas wojny sowieci wybili większość polskich intelektualistów, wybitnych dowódców. Druga część zginęła z rąk faszystów. To co zostało to widzimy, my też jesteśmy po naszych rodzicach pozostałością dawnych czasów. Jest dziadostwo ponieważ nie mamy się na kim wzorować i brać na wzór żywe autorytety. Mam ponad 30 lat, kilkoro dzieci, jestem żonaty. Od kilku lat prowadzę własną firme. Państwu Polskiemu oddaje rocznie kilkadziesiąt tysięcy w podatkach, wspieram NFZ w postaci opłat od pracowników i siebie tez kilkadziesiąt tysięcy rocznie (ZUS). Czasami wspieram jakieś fundacje zwiazane z chorymi dziećmi.

Hugo Knote
Hugo Knote
9 lat temu

[quote name=”AADAM”]Ostrzegam wszystkich, iż nie jaki hugo knote nie potrafi dyskutować. Jedyne co potrafi to ubliżać wszystkim, co mają inne zdanie od niego. Postkomuniści, jezeli mieliby choć odrobinę rozumu i honoru to powinni zmusić tego swojego koleżkę do zamilknięcia, albowiem perfekcyjnie kompromituje tę formacje. Szczególnie w tedy jak twierdzi, że ludzie mieszkający na wsi nie mają kultury. Dziwne tylko, że postkomunista Jan Orkisz nie zaeragowal jeszcze i nie odpowiedział temu panu, bo to uderza w niego, albowiem pochodzi ze wsi Zawada.[/quote]

Pozdrowienia dla pieska panie AAdamie.

Gunar
Gunar
9 lat temu

Do REALISTA

Nu da tawariszczi, wrag naroda kanieczno pagib 😥

zolba
zolba
9 lat temu

J. Osuch dokonał wielu nowych zmian na przykład zamienił starą VECTRE na nowe AUDI . a to jest sukces dla Olkusza gdyż zwiększa bezpieczeństwo posła …… 😀 😀

Kaktus
Kaktus
9 lat temu

Do REALISTA

I właśnie dlatego popieram aborcję i eutanazję, by „realistyczne” zaczadzone umysły nie zanieczyszczały naturalnego środwiska.
Dodatkowo z głębi serca apeluję do Ciebie, nie ćpaj !!!!!

Kaktus
Kaktus
9 lat temu

[quote name=”AADAM”]Ostrzegam wszystkich, iż nie jaki hugo knote nie potrafi dyskutować. Jedyne co potrafi to ubliżać wszystkim, co mają inne zdanie od niego. Postkomuniści, jezeli mieliby choć odrobinę rozumu i honoru to powinni zmusić tego swojego koleżkę do zamilknięcia, albowiem perfekcyjnie kompromituje tę formacje. Szczególnie w tedy jak twierdzi, że ludzie mieszkający na wsi nie mają kultury. Dziwne tylko, że postkomunista Jan Orkisz nie zaeragowal jeszcze i nie odpowiedział temu panu, bo to uderza w niego, albowiem pochodzi ze wsi Zawada.[/quote]

AAdaś jesteś boski. Uwielbiam Cię. Cały drżę. Czy to jest już molestowanie ??

AADAM
AADAM
9 lat temu

Ostrzegam wszystkich, iż nie jaki hugo knote nie potrafi dyskutować. Jedyne co potrafi to ubliżać wszystkim, co mają inne zdanie od niego. Postkomuniści, jezeli mieliby choć odrobinę rozumu i honoru to powinni zmusić tego swojego koleżkę do zamilknięcia, albowiem perfekcyjnie kompromituje tę formacje. Szczególnie w tedy jak twierdzi, że ludzie mieszkający na wsi nie mają kultury. Dziwne tylko, że postkomunista Jan Orkisz nie zaeragowal jeszcze i nie odpowiedział temu panu, bo to uderza w niego, albowiem pochodzi ze wsi Zawada.

REALISTA
REALISTA
9 lat temu

Do tomasz 2012
Tak powtarzam się i bede się powtarzał. Najwyższy czas powiedzieć dość i wskazać winnych tej całej biedy jaką mamy w Polsce od 1945 roku. To winny jest socjalizm i komuniści i postkomuniści. Socjalizm najbardziej złodziejski i zbrodniczy system jaki ludzie wymyslili. Pisze o konkretach co postkomunistów bardzo boli. Widać to po wpisach ich wściekłość i bezradność na konkretne zarzuty przeklada się na obelgi. Nie mając argumentów, bo ich nie mogą miec, wyzywają i ubliżają. Pan również nie przedstawił żadnych argumentów tylko obelgi pod moim adresem. Nawet nie rozumie pan że swoją postawą potwierdza moje argumenty a kompromituje siebie i postkomunę. Jestes pan najlepszym przykładem i dowodem na istnienie głupiego socjalizmu i postkomunistów broniących czegoś, czego nie da się obronić. Zostaja więc wam tylko obelgi. Te obelgi jednak trafiają w tych, co je piszą.

Hugo Knote
Hugo Knote
9 lat temu

Do Tomasz 2012 odnośnie postu nr 36

Popieram w całości. Analiza godna podziwu. Myślę, iż pies pana AADAM lepiej miałby pod zaborem Pruskim niż Watykańskim.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”AADAM”]Pan poseł Jacek Osuch jest niewątpliwie najlepszym Olkuskim posłem od 1945 roku. Poseł nie jest od tworzenia miejsc pracy w dodatku poseł opozycyjny tylko od tworzenia prawa. Bezrobocie jest skutkiem tego, iż nadal zyjemy w głupim pazernym socjalizmie. Podatki tego systemu skutecznie blokuja powstawanie nowych miejsc pracy i napływ kapitału inwestycyjnego .Do takiego stanu doprowadzili przez wiele lat postkomunisci. Skutecznie blokując dobrobyt Polaków. Niestety dziennikarze skutecznie bronią takiego stanu wychodząc z założenia, że oni się wyzywią. Pan Lis zarabia miesiecznie miliondwiescietysięcy zł. Jeżeli nie zdelegalizujemy postkomuny nic nie zmienimy na lepsze. Następne 22 lata będziemy klepać biedę ,jęzeli nie nastąpi coś gorszego czyli kolejny rozbiór Polski.[/quote]
Rozbiór Polski będzie najlepszym i najszybszym rozwiązaniem. Skąd te 22 lata. Ja zakładam lekko 80 dopóki my nie wyginiemy i nie będzie miał kto nas, Osuchów, i naszej epoki pamiętać.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”Młody”]Trafionym pomysłem, przeszłościowym i rozwojowym, posła Osucha jest natomiast organizowanie Wigilii dla ubogich i bezdomnych. Uważam że przy takim tworzeniu prawa, jak choćby podniesienie wieku emerytalnego, za kilka lat zabraknie miejsca na całym zrewitalizowanym rynku dla wszystkich biednych, bezdomnych i potrzebujących Olkuszan …[/quote]
„Młody” może by nie zakopywać dziury w rynku. Magistrat będzie tam chował trupy które się na zupkę nie załapały a muszą jeszcze dożyć wieku emerytalnego. E tam… nie musza

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”Młody”]Trafionym pomysłem, przeszłościowym i rozwojowym, posła Osucha jest natomiast organizowanie Wigilii dla ubogich i bezdomnych. Uważam że przy takim tworzeniu prawa, jak choćby podniesienie wieku emerytalnego, za kilka lat zabraknie miejsca na całym zrewitalizowanym rynku dla wszystkich biednych, bezdomnych i potrzebujących Olkuszan …[/quote]
Pomysł jest nie jego tylko skopiowany od naśladowców śp Jacka Kuronia. Finansowanie od sponsorów. Jeżeli jest tak źle w Olkuszu że trzeba organizować darmową zupkę to dlaczego nie jest tak dobrze żeby tę zupkę rozdawać przez okres zimowy. Dlaczego święta są wykorzystywane do promowania siebie kosztem innych. Pochwaliłbym imprezę jeżeli taka akcja trwała by 2-3 miesiące a nie jednorazowo przy okazji Wigilii. Poseł ma dobrych doradców ponieważ gdyby był z innymi to byśmy o nim zapomnieli.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”ACTA”]Największym sukcesem Lidii Gądek jest prywatyzacja olkuskiego szpitala a Jacka Osucha wyremontowany olkuski dworzec[/quote]
Pani Gądek nie znam a Pan Osuch za sukcesy może sobie dopisać spektakularne akcje z agregatami do bramek Viatol, (bzdura dla gawiedzi) http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/385771,jazda-zakopianka-i-droga-olkuska-bedzie-platna,id,t.html, kolejowe ekspresy do Warszawy (teraz do Katowic się nie da dojechać) – busy wożą ludzi do katowic płacą e-myto państwo Polskie zarabia. Do sukcesów widocznych to marsze i lanie zupek za kasę sponsorów na „biednych” przed świętami. To dopiero aktywność.

tomasz2012
tomasz2012
9 lat temu

[quote name=”REALISTA”]Do idol
A to dlaczego mamy odczepić sie od pana Jana Orkisza, który swoim postepowaniem przez całe zycie przyczynia się do biedy Polaków. Karierowicz, od 16 roku zycia członek ZMS, członek ORMO i sekretarz komitetu PZPR. Najwyższy czas aby odszedł na smietnik historii tam gdzie powinien znaleść się już dawno.[/quote]
Realisto przestań brać leki albo prochy. Bądź przynajmniej trzeźwy jak piszesz. Antybiotyki i gorzała to bardzo złe połączenie. Piszesz cały czas to samo, na nic innego Cię nie stać. Napisz o sobie czym się zajmujesz, co robisz, czym możesz się pochwalić. Kilka ciepłych słów o sobie a może to pomoże. Może załóż własną partię i się wykazuj albo powiedz komu wchodzisz miedzy pośladki

Pamietamy
Pamietamy
9 lat temu

W Olkuszu Pani Poseł Gądek nie zobaczymy chyba do następnych wyborów. Warto przypomnieć jaką kompromitacją zakończyło się spotkania przez Nią zorganizowane z ministrem Gowinem. Pani Gądek próbowała nam wmówić, że sąd w Miechowie może być przyłączony do Olkusza, a sprawa już dawno była stracona. Tak wyglądają konsultacje społeczne w wydaniu Platformy.

Do zobaczenia przy urnie wyborczej Pani Poseł.

berni
berni
9 lat temu

Co robia nasi poslowie – bua haaaahaahahahahahaha!!!!!!

Młody
Młody
9 lat temu

[quote name=”Piotr I”]Do młody
powinieneś zrozumieć, że w Sejmie rządzi większość. To większość tworzy to prawo i rządzi. Mniejszość tz opozycja może tylko krytykować. Przypisywanie Panu posłowi Jackowi Osuchowi podniesienie wieku emerytalnego jest podłym kłamstwem.[/quote]
Piotrze I, gdzie w moim wpisie „Uważam że przy takim tworzeniu prawa, jak choćby podniesienie wieku emerytalnego …” znalazłes podłe kłamstwo przypisujące Jackowi Osuchowi podniesienie wieku emerytalnego ? Podpusciłeś jedynie kolegę z forum, PiSowieca do ulżenia sobie stekiem wyzwisk nie wiadomo za jakie moje przewinienia. Wpisem tym potwierdzam moje dwa spostrzeżenia – że tak mocne zaangażowanie Jacka Osucha w przyszłosć kolei jest błędem bo coraz mniej Olkuszan z niej korzysta oraz że przyszłością jest potrzeba pomocy dla coraz liczniejszej liczby Olkuszan, co nie ma nic wspólnego z atakowaniem Posła …

Sąsiad Jacka
Sąsiad Jacka
9 lat temu

http://youtu.be/Tz0cbRxBYIU

„Różowo – majtczany garniturek” ??? 😆
Haa haa haa co to za kolor mniej więcej ten majtczany?! 😛
Panie Pośle proszę o odpowiedź, bo na pewno Pan czyta mój komentarz 🙂 A ja chce wiedzieć! 8)
A czy to przypadkiem nie był pomarańczowy? Rewela 😆 😆
😀 😀 😉 😆

KNECHT
KNECHT
9 lat temu

Posłankę Gądek można zobaczyć zawsze tam, gdzie jest jakaś impreza w której z różnych powodów bierze znaczna ilość lokalnej społeczności. Np. Barbórka, dożynki jakieś tam inne spędy. Wiadomo można wystawić do zdjęcia facjatę, ktoś pyknie zdjęcie i jest. Ale jeżeli chodzi o ważne sprawy, gdzie wypadałoby się wypowiedzieć, zająć stanowisko o to już inna sprawa. No a z tym majątkiem co to wynajmuje od gminy Wolbrom to jak to jest?