Na basenie przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach zorganizowane zostało specjalistyczne szkolenie z ratownictwa wodnego dla służb mundurowych powiatu olkuskiego. Wzięli w nim udział policjanci oraz strażacy zawodowi i ochotnicy – w sumie 140 funkcjonariuszy.

Organizatorzy – dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kluczach wraz z olkuskim oddziałem WOPR zorganizowali szkolenie w taki sposób, aby nie kolidowało z pracą basenu. Dzięki temu, że ćwiczenia zaplanowano przed wymianą wody było możliwe przetrenowanie w realnych warunkach akcji ratowniczej, polegającej na przepłynięciu 30 metrów i podjęcia topielca – ważącego 65 kg manekina – z głębokości blisko dwóch metrów w pełnym umundurowaniu. Pomysłodawcą szkolenia był Stanisław Góźdź – ratownik WOPR.

Jak informują organizatorzy, tego typu ćwiczenia są gratką, poszerzającą doświadczenie ratownicze zwłaszcza wśród funkcjonariuszy Policji i druhów ochotników, bo zawodowi strażacy mają podobne szkolenia częściej. W ćwiczeniach z udzielenia pomocy osobie znajdującej się w wodzie uczestniczyło łącznie 140 osób, w tym policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach i Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz przedstawiciele jednostek Państwowej  Straży Pożarnej z Olkusza i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Klucz, Rodak, Ryczówka, Kwaśniowa, Osieka, Grabowej, Krzeszowic i Chrząstowic.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze