Kronika policyjna 15 kwietnia 2010
Ukradli ogrodzenie
2 kwietnia. Nieznani sprawcy ukradli z terenu posesji przy ulicy Ponikowskiej w Olkuszu 30 metrów siatki ogrodzeniowej. Właściciel wycenił straty na 500 złotych.
Tylko zniszczyli
2 kwietnia. Ktoś uszkodził zamki, a także wyłamał okna w dwóch samochodach ciężarowych marki Mercedes, skąd próbował coś ukraść.Nic nie zabrał jednak wyrządził szkód na kwotę tysiąca złotych. Poszkodowaną jest mieszkanka Ryczówka.
Na pasówkę po rowery
3 kwietnia. Dwa rowery górskie, o łącznej wartości 3340 złotych, ukradli nieznani osobnicy z piwnicy bloku przy ulicy Armii Krajowej w Olkuszu. Sprawcy dostali się do pomieszczenia używając dopasowanego klucza.
Droga atrapa
6 kwietnia. Nieznani sprawcy ukradli atrapę z samochodu saab zaparkowanego przy ulicy Szpitalnej w Olkuszu. Właściciel oszacował wartość skradzionego przedmiotu na tysiąc złotych.
Wykopany z ziemi
6 kwietnia.15 metrów kabla teletechnicznego ukradli nieznani osobnicy z terenu zakładu przy ulicy Osadowej w Bolesławiu. Kabel był wkopany w ziemię. Straty sięgnęły 5,6 tys. złotych.
Obłowili się w piwnicy
6 kwietnia. Do kradzieży doszło w jednym z bloków na osiedlu Trzydziestolecia w Kluczach. Nieznany sprawca z niezabezpieczonej piwnicy ukradł monitor, cztery przedłużacze elektryczne, antenę telewizyjną, poziomicę oraz dwie kurtki męskie. Suma strat mieszkańca miejscowości to 500 złotych.
Ma potrójne kłopoty
9 kwietnia. Na ulicy Długiej w Olkuszu, policjanci zatrzymali 30- letniego mieszkańca Bytomia, który jechał fordem ka z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Na tym nie koniec, postanowił zatankować na tzw. „zrywa” i tym sposobem ukradł na stacji Orlen paliwo o wartości prawie 130 złotych. Mężczyzna kierował również pojazdem pomimo prawomocnego wyroku sądu zakazującego prowadzenia pojazdów. Trafił do policyjnego aresztu.
Spłonęły materiały budowlane
13 kwietnia. Strażacy gasili pożar jaki wybuchł na prywatnej posesji w wiosce Kolbark. Spaleniu uległy materiały budowlane o wartości 5 tys. złotych, które należały do mieszkańca Chrząstowic.

Ukradli ogrodzenie
2 kwietnia. Nieznani sprawcy ukradli z terenu posesji przy ulicy Ponikowskiej w Olkuszu 30 metrów siatki ogrodzeniowej. Właściciel wycenił straty na 500 zł.
Tylko zniszczyli
2 kwietnia. Ktoś uszkodził zamki, a także wyłamał okna w dwóch samochodach ciężarowych marki mercedes, skąd próbował coś ukraść. Włamywacz nic nie zabrał, jednak wyrządził szkody na tysiąc złotych. Poszkodowaną jest mieszkanka Ryczówka.  
Na „pasówkę” po rowery
3 kwietnia. Dwa rowery górskie, o łącznej wartości 3340 zł, ukradli nieznani osobnicy z piwnicy bloku przy ulicy Armii Krajowej w Olkuszu. Sprawcy dostali się do pomieszczenia, używając dopasowanego klucza.

Droga atrapa
6 kwietnia. Nieznani sprawcy ukradli atrapę z saaba zaparkowanego przy ulicy Szpitalnej w Olkuszu. Właściciel oszacował wartość skradzionego przedmiotu na tysiąc złotych.
Wykopany z ziemi
6 kwietnia. 15 metrów kabla teletechnicznego ukradli nieznani osobnicy z terenu zakładu przy ulicy Osadowej w Bolesławiu. Kabel był wkopany w ziemię. Straty sięgnęły 5,6 tys. zł.
Obłowili się w piwnicy
6 kwietnia. Do kradzieży doszło w jednym z bloków na Osiedlu Trzydziestolecia w Kluczach. Nieznany sprawca z niezabezpieczonej piwnicy ukradł monitor, cztery przedłużacze elektryczne, antenę telewizyjną, poziomicę oraz dwie kurtki męskie. Suma strat kluczanina to 500 zł.
Ma potrójne kłopoty
9 kwietnia. Na ulicy Długiej w Olkuszu policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bytomia, który jechał fordem ka z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Bytomianin postanowił też zatankować na tzw. „zrywa” i tym sposobem ukradł na stacji Orlen paliwo o wartości prawie 130 złotych. Poza tym mężczyzna kierował pojazdem pomimo prawomocnego wyroku sądu zakazującego mu prowadzenia pojazdów. Przestępca trafił do policyjnego aresztu.
Spłonęły materiały budowlane
13 kwietnia. Strażacy gasili pożar, jaki wybuchł na prywatnej posesji w Kolbarku. Spaleniu uległy materiały budowlane o wartości 5 tys. zł, które należały do mieszkańca Chrząstowic.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze