Olkusz

Już od najbliższego weekendu mieszkańcy będą mogli korzystać z części zrewitalizowanego Parku Czarna Góra w Olkuszu. Do dyspozycji mieszkańców będą place zabaw, urządzenia sprawnościowe i siłownia zewnętrzna, a także ciągi pieszo-rowerowe przylegające do obiektów sportowych. Obiekty będą dostępne dla mieszkańców już od 27 lutego, codziennie od godziny 8 do 22. Rewitalizacja Parku była jednym z zadań realizowanych przez Gminę Olkusz w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

– Ze względu na sprzyjającą aurę postanowiliśmy już teraz udostępnić mieszkańcom część zrewitalizowanego Parku Czarna Góra. Liczymy, że mieszkańcy będą chętnie korzystać z różnych form aktywności na świeżym powietrzu na terenie Parku, oczywiście pamiętając o zachowaniu zasad obowiązujących podczas pandemii. Dzięki rewitalizacji powstał nowoczesny, a co najważniejsze uniwersalny obiekt, który będzie chętnie odwiedzany nie tylko przez sportowych entuzjastów, ale również wszystkich tych, którzy cenią sobie wypoczynek na świeżym powietrzu. – mówi burmistrz Roman Piaśnik.

Kolejne obiekty sportowe, cześć lekkoatletyczna oraz boiska sportowe będą dostępne już wkrótce. Projekt „Rewitalizacja Parku Czarna Góra w Olkuszu – zadanie nr 11.3 w GPR” uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, 11. Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1. Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Umowę o dofinansowanie pomiędzy Gminą Olkusz a Zarządem Województwa Małopolskiego zawarto w dniu 18 kwietnia 2018 r.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze