Danuta F., olkuszanka, która  z zimną krwią zamordowała w maju swojego konkubenta, stanie wkrótce przed wymiarem sprawiedliwości. Prokuratura Rejonowa w Olkuszu przesłała właśnie akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Krakowie. 56-letniej kobiecie, która doczekała się przydomka „czarna wdowa”, grozi dożywocie.

Przypomnijmy, oskarżona o zabójstwo nie tylko ugodziła swojego partnera nożem. Potem przesiedziała przy zwłokach cztery dni! Zabitego odnaleziono, gdy z mieszkania zaczął wydobywać się fetor rozkładającego się ciała.
Do tragedii doszło przy ulicy Strzelców Olkuskich. Kłócili się. 56-letniej Danucie F. puściły nerwy. Zabrała z kuchni nóż i ugodziła nim swojego partnera. Nie uciekła. Nie próbowała ukryć zwłok.

Przez cztery dni jej 57-letni konkubent leżał na podłodze w pokoju. Przez ten czas Danuta F. żyła w mieszkaniu, jakby nic się nie stało. Wychodziła na zakupy, wyprowadzała psa i spała z zakrwawionym trupem leżącym obok wersalki. Jej czworonożny pupil zaczął już podgryzać zwłoki.
Sąsiadów zaalarmował potworny odór, który unosił się na całej klatce schodowej. Zawiadomili pracowników osiedlowej administracji. Ci zaczęli sprawdzać w każdym z mieszkań sprawność instalacji kanalizacyjnej.
W końcu zapukali do Danuty F. Drzwi się otwarły. Jeden z pracowników nagle zamarł. Kątem oka dostrzegł leżące na podłodze ciało. Natychmiast powiadomili policję. Mundurowi ustalili, że kobieta zadała konkubentowi tylko jeden cios, który okazał się śmiertelny.
Co najważniejsze, konkubent Danuty F. jest jej drugą ofiarą. W 1998 roku kobieta w podobny sposób zabiła własnego męża. Za ten czyn została skazana na 8 lat więzienia. Zakład karny opuściła po pięciu latach. Mąż oskarżonej o morderstwo zginął w tym samym mieszkaniu, także pchnięty nożem. Wtedy jednak zbrodnia wyszła na jaw jeszcze w tym samym dniu.
– Przeprowadzone badania psychiatryczne wskazują, że oskarżona jest poczytalna i w chwili dokonywania czynu miała rozeznanie, co robi – informuje Wiesław Zięba, prokurator rejonowy z Olkusza.
Ponieważ Danuta F. działała w warunkach recydywy, tym razem kara za zabójstwo może być znacznie surowsza. Kobiecie grozi dożywocie.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o