W maju w jednej z podolkuskich parafii policjanci zatrzymali 57-letniego księdza, który pijany jechał samochodem na Mszę św. Pisaliśmy wówczas, że podczas kontroli mitsubishi, którym jechał duchowny, policjanci wyczuli alkohol. Okazało się, że ksiądz miał 1,4 promila alkoholu we krwi. Nie posiadał również prawa jazdy, ponieważ nie wykonał niezbędnych badań lekarskich.

Jak informował rzecznik prasowy olkuskiej policji, za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz bez uprawnień kierowcy groziło do dwóch lata więzienia i wysoka grzywna. W drugiej połowie czerwca sprawa wpłynęła do Sądu Rejonowego w Olkuszu. – W sprawie Wiesława W. do sądu wpłynął akt oskarżenia z wnioskiem prokuratora o skazanie oskarżonego i wymierzenie kary bez przeprowadzania rozprawy. Na posiedzeniu 12 sierpnia wydano wyrok zgodnie z wnioskiem prokuratora, uznający winnym oskarżonego zarzucanego mu prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości w miejscowości Zawada. Wymierzono mu karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz środki karne w postaci przekazania pięciuset złotych na rzecz Fundacji „Bezpieczny Powiat Olkuski”. Oskarżony ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez dwa lata – wyjaśnia sędzia Rafał Ziętek, rzecznik prasowy Sądu Rejonowego w Olkuszu. Wyrok nie jest prawomocny.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
name
name
11 lat temu

[quote name=”mieszkaniec parafii”] ten sam ksiądz 5 października został zatrzymany przez policję za jazdę bez uprawnień….[/quote]
To prawda jest? Jeśli tak, to wszyscy parafianie powinni się czuć z góry rozgrzeszeni za olewanie prawa.

mieszkaniec parafii
mieszkaniec parafii
11 lat temu

czemu Przegląd Olkuski przemilczał fakt, że ten sam ksiądz 5 października został zatrzymany przez policję za jazdę bez uprawnień…. tak tak w tej informacji o zatrzymaniu kogoś z Gorenic chodziło o proboszcza ks. Wiesława W. zróbcie coś z tym, bo jak widać nikt z Gorenic nie potrafi nam pomóc! a ja się boję że on kiedyś kogoś zabije!

realista
realista
11 lat temu

[quote name=”z Gorenic”]to są brednie! oszczerstwa i pomówienia rodem z gazety wyborczej i TVN!!! będziecie się wszyscy w piekle smarzyć! Wy w Boga Jedynego nie wierzycie! do jest dobry człowiek i nie powinno się o nim tak źle pisać, bo to nie prawda. Nie on, nie nasz ksiądz! On by tego nie zrobił. Wpisujecie się w komunistyczno-tuskową retorykę nastawioną na niszczenie Kościoła w Polsce![/quote]
PISiora lub dewota z Gorenic

A swoją drogą zejdźcie z chłopa bo mu duszno i jeszcze biskupem zostanie… Szukanie sensacji i jątrzenie to cecha ubogich na umyśle.

z Gorenic
z Gorenic
11 lat temu

to są brednie! oszczerstwa i pomówienia rodem z gazety wyborczej i TVN!!! będziecie się wszyscy w piekle smarzyć! Wy w Boga Jedynego nie wierzycie! do jest dobry człowiek i nie powinno się o nim tak źle pisać, bo to nie prawda. Nie on, nie nasz ksiądz! On by tego nie zrobił. Wpisujecie się w komunistyczno-tuskową retorykę nastawioną na niszczenie Kościoła w Polsce!

Do wszystkich
Do wszystkich
11 lat temu

Jak tak bardzo wszyscy chcecie, żeby ksiądż przestrzegał prawa. Nic trudnego. Spełnijcie swój obywatelski obowiazek, poprzez doniesienie obywatelskie, albo ujecie obywatelskie. A tak to se możecie pisać. Tutaj głośno, a w kościele słuchacie go jak pana dziedzica przed rozbiorami i pokornie dajecie na tace.

zniesmaczona
zniesmaczona
11 lat temu

jak ja bym jechala w takim stanie to pewnie juz bym siedziala za kratami.

i to ma byc sprawiedliwość!!!!

parafianka
parafianka
11 lat temu

ja proponuję policji wizytę w gorenicach np. rano tak 7-7:30 czesto wtedy jeździ

miejscowa
miejscowa
11 lat temu

Jak widać nie każdy respektuje wyroki Sądu, nawet osoby które powinny dawać przykład społeczeństwu. I będzie to dobrze w Polsce…

Shanah
Shanah
11 lat temu

po prostu go podpierdole jak bede widzial ze jezdzi ;] beszczelny typ…

.
.
11 lat temu

…właśnie mijał mnie teraz samochodem 🙂

goreniczanin
goreniczanin
11 lat temu

i tak jeździ autem, np. wczoraj, dziś… więc co to taki wyrok, phi