Gminny konkurs „Najładniejszy ogródek, najładniejszy balkon” rozstrzygnięty. Komisja konkursowa spośród 12 zgłoszeń wybrała ogrody i balkony, których właściciele nie szczędzili trudu i czasu, żeby nadać im piękną formę. Pierwsze miejsce w kategorii ogródek przydomowy zajęła Danuta Schewitz.

Najładniejszy ogródek przy bloku wypielęgnowała Maria Kincel, a najładniejszy balkon w gminie ma Anna Szczepańska. Olkuszanki oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały również nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 700, 500 i 400 zł. Komisja przyznała również trzy wyróżnienia dla właścicieli ogródków przydomowych. Otrzymali je: Joanna Miodek z Zimnodołu, Zyta Bierut z Rabsztyna i Adela Filo z Olkusza. W kategorii najładniejszy balkon wyróżniono Wiesławę Kaczmarek i Stanisława Nogę. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe w postaci zestawów donic ceramicznych lub albumów o pielęgnacji roślin. Jak podkreślali członkowie jury, wszystkie zgłoszone do konkursu ogrody oczarowały pięknem i niezwykłą dbałością ich właścicieli o każdy szczegół zielonych zakątków. Zwyciężczyni konkursu, Danuta Schewitz, przyznaje, że kluczem do sukcesu są: ciążka praca przez cały rok i systematyczna pielęgnacja krzewów i roślin. Trudno nie mieć wrażenia, że jest to trud, który się opłaca. Jej wielki ogród z altaną i oczkiem wodnym to zielona enklawa spokoju w centrum miasta, w której naprawdę można odpocząć. W przypadku pani Danuty dbanie o ogród to nie tylko obowiązek, ale prawdziwa pasja. Ogród oczarował nie tylko gości gospodyni, ale również komisję konkursową.
Nagrody specjalne w konkursie, organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych olkuskiego magistratu, przyznano również Bogucinowi Małemu w kategorii najczystsza wieś i osiedlu Wschód jako najczystszej dzielnicy w mieście. – Bardzo się cieszę, że z roku na rok przybywa miejsc ładnych i zielonych. Wpływa to na poprawę wizerunku całego miasta i lepsze samopoczucie mieszkańców – komentuje Włodzimierz Łysoń, zastępca burmistrza Olkusza.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o