16 września na boisku w Kluczach odbyły się pierwsze eliminacje do Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii starszych chłopców. Do piłkarskiego turnieju zgłosiło się osiem drużyn: KS Klucze, SP Bydlin, SP Kwaśniów, SP Klucze, SP Ryczówek, SP Jaroszowiec, SP Chechło, SP Rodaki. W meczu o trzecie miejsce SP Kwaśniów pokonała SP Klucze 2-3 w rzutach karnych, natomiast w finałowym spotkaniu wygrał zespół KS Klucze, pokonując SP Bydlin (4-2).

20 września odbyły się kolejne turnieje w kategorii młodszych chłopców oraz starszych dziewcząt. W grupie chłopców startowały trzy zespoły. Wygrał zespół SP Klucze, przed SP Klucze II i SP Kwaśniów. Wśród trzech drużyn dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP Ryczówek, a kolejne dwa miejsca zajęły SP Chechło I i SP Chechło II.
24 września w Kluczach odbyły się eliminacje wojewódzkie. Mecze rozgrywano 2 x 10 min w systemie każdy z każdym. W kategorii starszych chłopców pierwsze miejsce przypadło ZS Bukowno, drugie KS Klucze, trzecie Gim. 2 Olkusz, a czwarte ZS w Krzykawie.Tym samym chłopcy z Bukowna zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego. W eliminacjach wojewódzkich młodszych chłopców wygrał zespół SP Klucze. Na kolejnych miejscach uplasowali się UKS Wulkan (Krzeszowice), ZS Bukowno, Stokrotki Bolesław oraz SP Czernichów. Ostatnie eliminacje wojewódzkie rozgrywano w kategorii dziewcząt starszych. Tutaj wygrał zespół ZS nr 1 Bukowno. Drugie meijsce zajęła drużyna UKS Jedynka Krzeszowice, a trzecie SP Ryczówek.