lampa

W sezonie zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok, wraca temat nieświecących się latarni. Problem dotyczy właściwie każdego osiedla. Szczególną uwagę na awarie zwrócił radny Wojciech Ozdoba.

Dziesięć – tyle ciemnych punktów na mapie osiedla Młodych zauważył radny, który swoje obserwacje przelał na papier i zwrócił się z oficjalną prośbą do urzędników o sprawdzenie stanu oświetlenia. Zdaniem Wojciecha Ozdoby, najgorsza sytuacja jest obecnie w dolince, gdzie przy głównym deptaku nie świecą się aż trzy latarnie. Wcale nie lepiej jest na ul. Nałkowskiej przy bloku nr 3 oraz pomiędzy ul. Konopnicką i ul. Tuwima, na wysokości bloków 3 i 11. Tam również występują duże braki w oświetleniu.

Interpelację radnego w magistracie potraktowano z należytą uwagą. – Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia zostało ono przekazane telefonicznie oraz drogą mailową do Firmy Tauron Dystrybucja, zajmującej się bieżącym utrzymaniem i konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie osiedla Młodych – mówi wiceburmistrz Bożena Krok.

Pracownicy Tauronu sprawdzili wskazane miejsca i rzeczywiście okazało się, że w dolince na wskazanym odcinku lampy nie świecą. Podczas prac w czasie dnia uruchomiono całe oświetlenie uliczne ujawniając przy tym, że kabel zasilający obwód w dolince jest uszkodzony.

– Pragnę zaznaczyć, iż naprawa uszkodzonych linii kablowych jest pracochłonna, uciążliwa i wymaga specjalistycznego sprzętu do lokalizacji uszkodzeń. Wpływ na opóźnienie prac związanych z usunięciem awarii kabla miały również złe warunki pogodowe oraz duża liczba podobnych zgłoszeń – dodaje wiceburmistrz Krok.

Zdaniem przedstawicielki magistratu jak również pracowników Tauronu zgłaszane awarie są usuwane sukcesywnie, choć nie zawsze od ręki. Dlatego też mieszkańcy os. Młodych będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Oślepiony
Oślepiony
4 lat temu

Dokładnie, wali to po oczach że spać nie można. Tzn teraz nie wali, bo nie świeci.
Niech radny Ozdoba zrobi obchód osiedla i policzy ile tych latarni świeci prosto w okna. Wyjdzie pewnie ponad połowa. Malowanie chyba nic nie da, trzeba to powymieniać…

Motorniczy Meczetu
Motorniczy Meczetu
4 lat temu

Powinni zamalować klosze od strony balkonów/okien – z lokalizacją dali ciała dzielni inżynierowie minionej epoki.

Mieszkaniec Nałkows.
Mieszkaniec Nałkows.
4 lat temu

A sprawdził ktoś gdzie świecą te latarnie? Bo te kołowe to wiadomo że w kosmos a te co po oknach świecą sprawdzał ktoś? Jak zrobili bez pomysłu 50 lat tema tak do dziś świecą…