stare_starostwo2

Temat trwającej rewitalizacji rynku żywo interesuje miejskich radnych. Wielokrotnie zwracali oni uwagę na jakość wykonywanych prac. Ostatnio wątpliwości wzbudziło odwodnienie części rynku oraz publikowanie informacji o wynikach badań archeologicznych.

Radni zainteresowali się sprawowaniem kontroli nad prowadzonymi pracami, dostrzegając pewne nieprawidłowości przy wykonywaniu robót.  – Po południowej stronie rynku, na pierwszym z wyremontowanych odcinków przy budynku starego starostwa i przy schodach prowadzących na teren Bazyliki, na nowej nawierzchni tworzą się liczne kałuże. Czy system odwodnienia i drenażu tej części rynku został wykonany we właściwy sposób? Czy te odcinki będą poprawiane? Pragnę zwrócić uwagę na obrzeże chodnika, jakie zostało wykonane z granitowych krawężników. Na wysokości wejścia do budynku dawnego starostwa bloki obrzeży nie są ułożone w linii prostej, tylko tworzą załamanie pod kątem 90 stopni, nie tworząc linii symetrycznej do ściany budynku – podnosił radny Janusz Dudkiewicz.

Władze miasta zapewniają, że w drodze przetargu wyłoniono inwestora zastępczego, która nadzoruje oraz uczestniczy w częściowych i końcowych odbiorach prac na rynku. Zgodnie z projektem, woda opadowa z nawierzchni chodników ma być powierzchniowo odprowadzana w kierunku jezdni kratkami ściekowymi włączonymi do kanalizacji deszczowej.

Burmistrz uspokaja, że wszelkie „niedoróbki” zostaną usunięte. – Pierzeja południowa, na której występują zastoiska wody, jeszcze nie została zgłoszona przez wykonawcę do odbioru. W trakcie nadzoru i bieżących przeglądów wykonawca został zobowiązany do usunięcia wszelkich nieprawidłowości wskazanych przed inspektorów nadzoru przed zgłoszeniem pierzei do odbioru. Natomiast uskok przed wejściem do dawnego starostwa jest wykonany zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie  – wyjaśnia burmistrz Dariusz Rzepka.

Wkrótce mieszkańcy będą mogli na bieżąco dowiadywać się o pracach prowadzonych na rynku. Na sesji padł pomysł, aby wzorem stolicy Małopolski uruchomić specjalną stronę internetową. – Na portalu prezentowane były informacje o odkryciach dokonanych w trakcie badań archeologicznych, udostępniano zdjęcia odnalezionych przedmiotów, publikowano komentarze archeologów i konserwatorów zabytków. Zwracam się z wnioskiem o stworzenie podobnej strony internetowej. Jestem przekonany, że będzie ona ciekawą lekcją, ukazującą bogatą historię Olkusza, a tym samym służyć będzie promocji naszego miasta – zaapelował radny Dudkiewicz.

– Już w fazie projektowej, na etapie przygotowań do realizacji inwestycji, rewitalizacji poświecono część serwisu o projektach z udziałem dotacji unijnych. Ponadto na stronie głównej serwisu gminy publikowano najważniejsze informacje dotyczące projektu, przebiegu prac oraz odkryć archeologicznych. W związku z migracją danych na nowy serwer internetowy, podstrona zostanie ponownie uruchomiona zaraz po zakończeniu spraw technicznych. Promocja odnowy olkuskiej starówki realizowana jest od samego początku za pomocą wszelkich dostępnych środków masowego przekazu o zasięgu regionalnym oraz ogólnopolskim – dodał burmistrz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dżoanna
dżoanna
9 lat temu

Rewitalizację olkuskiej starówki nadzoruje inwestor zastępczy, wyłoniony w drodze przetargu… Czy w olkuskim magistracie nie ma już fachowców, którzy w zakresie swoich obowiązków mają nadzór nad takimi pracami, czy też po prostu tak jest lepiej, bo przecież nikt z nich (razem z przełożonymi:)) nie weźmie za wykonane prace odpowiedzialności! Mam pytanie, ile zatem kosztuje nas, olkuszan, taki inwestor zastępczy??? Czy stać nas na taki komfort??? Żenujące!

Też Wiedzący
Też Wiedzący
9 lat temu

[quote name=”Wiedzący”]Byłem wczoraj w Jaworznie, nie musiałem zakładać różowych okularów, Piękne Miasto :lol:[/quote]

Witaj w Klubie! :-*
W Jaworznie włodarze ciężko pracują dla swojego miasta, a w Olkuszu tylko modlą się i intrygują 😕

Wiedzący
Wiedzący
9 lat temu

Byłem wczoraj w Jaworznie, nie musiałem zakładać różowych okularów, Piękne Miasto 😆

guciu
guciu
9 lat temu

[quote name=”Szablon”]
Dobre wzorce nie są złe :-)[/quote]

Nie zobaczę, nie uwierzę :-*

Szablon
Szablon
9 lat temu

[quote name=”guciu”][quote name=”tekst”]…Na sesji padł pomysł, aby wzorem stolicy Małopolski uruchomić specjalną stronę internetową. – Na portalu prezentowane były informacje o odkryciach dokonanych w trakcie badań archeologicznych, udostępniano zdjęcia odnalezionych przedmiotów, publikowano komentarze archeologów i konserwatorów zabytków…[/quote]
a dlaczego ten pomysł padł dopiero teraz i wzorem krakowa .Czy Olkusz nie ma własnego pomyślunku?[/quote]
Dobre wzorce nie są złe 🙂

guciu
guciu
9 lat temu

[quote name=”tekst”]…Na sesji padł pomysł, aby wzorem stolicy Małopolski uruchomić specjalną stronę internetową. – Na portalu prezentowane były informacje o odkryciach dokonanych w trakcie badań archeologicznych, udostępniano zdjęcia odnalezionych przedmiotów, publikowano komentarze archeologów i konserwatorów zabytków…[/quote]
a dlaczego ten pomysł padł dopiero teraz i wzorem krakowa .Czy Olkusz nie ma własnego pomyślunku?

Wiedzący
Wiedzący
9 lat temu

[quote name=”okularnik”]
Załóż różowe okulary jak ja, Olkusz jest piękny 8)[/quote]

Te Twoje okulary nie są różowe, tylko CZARNE… ot, Mieszkańcu, i już masz rozpoczętą ciekawą dyskusję. No ale dobra, żartowałem, nie przeszkadzam, spadam 😉 .

okularnik
okularnik
9 lat temu

[quote name=”Mieszkaniec”]Jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak. Niedoróbki i przeróbki były już niejednokrotnie tematem żartów i kpin na forach Przeglądu. Wniosek z tego taki, że przeróbki i niedoróbki są na stałe wpisane w pejzaż naszego miasta, powinniśmy się już przyzwyczaić, nic nas nie powinno dziwić. Przegląd na pewno by chciał, aby rozwinąć tutaj jakąś ciekawą dyskusję, tylko właściwie o czym i po co? Bardzo chciałbym zamknąć dziób Wiedzącemu i pozostałym krzykaczom, ale nie mam żadnych argumentów. Może ktoś wynajdzie i pomoże, bo mnie ręce opadają![/quote]
Załóż różowe okulary jak ja, Olkusz jest piękny 8)

Mieszkaniec
Mieszkaniec
9 lat temu

Jest nam tak dobrze, że dobrze nam tak. Niedoróbki i przeróbki były już niejednokrotnie tematem żartów i kpin na forach Przeglądu. Wniosek z tego taki, że przeróbki i niedoróbki są na stałe wpisane w pejzaż naszego miasta, powinniśmy się już przyzwyczaić, nic nas nie powinno dziwić. Przegląd na pewno by chciał, aby rozwinąć tutaj jakąś ciekawą dyskusję, tylko właściwie o czym i po co? Bardzo chciałbym zamknąć dziób Wiedzącemu i pozostałym krzykaczom, ale nie mam żadnych argumentów. Może ktoś wynajdzie i pomoże, bo mnie ręce opadają!