orbita_logo

Dobiegł końca okres przygotowawczy w „Orbicie”. Od soboty mali futboliści Akademii Piłkarskiej z Bukowna zaczynają walczyć o wysokie cele. – To będzie bardzo bogaty w wydarzenia weekend – cieszy się prezes Jarosław Tomczyk. – Świętujemy pierwsze urodziny, dwie najstarsze drużyny zadebiutują w prawdziwej lidze, trzecia zagra o Puchar „Orbity”, a jeszcze odbędzie się nabór do najmłodszego rocznika.

W ligowych rozgrywkach rywalizować będą drużyny roczników 2002 i 2001. Ten pierwszy, trenera Mateusza Lato, w Podokręgu Sosnowiec. Drugi, trenera Jacka Ślęzaka, w Podokręgu Katowice. Na inaugurację obydwie zagrają u siebie. Młodsi podejmować będą w sobotę o 13.00 na orliku Szczakowiankę Jaworzno, starsi w poniedziałek na głównej płycie boiska MOSiR grać będą z GKS-em Tychy. – Zdecydowaliśmy się grać w okręgu śląskim, bo w Podokręgu Olkusz nie są prowadzone rozgrywki w naszych kategoriach wiekowych – informuje główny trener Jacek Ślęzak – a do Krakowa mamy sporo dalej niż do sąsiadów z Dąbrowy czy Jaworzna. Zdecydowała ekonomia. W rozgrywkach w Sosnowcu grać będą chłopcy z rocznika 2002, ale także ci z 2001, którzy akurat nie zmieszczą się w kadrze na mecz do Podokręgu Katowice. To dla nas dobry układ, bo w roczniku 2001 mamy bardzo wielu chłopców, którzy, by się rozwijać, muszą jak najwięcej grać.

A że zespoły czynią szybkie postępy świadczą wyniki z okresu przygotowawczego, który trwał od sierpnia. Mali piłkarze byli w tym czasie na tygodniowym obozie w Brennej, na który pojechało prawie 30 dzieci, trenowali i rozgrywali sporo sparingów. Tuż przed startem ligi najstarsza grupa po raz pierwszy pokonała po dramatycznym boju MUKP Dąbrowa Górnicza 5:4, a ta nieco młodsza rozbiła UKS Sławków 5:0. To dobrze wróży w obliczu ligowej rywalizacji.

Nudzić nie będą się też chłopcy z rocznika 2003. W niedzielę, 18 września, na boisku orlik w Bolesławiu odbędzie się turniej piłkarski dla ośmiolatków o Puchar ,,Orbity”. Akurat w tym dniu obchodzimy swoje pierwsze urodziny, nie mogliśmy świętować ich inaczej niż na boisku – informuje Jarosław Tomczyk. – W turnieju wystartują dwa nasze zespoły, jeden oparty na chłopcach z Bukowna, drugi na chłopcach z Bolesławia, dwie drużyny naszych przyjaciół z MUKP Dąbrowa Górnicza oraz zespoły MOKSiR Chrzanów i APN Czeladź. Początek imprezy o 10.30, finał około 13.00.
Dzień wcześniej, w sobotę o 11.00 ,,Orbita” zaprasza na nabór do nowej grupy chętnych chłopców urodzonych w roku 2004 i 2005. Odbędzie się on na boisku przy Szkole Podstawowej numer 1 w Bukownie. Tego samego dnia po południu o 17.00 przed Centrum Kultury nastąpi kulminacyjny punkt urodzin ,,Orbity”, czyli zdmuchnięcie świeczki z urodzinowego tortu i przemarsz całej drużyny przez miasteczko przy dźwiękach orkiestry dętej ZGH Bolesław. To ostatnie to element współuczestnictwa ,,Orbity” w imprezie Centrum Kultury pod nazwą „Kultury Świata”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze