herb olkusza

Ogłoszenie UMiG
Dobiega końca kadencja Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o. o. w Olkuszu. Należy przyznać, że w tym czasie realizowany był ogromny projekt inwestycyjny. Jakim jednak kosztem? Prognozy wskazują na to, że w przyszłym roku ceny wody i ścieków znów będą wyższe. Z sygnałów, które do mnie docierają wnioskuję, że instytucja ta utraciła Państwa – Mieszkańców – zaufanie. Jego odbudowa będzie możliwa wyłącznie dzięki lepszej współpracy z PWiK sp. z o.o. W związku z tym zmiany w Zarządzie spółki wydają się niezbędne.
Rozumiem Państwa obawy i zastrzeżenia, dotychczas niewystarczająco wysłuchiwane przez Zarząd Wodociągów. Konsekwencje ponosimy my wszyscy – płacąc coraz więcej za odbiór ścieków oraz dostarczanie wody o wątpliwych walorach smakowych i zapachowych. Dlatego pod koniec kwietnia wystąpiłem do Panów Mirosława Gajdziszewskiego – burmistrza Bukowna, Krzysztofa Dudzińskiego – wójta gminy Bolesław oraz Norberta Bienia – wójta gminy Klucze z apelem o poparcie mojej propozycji dokonania zmian w Zarządzie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Niestety, do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Współpraca wszystkich włodarzy jest jednak niezbędna. W ubiegłych latach pozycja Gminy Olkusz w PWiK sp. z o.o. została tak osłabiona, że w konsekwencji ani Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, ani jego przedstawiciel w Radzie Nadzorczej spółki, nie mają decydującego głosu podczas podejmowania decyzji dotyczących składu zarządu. Mimo posiadania 64% kapitału zakładowego Gmina Olkusz nadal może być przegłosowana przez pozostałe gminy. Nieprawdą jest zatem powszechna opinia, że Olkusz ma największe udziały w Wodociągach i dzięki temu burmistrz Olkusza może w pojedynkę dokonywać znaczących zmian.

Mój apel do pozostałych samorządów, tworzących PWiK sp. z o.o., to odpowiedź na zastrzeżenia mieszkańców nie tylko gminy Olkusz, ale także gmin Bolesław i Klucze oraz miasta Bukowno. Rozumiem, że podjęcie tak dużego zadania inwestycyjnego wiąże się z koniecznością spłat zobowiązań, jednak jestem przekonany, że Zarząd wodociągów mógł robić więcej, aby ograniczyć konsekwencje dla mieszkańców. Przedstawiony jakiś czas temu program oszczędnościowy jest w mojej ocenie niewystarczający.

Gmina Olkusz dopłaca w tym roku z własnego budżetu 3 mln zł, aby wypełnić zobowiązanie Przedsiębiorstwa wobec emitenta obligacji oraz po to, aby mieszkańcy nie odczuli wzrostu cen w stosunku do roku ubiegłego. Prognozy na 2017 r. wskazują, że ta dopłata będzie wynosić ponad 5 mln zł. Może się okazać, że dopłaty w kolejnych latach całkowicie sparaliżują budżet gminy Olkusz, nie pozwalając na realizację ambitnych przedsięwzięć – również inwestycyjnych. Należy pamiętać, że nadal spłacamy zadłużenie z lat ubiegłych.

W mojej ocenie zmiany w Zarządzie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. są konieczne. Jest to również opinia powszechna wśród mieszkańców czterech gmin tworzących PWiK sp. z o.o. Będzie to możliwe wyłącznie dzięki solidarności czwórki udziałowców z mieszkańcami, którzy domagają się zmian i – co najważniejsze – niższych cen wody oraz polepszenia jej jakości. Niestety, wydaje się, że brak jakiejkolwiek odpowiedzi na mój pisemny apel, jest sygnałem, że takiego wsparcia nie będzie.

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lukas
lukas
7 lat temu

[quote name=”Roman Piaśnik”]W ubiegłych latach pozycja Gminy Olkusz w PWiK sp. z o.o. została tak osłabiona, że w konsekwencji ani Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, ani jego przedstawiciel w Radzie Nadzorczej spółki, nie mają decydującego głosu podczas podejmowania decyzji dotyczących składu zarządu.[/quote]
Czegoś nie rozumiem.
Dlaczego burmistrz Piaśnik oczekuje, że głos jednej tylko gminy Olkusz w spółce czy związku 4 gmin miałby być głosem decydującym?
Jeśli to ma być rzeczywiście związek gmin (ZKG KM) czy samorządowa spółka 4 gmin (PWiK), to chyba partnerzy powinni działać na podobnych i równych zasadach.
Gdyby to tylko burmistrz Piaśnik miał decydować o wszystkim, to po co w ogóle byliby potrzebni pozostali wójtowie? Po co byłyby im takie związki, w których nie mieli by nic do gadania?

Chyba znów megalomania przemawia przez naszego burmistrza.

drożyzna
drożyzna
7 lat temu

[quote name=”Theon”]A nie można tych całych wodociągów rozpędzić i kupować wodę po 3 zł od Wodociągów Śląskich ? Wystarczy rurę połączyć :lol:[/quote]
Nie da się … kasa już wydana – trzeba spłacać i doić ludzi 😆
Jest jak w tym kawale:
– Idzie turysta przez pustynie, upał i bardzo chce mu się pić
Nagle widzi sklep z wodą i napis: „butelka wody = 50 zł”
Turysta pyta sprzedawcę:
– Czemu ta woda taka droga?
– Sprzedawca odpowiada : Widzisz Pan ten budynek?
To moja firma: „Woda pustynna company”. Zatrudniam 3 prezesów ,
10 pracowników fizycznych, 15 biurowych, 5 kierowców, 3 sekretarki, 3 sprzątaczki ….
Za coś trzeba ten „burdel” utrzymać 😀

trzebiatów
trzebiatów
7 lat temu

http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/jozef-domanski-nowym-burmistrzem-trzebiatowa,80770.html

burmistrz odwołany za:
niegospodarność
niekompetentność
i kłótliwość
Wypisz, wymaluj …

Lipa
Lipa
7 lat temu

[quote name=”Obywatelka”][quote name=”Janusz”]Ludzie Piasnik najpierw chce zniszczyć komunikację a później przyjdzie czas na wodociągi aby ograniczyć zatrudnieni w tych instytucjach.Burmistrz oraz szestanstka radnych zrobią dla niego wszystko aby było po jego myśli.A wiecie dlaczego ponieważ burmistrz zatrudnił rodziny radnych we wszystkich instytucjach które podlegają pod urząd miasta.Dlatego teraz wszystkich ma ich w kieszeni.Mieszkańcy przy najbliższych wyborach trzeba wybrać mądrych ludzi na radnych a szczególnie trzeba zaufać takim osobą które nie są
pracownikami w instytucjach gdzie podlegają później pod burmistrza.[/quote]
Jeżeli nie podasz konkretów to na miejscu burmistrza skierowałbym sprawę do sądu!!!![/quote]
Zacznij od oświaty

franek_11
franek_11
7 lat temu

Zobaczymy co pokarze kontrola NIK….oj… będzie się wtedy działo…. Już słyszałem że burmistrz chce robić DOPŁATY do przyłączy, bo nie przestrzega założeń które mu przekazano i w takim przypadku łamie prawo. Czyli Burmistrz będzie chciał robić dopłaty do przyłączy za pieniądze mieszkańców, bo on to wymyślił, a do wody dopłat nie chce robić mimo to że mu wyremontowali 1/3 dróg osiedlowych w olkuszu…. hehe. Pewnie Dudkiewicz mu podpowiada. Tylko tak podpowiada żeby załatwić go przy najbliższych wyborach. Pamięć Dudka za obelgi Piaśnika przed wyborami jest dłuuuggaa 🙂 A zemsta będzie soczysta …. 🙂 nawet sie chłopina nie będzie spodziewał. A ciekawe czy prokurator postawi zarzuty Burmistrzowi za niedopełnienie obowiązków (jeśli się tak okaże) i przez to została skażona woda dla 80 tysięcy mieszkańców i zagrożone życie (tak twierdził sam Piaśnik)

Obywatelka
Obywatelka
7 lat temu

[quote name=”Janusz”]Ludzie Piasnik najpierw chce zniszczyć komunikację a później przyjdzie czas na wodociągi aby ograniczyć zatrudnieni w tych instytucjach.Burmistrz oraz szestanstka radnych zrobią dla niego wszystko aby było po jego myśli.A wiecie dlaczego ponieważ burmistrz zatrudnił rodziny radnych we wszystkich instytucjach które podlegają pod urząd miasta.Dlatego teraz wszystkich ma ich w kieszeni.Mieszkańcy przy najbliższych wyborach trzeba wybrać mądrych ludzi na radnych a szczególnie trzeba zaufać takim osobą które nie są
pracownikami w instytucjach gdzie podlegają później pod burmistrza.[/quote]
Jeżeli nie podasz konkretów to na miejscu burmistrza skierowałbym sprawę do sądu!!!!

mammamia
mammamia
7 lat temu

Widać, że już tęsknicie za byłym burmistrzem Dariuszem Rzepką. I po co pisiorki nalatywały na niego przed wyborami. Jakby wygrał, z nim można byłoby się dogadać i zmieniać powoli gminę.

Mateo38
Mateo38
7 lat temu

[quote name=”tvtrwam”]:lol: 😆 😆 Widać, że się burmistrz z 16 radnych zabrali za pisanie komentarzy na forum. 😆 Nawet nicków specjalnie nie zmieniają, bo wszystkie w miarę podobne mają 😆 a treść – to wiadomo – ustalona z Emilką, to jak ma być inna. Ciekawe 🙂 czy też im przesyła smsami przekazy dnia?
Panie Piaśnik- wiem, ze pan to czyta- tak się już (poza TVP) propagandy nie robi. 😆 Ludzie tego nie kupią. 😛 A jak nam Pan jeszcze zafunduje komunikację busową na mieście i kary unijne za nierozliczenie budowy kanalizacji przez PWiK to może przejdzie pan do historii jako ten burmistrz, który nie dokończył swojej kadencji. Cierpliwość mieszkańców ma swoje granice. 😛
Żeby być burmistrzem nie wystarczy ubrać łańcucha 😀 😀 :D[/quote]

Wygląda mi to na wpis pielgrzyma. Nie strasz nie strasz, bo się ze….sz.

tvtrwam
tvtrwam
7 lat temu

😆 😆 😆 Widać, że się burmistrz z 16 radnych zabrali za pisanie komentarzy na forum. 😆 Nawet nicków specjalnie nie zmieniają, bo wszystkie w miarę podobne mają 😆 a treść – to wiadomo – ustalona z Emilką, to jak ma być inna. Ciekawe 🙂 czy też im przesyła smsami przekazy dnia?
Panie Piaśnik- wiem, ze pan to czyta- tak się już (poza TVP) propagandy nie robi. 😆 Ludzie tego nie kupią. 😛 A jak nam Pan jeszcze zafunduje komunikację busową na mieście i kary unijne za nierozliczenie budowy kanalizacji przez PWiK to może przejdzie pan do historii jako ten burmistrz, który nie dokończył swojej kadencji. Cierpliwość mieszkańców ma swoje granice. 😛
Żeby być burmistrzem nie wystarczy ubrać łańcucha 😀 😀 😀

ANDRZEJ z Bukowna
ANDRZEJ z Bukowna
7 lat temu

[quote name=”Theon”][quote name=”Janusz”]Ludzie Piasnik najpierw chce zniszczyć komunikację a później przyjdzie czas na wodociągi aby ograniczyć zatrudnieni w tych instytucjach.Burmistrz oraz szestanstka radnych zrobią dla niego wszystko aby było po jego myśli.A wiecie dlaczego ponieważ burmistrz zatrudnił rodziny radnych we wszystkich instytucjach które podlegają pod urząd miasta.Dlatego teraz wszystkich ma ich w kieszeni.Mieszkańcy przy najbliższych wyborach trzeba wybrać mądrych ludzi na radnych a szczególnie trzeba zaufać takim osobą które nie są pracownikami w instytucjach gdzie podlegają później pod burmistrza.[/quote]
– publiczna komunikacja jest zbędna a etatów w wodociągach o 200 za dużo[/quote]
Theon masz rację ale CI fachmani z urzędów robią takie listy wyborcze aby tylko nie dopuścić mądrych uczciwych mieszkańców naszych tylko swoich smylów smyków Judaszy tylko durne oprychy urzędasy.

Theon
Theon
7 lat temu

[quote name=”Janusz”]Ludzie Piasnik najpierw chce zniszczyć komunikację a później przyjdzie czas na wodociągi aby ograniczyć zatrudnieni w tych instytucjach.Burmistrz oraz szestanstka radnych zrobią dla niego wszystko aby było po jego myśli.A wiecie dlaczego ponieważ burmistrz zatrudnił rodziny radnych we wszystkich instytucjach które podlegają pod urząd miasta.Dlatego teraz wszystkich ma ich w kieszeni.Mieszkańcy przy najbliższych wyborach trzeba wybrać mądrych ludzi na radnych a szczególnie trzeba zaufać takim osobą które nie są pracownikami w instytucjach gdzie podlegają później pod burmistrza.[/quote]
– publiczna komunikacja jest zbędna a etatów w wodociągach o 200 za dużo

Lucjan
Lucjan
7 lat temu

Janusz, jeżeli masz taką wiedzę, to podziel się nią z mieszkańcami. Napisz proszę, rodziny których to radnych Burmistrz zatrudnił we wszystkich instytucjach podległych urzędowi miejskiemu ? Radzę dobrze się zastanowić nad tym co się pisze i ważyć każde słowo, ponieważ skutki mogą być przykre. Czekam na tę listę !!!!!!!!

Milion w rozumie
Milion w rozumie
7 lat temu

[quote name=”Janusz”]Ludzie Piasnik najpierw chce zniszczyć komunikację a później przyjdzie czas na wodociągi aby ograniczyć zatrudnieni w tych instytucjach.Burmistrz oraz szestanstka radnych zrobią dla niego wszystko aby było po jego myśli.A wiecie dlaczego ponieważ burmistrz zatrudnił rodziny radnych we wszystkich instytucjach które podlegają pod urząd miasta. Mieszkańcy przy najbliższych wyborach trzeba wybrać mądrych ludzi na radnych a szczególnie trzeba zaufać takim osobą które nie są pracownikami w instytucjach gdzie podlegają później pod burmistrza.[/quote]
Obecnie kilkunastu radnych pracuje w instytucjach, które nie podlegają pod burmistrza i nijak się to ma do wpisu Janusza. Trzeba głosować na najlepszych kandydatów, których mieszkańcy znają i tyle. Nie na partie polityczne bo tam najwięcej populistów i ludzi z łapanki. Największym złem byłoby dla samorządu aby jedna opcja polityczna miała bezwzględną większość. Taka sytuacja prowadzi do dyktatu i wymiany fachowców na swoich nijakich. Najlepszym rozwiązaniem jest różnorodność bo wtedy trzeba wszystkich przekonywać do swoich racji. A większość jednej partii nie dyskutuje z mniejszością bo zawsze będzie uważać, że nie musi. Mieszkańcy nie ufajcie tym co dużo szczekają tylko tym co was szanują i zawsze na nich możecie liczyć. Krzykaczom powiedzcie FAK.

Theon
Theon
7 lat temu

A nie można tych całych wodociągów rozpędzić i kupować wodę po 3 zł od Wodociągów Śląskich ? Wystarczy rurę połączyć 😆

bbbbrrrrr
bbbbrrrrr
7 lat temu

[quote name=”Felix”]Słusznie włodarze innych gmin,powinni poprzeć wniosek burmistrza Olkusza i dokonać zmiany w zarządzie wodociągósw.[/quote]
Członkowie PiS-u powinni być też za rozwiązaniem związku komunikacji i stworzeniem go na nowo bez ludzi z dawnych układów. Lansujecie Dobrą Zmianę to poprzyjcie te zmiany. Zobaczymy jak wasi radni będą głosować.

TomB
TomB
7 lat temu

To jest karygodne, żeby woda i ścieki były tak drogie. Są to ceny jedne z najwyższych w Polsce. Inwestycje zgoda, ale pozostałe wydatki trzeba sprawdzić i rozliczyć, czy zarząd gospodarnie wydatkował kasę!

WOLF
WOLF
7 lat temu

Mam nadzieje że mieszkańcy innych gmin wpłyną na swoich włodarzy i zmiany na lepsze będą możliwe.

Felix
Felix
7 lat temu

Słusznie włodarze innych gmin,powinni poprzeć wniosek burmistrza Olkusza i dokonać zmiany w zarządzie wodociągósw.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”MarekM”]Słusznie, dlaczego nie dać szansy nowym ludziom, przecież ten zarząd jest już z 10lat. Może inni lepiej i oszczędniej poprowadzą PWiK[/quote]

Oczywiście bo potem z upływem kolejnych lat „panowania” to już chciałoby się być prezesem aż do usr..ej śmierci, Takim przykładem jest prezes OSM urodzony w pierwszej połowie ubiegłego wieku, tak się tam zainstalował że ani myśli o emeryturze …

MarekM
MarekM
7 lat temu

Słusznie, dlaczego nie dać szansy nowym ludziom, przecież ten zarząd jest już z 10lat. Może inni lepiej i oszczędniej poprowadzą PWiK

P X T
P X T
7 lat temu

Prawo Kopernika mówi: „Gorszy pieniądz wypiera lepszy” czyli jakość i cena są sprzęgnięte wprost proporcjonalnie. Wysoka jakość i niska cena jest nie za bardzo realna, chociaż może to zmienić wysoka technologia, ale znowu ta technologia kosztuje i błędne koło się zamyka. Jest nadzieja, że wysoka technologia może obniżyć cenę w perspektywie czasu, ale nasze pokolenie może tego nie doczekać. Za to wysoka cena i niska jakość to domena krótkowzroczności przy równoczesnej chęci błyskawicznego wzbogacenia się tych, którzy przy tym manipulują. Jest takie przysłowie, że „tanio to znaczy drogo”- uzasadnienie: Chcesz naprawić jakieś urządzenie ale części „oryginalne” są drogie, kupujesz więc tańsze „zamienniki”, ale one ulegają szybkiej awarii, bo są gorszej jakości, kupujesz więc następne i następne, one zaś powodują dalsze uszkodzenia innych części na zasadzie domina „najsłabszego ogniwa” w układzie. Po podliczeniu okazuje się że przepłaciłeś a rezultat jest gorszy niż byś od razu się zdecydował na „oryginały”. Z zatrudnianymi ludźmi działa dokładnie ta sama zasada.

gg
gg
7 lat temu

Podoba mi sie postawa Burmistrza w tej sprawie, konkretne stanowisko i pro społeczne, jestem na tak

Grzegorz G
Grzegorz G
7 lat temu

Bardzo podoba mi sie podejście do tej sprawy Burmistrza, pisze konkretnie i widać ze w wyborach nie używał pustych sloganów wyborczych. Natomiast ja nie rozumiem podejścia do tej sprawy pozostałych gospodarzy z Klucz, Bulowna itd. czy wy nie chcecie dobrze rządzić dla ludzi,Burmistrzowi Olkusza zależy na mieszkańcach aby Nam sie żyło dobrze, miedzy innymi przykład z tego artykułu „stop podnoszeniom cen wody” Brawooo Panie Romanie!!!!!

zdziwiony
zdziwiony
7 lat temu

jeszcze nie tak dawno chcieliście linczu prezesa za skażenie wody a dziś ich bronicie ? a swoją drogą jak postępy w szukaniu sprawcy zanieczyszczenia ?

Ziomek
Ziomek
7 lat temu

Przecież Roman szedł do wyborów z hasłem „Wybierzmy zmiany” i konsekwentnie tam gdzie widzi nieudolne zarządzanie, zmian dokonuje, lub się ich domaga. Wywiązuje się z obietnic danych wyborcom, którzy go rozliczą po 4 latach i mnie się to podoba!

burak
burak
7 lat temu

[quote name=”tabor05″]Na fabryce jest niewykorzystane ujęcie wody a oni nam dają jakieś świństwo do picia i prowadzą wojenki o stanowiska udając głupa, że trzeba wydać miliony na inne inwestycje.[/quote]
Teraz też jest przecież woda z kopalni-a mówisz że to „świństwo”. A czy to ujęcie da radę zaopatrzyć cztery gminy w wodę? tak czy siak ktoś musiałby na to „wydać miliony”, a potem wliczyć to w cenę wody.

edziu
edziu
7 lat temu

[quote name=”tabor05″]Na fabryce jest niewykorzystane ujęcie wody a oni nam dają jakieś świństwo do picia i prowadzą wojenki o stanowiska udając głupa, że trzeba wydać miliony na inne inwestycje.[/quote]

Panie Cader wyluzuj, bo każdy Twój interes to klapa, teraz zamknąłeś wanny – więc lepiej nie komentuj bo się to śmieszne robi. Naprawdę od Ciebie wody nikt nie będzie kupował… hehe…
A druga kwestia to Ty nic nie wiem o wodzie i o swoim ujęciu, a w wyborach ostro namawiałeś że będzie woda za pół ceny, czy za darmo nawet……Człowiek który przez swoją nieudolność i brak kompetencji firmy tylko zamyka. Zajmij sie swoim marketem bo taki tam syf że szkoda gadac.

tabor05
tabor05
7 lat temu

Na fabryce jest niewykorzystane ujęcie wody a oni nam dają jakieś świństwo do picia i prowadzą wojenki o stanowiska udając głupa, że trzeba wydać miliony na inne inwestycje.

magic
magic
7 lat temu

Brawo zapomniał poinformować, że nowym Prezesem Będzie Pan Łydka, jak nie autobusy to woda, przecież ludzie Piaśnika znają się na wszystkim.

picuś glancuś
picuś glancuś
7 lat temu

[quote name=”felik25″]Mieszkańcy Olkusza domagamy się zmiany burmistrza!!![/quote]
Tak nawoływaliście do referendum i co uszka oklapły. Bo nie macie jaj.

Młody
Młody
7 lat temu

Każda władza po latach sprawowania przeradza sie w mniej lub bardziej udolną dyktaturę która po wypracowaniu przez lata własnego dobrobytu coraz więcej sił i energii wkłada w jego obronę a reszta nie ma wiekszego znaczenia, podobnie, a może jeszcze gorzej jest w OSM. Dlatego po 4 a góra 8 latach powinna być wymieniona na inną a tym bardziej jeżeli jest potrzeba sporządzenia obiektywnej oceny i rozliczenia dokonań, no i wiadomym jest że nowa najlepiej wybrana miotła we właściwych rękach lepiej zamiata … popieram pomysł i konkurs …

As
As
7 lat temu

Cytuję: „Należy przyznać, że w tym czasie realizowany był ogromny projekt inwestycyjny. Jakim jednak kosztem?
Gmina Olkusz dopłaca w tym roku z własnego budżetu 3 mln zł, aby wypełnić zobowiązanie Przedsiębiorstwa …”

W prasie informowano mieszkańców, że gdyby nie inwestycja to mieszkańcy 4 gmin zostali by bez wody, czy gminy miały inny pomysł na zabezpieczenie ludzi w wodę i dlaczego go nie zrealizowano? Chyba gmina Olkusz jednak spłaca swoje finansowe zobowiązania…

edziu
edziu
7 lat temu

Każdy odpowiedzialny/myślący/ na poziomie człowiek najpierw idzie do Zarządu. Następnie przekazuje na piśmie oraz to co nie formalne dogaduje słownie co chce osiągnąć, jakie ma wymagania, jaki cel założył, a jeśli zarząd nie wykonuje jego założeń to wtedy wyciąga konsekwencję. Tylko to muszą być założenia REALNE do spełnienia, pod względem finansowym i technologicznym. a nie propaganda. Czysta męska rozmowa. A Piaśnik najpierw zwalnia i myśli że nowa osoba cudem zmieni cenę wody… Przecież jak ktoś odpowiedzialny zobaczy dokumenty finansowe i całą resztę, to wątpię żeby się ktoś podłożył dla Piaśnika. Do tego on nie rozmawia w ogóle z zarządem. Bo jesli Piaśnik by dał na piśmie np że trzeba zwolnić np 40 osób, to by musiał napisać dlaczego…?, a dlaczego on tego nie wie…., do tego ZWIĄZKI by Piaśnika zjadły i ludzie z Wodociągów na taczkach wywieźli jeśli by robił zwolnienia. Teraz będzie zmiana sposobu zasilania i pewnie będzie chciał nabrać ludzi, że dzięki niemu jest nowy prezes zaczęła płynąć lepsza woda…. hehe. Do tego przecież był kuźwa radnym przez ostatnie kadencje gdzie był podpisywany wniosek unijny i Radni o wszystkim wiedzieli, wtedy nie miał żadnych pretensji, może wtedy tego nie czytał tylko przyciska naciskał… 🙂 Niech poda konkretne argumenty, a nie że woda droga, bo to każdy wie

leo
leo
7 lat temu

To pierwsza dobra decyzja burmistrza – chyba że jest to strzał z papierowej torby ?

cup cup
cup cup
7 lat temu

[quote name=”Prosiaczek”]burmistrz i jego przełożony robią wojnę ze wszystkimi! Kłóci się z każdym i o wszystko! Nie potrafi rozwiązać problemów tylko wydaje pieniądze podatników na kolejne, setne ogłoszenie płatne.
LUDZIE ZMOBILIZUJCIE SIĘ- TEN CZŁOWIEK TO PIENIACZ bez pomysłu na zarządzanie miastem[/quote]
Kłóci się ze wszystkimi jak pisowcy. Może go przyjęli do ich partii. Mają wiele wspólnego.

Merlin
Merlin
7 lat temu

Roman doprowadzi do tego, że po Olkuszu będą jeździły busy za 4 zł nie będzie ulg dla dzieci i emerytów, a poza godzinami szczytu i w święta niczym nie dojedziemy z pobliskich wsi do Olkusza. Burmistrz nic jeszcze nie zrobił dla tego miasta a do unicestwiania jest pierwszy.

Arek
Arek
7 lat temu

[quote name=”Prosiaczek”]burmistrz i jego przełożony robią wojnę ze wszystkimi! Kłóci się z każdym i o wszystko! Nie potrafi rozwiązać problemów tylko wydaje pieniądze podatników na kolejne, setne ogłoszenie płatne.
LUDZIE ZMOBILIZUJCIE SIĘ- TEN CZŁOWIEK TO PIENIACZ bez pomysłu na zarządzanie miastem[/quote]
Bo najważniejsza jest propaganda !!! Jak się nie ma pomysłu na rozwój to trzeba atakować wszystko i każdego. Od mieszania pustą łyżeczką herbata nie zrobi się słodka !

leica
leica
7 lat temu

Nowy zarząd wodociągów pewnie obniży ceny wody o 100%, z kranów popłynie cudowna ciecz lecząca wszystkie choroby, a najważniejsze, że będą wykonywać wolę burmistrza. Gratuluję Panu pomysłu promowania się na nową kadencję poprzez bezowocną, jednostronną dyskusję w mediach.

felik25
felik25
7 lat temu

Mieszkańcy Olkusza domagamy się zmiany burmistrza!!!