staw nullo

Staw przy ul. Nullo w Olkuszu to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców, zwłaszcza latem. Stan zbiornika oraz teren wokół niego pozostawia jednak wiele do życzenia.

Latem ubiegłego roku w tej sprawie interweniowało w naszej redakcji kilkoro olkuszan. – Najgorsze, co szpeci staw, to ogrodzenie i podmurówka, które trzeba naprawić i pomalować. Aż się prosi, by wyeksponować to miejsce – pisali mieszkańcy. Wówczas członkowie zarządu osiedla zrobili porządek ze znajdującymi się tam ławkami. Kupili deski, pomalowali je i zamontowali na istniejących już wspornikach. Wiadomo jednak, że jeszcze wiele pozostało do zrobienia. 

O zagospodarowanie terenu wokół stawu oraz wyczyszczenie zbiornika zaapelował do włodarza miasta radny miejski i przewodniczący zarządu osiedla Centrum Henryk Gamrat. Radny chce, by inwestycje zostały ujęte w przyszłorocznym budżecie. – Teren ten od lat jest kompletnie zaniedbany, a znajduje się w samym środku miasta. W latach minionych były tam alejki, chodniki do spacerowania, staw był wyczyszczony, a jego brzegi zabezpieczone. Zagospodarowanie tego terenu przyczyniłoby się do poprawy wizerunku i estetyki miasta. Można by stworzyć tam bardzo ładny teren rekreacyjny (tworząc ścieżki spacerowe, ławeczki, oświetlenia parkowe), który byłby bardzo ładnie wkomponowany razem z terenem i budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w infrastrukturę osiedla. Już najwyższy czas by zacząć prace na tym terenie i starania o dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Mam nadzieje, że tereny zielone w centrum miasta dla Pana Burmistrza są tak samo ważne, jak i dolinka na osiedlu w południowej części Olkusza – pisze w interpelacji do burmistrza Romana Piaśnika radny Henryk Gamrat.

Czy staw i jego okolica odzyskają dawny blask? Gdy tylko poznamy plany władz miasta dotyczące tego miejsca, poinformujemy o tym na naszych łamach.

11
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
11 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
KatonMarydo obserwator11111obserwator11111BARTEK8877 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Katon
Katon

Kilka lat temu staw został osuszony, oczyszczony i z powrotem napełniony wodą . O ile pamiętam to zrobiła to OSP Olkusz więc ten brak zainteresowania się nie broni. Poza tym w zeszłym roku nadwożny Henryś postawił obok stawu ławeczkę o czym szeroko rozpisywała się nasza prasa :-)[/quote] Nie kilka lat temu, a było to ponad 10 lat temu kiedy Przewodniczącym był pan Grzegorz Przetakiewicz. Wówczas był dokładnie oczyszczony staw. Nie trzeba było go napełniać, bo sam sie napełnia wodą gruntową. Po tym Koło Wędkarskie zarybiło na nowo staw i staw był czysty przez około dwa lata. Rok po oczyszczeniu zmieniły… Czytaj więcej »

Mary
Mary

Mieszkamy w pobliżu stawu. Gdy tylko jest pogoda przychodzi tu mnóstwo rodziców z dziećmi, karmią kaczki, odpoczywają. Niestety przychodzą tu też żule (w każdym wieku), którzy zostawiają po sobie tonę śmieci – zarówno w stawie jak i na brzegu… Zacznijmy w pierwszej kolejności sami dbać o takie miejsca żeby było przyjemnie tu wrócić!

do obserwator11111
do obserwator11111

Przeczytaj cały tekst interpelacji z uwagą wtedy dowiesz się w czym rzecz. Strona umig,Rada Miejska, zakładka – interpelacje.

obserwator11111
obserwator11111

[quote name=”Słowik”]Jeszcze jeden rok suszy i staw zniknie. Dziwię się, że do tej pory żadna władza nie zainteresowała się jego losem. To powinno być miejsce nie tylko dla mieszkańców okolicznego osiedla, ale dla wszystkich odwiedzających dom kultury czy bibliotekę.[/quote]
Kilka lat temu staw został osuszony, oczyszczony i z powrotem napełniony wodą . O ile pamiętam to zrobiła to OSP Olkusz więc ten brak zainteresowania się nie broni. Poza tym w zeszłym roku nadwożny Henryś postawił obok stawu ławeczkę o czym szeroko rozpisywała się nasza prasa 🙂

BARTEK8877
BARTEK8877

PAN BURMISTRZ WOLI WYDAĆ NA NOWE INSYGNIA (ŁAŃCUCH) PONAD 10 000 ZŁ A NA REMONT MIEJSCA DLA LUDZI JUŻ MU BRAKNIE … WYBRALIŚMY TAKIEGO BURMISTRZA ŻE SZKODA GADAĆ, SIARA NA CAŁĄ POLSKĘ(http://itvpolska.pl/lancuch-burmistrza-27-kwietnia-2016-felieton-tomasza-olbratowskiego/), POZDRAWIAM

Słowik
Słowik

Jeszcze jeden rok suszy i staw zniknie. Dziwię się, że do tej pory żadna władza nie zainteresowała się jego losem. To powinno być miejsce nie tylko dla mieszkańców okolicznego osiedla, ale dla wszystkich odwiedzających dom kultury czy bibliotekę.

Gocha
Gocha

Mieszkam w pobliżu i już najwyższy czas aby zacząć czyszczenie stawu i zagospodatowane terenu. Bardzo dobry pomysł.

Andre
Andre

[quote name=”stinek”]Bo zamiast w budżecie obywatelskim zagłosować za rewitalizacją tego terenu, to „mądzry” olkuszanie zagłosowali za idiotycznymi siłowniami pod chmurką.[/quote]

Taki „urok” budżetów obywatelskich 😉

Młody
Młody

[quote name=”Roma N.”]Kmita,wróć !!![/quote]

A co niby takiego dobrego ten Kmita zrobił dla Olkusza ?

Roma N.
Roma N.

Kmita,wróć !!!

stinek
stinek

Bo zamiast w budżecie obywatelskim zagłosować za rewitalizacją tego terenu, to „mądzry” olkuszanie zagłosowali za idiotycznymi siłowniami pod chmurką.