czytelnicy_pytaja

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

– W autobusach linii „M” niedawno zamontowano kamery. Czy monitoring mógłby funkcjonować również na innych liniach? Zdarza się, że kierowcy nie wydają biletów, a pieniądze chowają do kieszeni. Dzięki kamerom nie będą już tak robić.

Odpowiada przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” Wojciech Gleń:
– Mamy już zakupione kamery, które na pewno będą montowane w autobusach linii PS oraz 467 Bukowno Podlesie – Bukowno Leśna. Pasażerowie zgłaszają do nas uwagi dotyczące niewydawania biletów bądź niekulturalnego zachowania kierowców. W miarę możliwości finansowych kamery pojawią się też na innych liniach. Liczymy na to, że w ten sposób wyeliminujemy nieprawidłowości, jakich dopuszczają się niektórzy kierowcy. Poza tym kamery służą poprawie bezpieczeństwa pasażerów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dana
dana
9 lat temu

no i proszę PO miał kierować pytania do kompetentnych osób, a tu bez szukania – sami się znajdują natychmiast, a ile przy tym radośc, złośliwości… – no i dobrze

wisdom_tooth
wisdom_tooth
9 lat temu

No to trzeba się spieszyć, skoro się teraz wszyscy dowiedzą.

michu
michu
9 lat temu

[quote name=”Adam K. „]Podczas prac remontowych zdjęto z olkuskiego rynku i okolicznych ulic starą , granitową nawierzchnię. Jakie są jej losy ?[/quote]

Kilkanaście m2 za litra załatwiłem od robotników i ładną ścieżkę sobie za domem zrobiłem.

wisdom_tooth
wisdom_tooth
9 lat temu

[quote name=”ker”][quote name=”wisdom_tooth”][quote name=”Adam K. „]Podczas prac remontowych zdjęto z olkuskiego rynku i okolicznych ulic starą , granitową nawierzchnię. Jakie są jej losy ?[/quote]
Podbijam to pytanie.[/quote]

Jest składowana na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków, wraz z resztą nawierzchni z rynku (płyty chodnikowe, płyty piaskowcowe). Wystarczy zapytać w urzędzie.[/quote]

OOO, to może wiesz jeszcze jakie są względem niej plany?? Czy tez trzeba zapytać w urzędzie?

ker
ker
9 lat temu

[quote name=”wisdom_tooth”][quote name=”Adam K. „]Podczas prac remontowych zdjęto z olkuskiego rynku i okolicznych ulic starą , granitową nawierzchnię. Jakie są jej losy ?[/quote]
Podbijam to pytanie.[/quote]

Jest składowana na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków, wraz z resztą nawierzchni z rynku (płyty chodnikowe, płyty piaskowcowe). Wystarczy zapytać w urzędzie.

wisdom_tooth
wisdom_tooth
9 lat temu

[quote name=”Adam K. „]Podczas prac remontowych zdjęto z olkuskiego rynku i okolicznych ulic starą , granitową nawierzchnię. Jakie są jej losy ?[/quote]
Podbijam to pytanie.

drapek
drapek
9 lat temu

to Pan Radny, tak znakomicie znający się na prawie, nie wie do kiedy RM ma obowiązek uchwalić uchwałę. Rozumiem Panie Janie, że chce Pan konsultacji Unii Pracy z Burmistrzem.
Ale czy partia polityczna o poparciu w granicach 0.5 proc. ma prawo uczestniczyć w konsultacjach? I czy Pan ma się za lidera tej partii w regionie??

Jan Orkisz
Jan Orkisz
9 lat temu

W 2014r. wybory radnych do Rady Miejskiej odbędą się według ordynacji większościowej, czyli w okręgach jednomandatowych.
Kiedy Burmistrz zamierza rozpocząć konsultacje w tej sprawie z liderami organizacji politycznych społecznych organizacji pozarządowych?
Do kiedy Rada Miejska ma obowiązek uchwalić nowy podział gminy na okręgi ?

Fazi
Fazi
9 lat temu

Podczas prac remontowych zdjęto z olkuskiego rynku i okolicznych ulic starą , granitową nawierzchnię. Jakie są jej losy ?