Obecny burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka na poniedziałkowej konferencji prasowej oficjalnie poinformował, że będzie się ubiegał o reelekcję w zbliżających się wyborach samorządowych. Podobnie jak cztery lata temu będzie kandydatem niezależnym. Poparcia udzieliła mu Platforma Obywatelska, której przedstawiciele – Jarosław Gowin, poseł na Sejm RP, oraz Marek Sowa, członek zarządu województwa małopolskiego, zarekomendowali Dariusza Rzepkę na stanowisko burmistrza Olkusza.

– Te cztery lata nie zostały zmarnowane, udało nam się sporo dobrych rzeczy zrealizować. Udało się pozyskać wiele środków zewnętrznych, głównie na cele inwestycyjne, czego wyrazem są trwające jeszcze i dziś inwestycje. Myślę, że przez te cztery lata samorząd rozwijał się w miarę stabilnie, w sposób zrównoważony. Pragnę podkreślić również, że te cztery lata minęły, moim zdaniem, w sposób niebudzący większych kontrowersji. Brakowało sporów pozamerytorycznych, nie było afer i politycznych odniesień. Praca była wyłącznie merytoryczna. Chciałem, żeby było mało politykierstwa, a więcej pracy. Pozostało jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, którymi warto się zająć w przyszłych latach – przekonuje Dariusz Rzepka.

Obecni na konferencji przedstawiciele PO podsumowali czteroletnią kadencję obecnego burmistrza Olkusza. – Już podczas pierwszej rozmowy zauważyłem, że Olkusz wreszcie ma bardzo dobrego gospodarza, który ma plany inwestycyjne, wizję rozwoju tego miasta i determinację do realizacji tych planów. I o takich partnerów nam chodzi w samorządzie. Bo samorząd to tylko i wyłącznie dobre gospodarowanie – przekonuje Marek Sowa, członek zarządu województwa małopolskiego. – Jest co robić. Dużo już zostało zrobione, ale warto, aby w połowie drogi do modernizacji tego miasta nie zwalniać tempa, nie szukać nowych rozwiązań, tylko skończyć to, co zostało zaczęte. Poglądy polityczne burmistrza Rzepki są bliskie poglądom Jarosława Gowina, należącego do bardziej konserwatywnego skrzydła Platformy Obywatelskiej. – Ja byłem pierwszą osobą, która dawno temu zaczęła namawiać pana burmistrza do startu z listy Platformy Obywatelskiej. Ja też zwróciłem uwagę na tak ogromną zmianę na korzyść tu, w Olkuszu, w momencie rozpoczęcia kadencji. Widziałem, jak z miesiąca na miesiąc Olkusz się zmienia, Olkusz się rozwija. To, co udało się osiągnąć podczas tej czteroletniej kadencji, jest naprawdę imponujące. Ponad 50 milionów złotych pozyskanych z rozmaitych funduszy unijnych, tytuł „Gminy przyjaznej biznesowi” to dla mnie bardzo ważny wymiar polityki. Pan burmistrz Rzepka jest wzorem do naśladowania dla innych samorządowców w Małopolsce – rekomendował kandydaturę Rzepki poseł Gowin.

Popieranie przez PO kandydatów niezależnych wydaje się być strategią w nadchodzących wyborach. Nie inaczej stało się w Olkuszu. Dariusz Rzepka, zapytany o to, dlaczego nie zdecydował się na wstąpienie w szeregi partii, z którą i tak jest w Olkuszu utożsamiany, odpowiada: – Wyszedłem z założenia, że nie jest konieczna legitymacja partyjna, żeby skutecznie działać w samorządzie.

Podobne zdanie mieli obecni na konferencji przedstawiciele PO. – Zdecydowaliśmy się jako PO udzielić poparcia panu Rzepce w przekonaniu, że w polskiej polityce nie powinno być politykierstwa. Natomiast tam gdzie są ludzie, którzy skutecznie działają na rzecz swojej społeczności lokalnej, tam partie polityczne mają obowiązek popierania takich samorządowców – przekonuje Jarosław Gowin. – Ja cenię pana burmistrza za pewną kulturę uprawiania polityki. To jest bardzo ważne, żeby było jak najwięcej ludzi nastawionych na szukanie kompromisu, porozumienia, wyciąganie ręki, ponad podziałami, do zgody – dodaje.

Burmistrz Rzepka podkreśla, że jego celem będzie doprowadzenie do końca tego, co już zostało rozpoczęte w tej kadencji. Poza tym priorytetami jego działalności ma być: przeprowadzenie inwestycji związanej z olkuskimi wodociągami, czyli realizacja projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze”; modernizacja ośrodka sportowego na Czarnej Górze; budowa skate-parku; pozyskanie funduszy na olkuskie podziemia. W wymiarze społecznym najważniejsze ma być: ciągłe doskonalenie jakości szkolnictwa i wspieranie talentów, realizacja projektu zapobiegającemu wykluczeniu cyfrowemu. Więcej szczegółów z programu wyborczego poznamy już wkrótce.

Wciąż nie wiadomo, kiedy swoje kandydatury zgłoszą pozostali kandydaci na urząd burmistrza. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, najprawdopodobniej dwójka z nich zrobi to jeszcze w tym tygodniu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
87 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
romanek
romanek
11 lat temu

Pozwolę sobie na kolejny wpis. Ma to związek z poprzednimi więc chciałbym temat ten dokończyć. Olkusz nie jest i nie będzie Kuwejtem. Jak każde miasto boryka się z kłopotami, głównie finasowymi. Kolejna władza z burmistrzem na czele zmuszona bedzie szukać rozwiazań rozwazań , często niepopularnych, by środki , którymi dysponuje pokryły najpilniejsze potrzeby. Problem polega na tym co należy zrobić ,aby pozyskać ich więcej, a tymi które są pokrywać najpilniejsze wydatk i unikac błędnych decyzji. skutkujących na wiele lat. Jest na to z pozoru prosty sposób. Wybrać najlepszych.Tu zaczynają się schody i dla wyborców i dla kandydatów.Zarówno dla jednych i drugich to ważny dzień. Każdy z nich w swojej kampanii zechce przekonac do siebie. Może najlepszym sposobem jest mówienie prawdy o biedzie i czekajacych nas kłopotach przez najblizsze lata. NIe? Może jednak warto.Mądry nie składa obietnic.bez pokrycia. Byle takich było jak najmniej, życzę i jednym i drugim.

romanek
romanek
11 lat temu

Pudło. Nie znam niejakiego Rymiewicza. Moimi wpisami w nie chce obrazać zadnego z kandydatów, bo kazdy z nich zasługuje na szacunek..Przynajmniej mój. Mam jednak do tego prawo by również ocenić sposób w jaki promują się w tej kampani. Takie fotografie to cos w rodzju dopingu dla zawodnika, a przeciez chodzi o to by ta rywalizacja między nimi by czysta i klarowna. Była rywalizacją merytoryczną opartą na możliwych do zrealizowaniana planach, a nie przedwyborzcych wizjach rozwoju tego miasta.

wyborca
wyborca
11 lat temu

Romanek to pseudonim Rymkiewicza? Wszystkie siły rzucone na olkuski odcinek ?

romanek
romanek
11 lat temu

Platforma robi co może, ale co dobre dla platformy, musi być koniecznie dobre dla nas , czyli mieszkańców Olkusza?
Skąd to zainteresowanie i promocja która nic nie kosztuje. Fotografia z kandydatem , może nie do końca oficjalnie, ale skoro w tak doborowym towrzystwie to można sie domyslać z kim mu będzie po drodze. Kiedyś takie wspólne zdjecia były legitymacją do sprawowania władzy, dziś mogą przynieść odwrotny skutek. Oddjąc głos na wybranego kandydata, róbmy to w przekonaniu , że to nasz kandydat , który, w czasie trwania kadencji nie rozczaruje nas i nie zawiedzie.Pójscie na wybory po to by tym sposobem zamanifestować niechęć co do niektórych, i w ramach tej niechęci oddać głos na konkurentów wynika najczęściej uprzedzenia do niektórych z kadydatów.Zawsze jest ryzyko, bo do każdej władzy nalezy miec ograniczone zaufanie. I tej najwyzszej i tej lokalnej. Szkoda, ze to poczucie zatraciliśmy wdając sie kłotnie i spory, na których jako obywatele tracimy najwięcej.

Krzychu
Krzychu
11 lat temu

Przede wszystkim, kandydata to powinni ludzie popierać, a nie popierać po rekomendacji jednego czy drugiego. Bo wtedy polityka w naszym kraju właśnie tak wygląda. Jak z reklamy środka na stawy, ” jak wy bierzecie, to ja też zaczynam brać”…
Stawy jak były chore tak są nadal, tyle że nie bolą.

Wyborca
Wyborca
11 lat temu

Tak jest , ujadam a nawet gryzę – ale Ty jestes bezpieczny bo czerwonego się nie tykam – od małego mam uczulenie …
poza tym trochę się brzydzę … Ciebie najwyżej obszczekam albo oleję

Dziennik & Nocnik
Dziennik & Nocnik
11 lat temu

Czak Noris dysponujesz bardzo prymitywnym dowcipem, krótko mówiąc ujadasz jak uwiązany do budy niekarmiony od lat byle kundel. Taki kundel jaki jego pan i dlatego nie zagłosuję na Rzepkę.

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Ciekawe, że z perspektywy nocnika cokolwiek widać – nie jest to chyba jednak zbyt wyraźny obraz , zwłaszcza jak mocz mętny się trafi … :-*

Dziennik & Nocnik
Dziennik & Nocnik
11 lat temu

Czak Noris. Widać że jesteś sługusem Rzepki. Znawca ma rację Rzepka i jego ekipa są strasznie nieudolni.

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Znawca – ha ha ha , z prostej arytmetyki wynika ,że dwaj pozostali kandydaci , albo sami już rządzili ( Piechowicz )- czyli wg Ciebie nieudolni – albo są z opcji , która odpowiada za największą nieudolność w nowożytnym Olkuszu – czyli z LEWIZNY – o sorry, literówka – z Lewicy. Ludzie nie mają takiej skleroza jak Ci się zdaje …

Znawca
Znawca
11 lat temu

Olkusz od lat jest rządzony nieudolnie. Brak stanowczości, szerokowzroczno ści i profesjonalnego zarządzania widać na każdym kroku. W Olkuszu, ponoć mieście artystów, za sprawą kilku nawiedzonych odpustowych oszołomów góruje KICZ i CHAŁA – nie do ruszenia. Ryba psuje się od głowy, Olkusz od Rzepki, i trzeba to sobie wyraźnie powiedzieć. Albo Olkusz stanie się miastem nowoczesnym, albo nadal będzie zapyziałą stęchłą konserwą. Osuch i PIS nie gwarantują żadnego rozwoju, Piasny to podręcznikowy aparatczyk – Olkuszanie, nie macie zbyt wielkiego wyboru, ale każdy inny będzie lepszym od trzech wymienionych.

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

Iluż tutaj tępychpvg9 ciemniaków. Idę na basen 😆

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Roman sp…… , z chamami nie gadamy – Twój styl zasługuje jedynie na zrobienie Ci z d…py jesieni średniowicza z półobrotu . Rozumiesz zdania złożone? Jeśli nie to zakończ lekturę na pierwszym przecinku …

mito
mito
11 lat temu

Roman, jak coś czujesz to może zajmiesz się zawodowo przepowiadaniem przyszłości… 😉 chociaż kariery w tym zawodzie Ci nie wróżę, chociażby z uwagi na ton wypowiedzi … wstydź się!!!
albo lepiej odwiedź lekarza, najlepiej reumatologa, może coś Ci przepisze i „czucia” Ci przejdą

Roman
Roman
11 lat temu

Oj Rzepka Rzepka…………..(moderacja) do domu…..tak cos czuje !!!!!

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Puciu , jaki z Ciebie przedsiębiorca ? Jaki koniec miesiąca ? Dochodowy już przespałeś , może się jeszcze na Vat załapiesz – ale jak się będziesz wczasować we wrześniu
(i to jeszcze z rozrzutną ślubną !) to na bułeczkę nawet nie zarobisz … Co do p.Taszyckiej – to jesteś w ” mylnym błędzie”

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

… po tygodniu wczasowania bez kompa należy mi się jedno popołudnie, i muszę kontrolować firmę, koniec miesiąca za parę dni, a to forum jest tylko rozweselającym przerywnikiem. Czak, ale ci pani Taszycka dołożyła 😛 😛 😛

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Pucio – nerwy Ci puciają ?
Jak masz kosmate skojarzenia to nie moja wina 😀

mito
mito
11 lat temu

Puciu Puci, grozisz czy obiecujesz bo nie wiem?? 😀

mito
mito
11 lat temu

musisz mieć fatalne wczasy skoro siedzisz non sto na forum…w tym miejscu wypada mi tylko współczuć żonie 😥

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

I módl się abym nie spoważniał bo jak ci puszczę inteligentną wiązankę to odejdziesz czerwony jak na plac Lenin :-).

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

Wal się ciemniaku. Z żoną jestem na wczasach, kobietą – paniał! – i nie mam nic do pedałów. Szczególnie tych czikoczakomito 🙂

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

A nie mówiłem ,że się brzydko bawicie … 😡

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

… my się dobrze bawimy, a wy ciemniaki na poważnie, wyluzujcie. 8) :-*

mito
mito
11 lat temu

Pucio Pucio wymiękł w przedbiegach. Ekstraklasa nie dla niego. Teraz się chłopak chce trochę zrehabilitować, bo widzi, że szans nie ma żadnych…

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Pucio – Pucio widzę ,że pomału wymiękasz …
Chłopaki niestety , nie mogę się z Wami ( Tobą?) zgodzić , bo tylko wielkie umysły myślą podobnie -a Wy, Puciunie , do wielkich chyba nie należycie ..

Dżdżu Wnica
Dżdżu Wnica
11 lat temu

Ja tam z Jarusiem jestem kwita. Gardziłam Lechem kaczyńskiim a teraz Jaruś gardzi Komorowskim. i Kwita.

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

Czikoczako. Jeżeli już tak chcesz to my, Pucio & Pucio jesteśmy na wczasach w tych góralskich… Przed chwilą wysłuchaliśmy w restauracji komunikatu w radio, że (moderacja) bliźniak jednojajeczny nie spotka się z Prezydentem bo Prezydent nie jest godny (moderacja). A teraz w pokoju uzdrowiskowym pękamy ze śmiechu w nadziei, że (moderacja – co za brak taktu) do TU-154 i historia zakoczy koło. Myślisz podobnie?

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Pucio – Pucio – czyżbyś sądził po sobie ? W Twoim duecie Pucio 1 czyta a Pucio 2 pisze ? Uciekało się ze szkółki ?
Widzisz , a u mnie edukacja odniosła pełny sukces, zarówno Czak jak i Noris czytają i piszą ! 😆 .
Oj trzeba będzie powalczyć z tym analfabetyzmem , za wcześnie Gomułka chwalił się ,że komuna nauczyła lud gramoty . Nie martw się – może się to nie leczy, ale nasza edukacja czyni cuda …Jakiś kursik wieczorowo ? :-*

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

[quote name=”Czak Noris”]Pucio :-* ! Ja się może i wyleczę , ale co z Tobą ?
Cechy wrodzone na leczenie się nie kwalifikują a na transplantogię nie licz … :cry:[/quote]

Czakczubie nie potrafisz czytać po polsku?!

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Pucio :-* ! Ja się może i wyleczę , ale co z Tobą ?
Cechy wrodzone na leczenie się nie kwalifikują a na transplantogię nie licz … 😥

Smakokosz
Smakokosz
11 lat temu

Może wszystko dobrze szło, ale jakoś mdło. Zagłosuję na Lewicę która i tak przegra, ale nie będę musiał sobie potem pluć w brodę.

Smakokosz
Smakokosz
11 lat temu

Może wszystko dobrze szło, ale jakoś mdło. Zagłosuję na Lewicę która i tak przegra, ale nie musiał sobie potem pluć w brodę.

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

[quote name=”Czak Noris”]Pucio – chucknij się w czółeczko – może (?) pomoże …[/quote]

Czak lecz się bo na naukę już jest za późno 🙂

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Pucio – chucknij się w czółeczko – może (?) pomoże …

mito
mito
11 lat temu

Drupi, nie bój, nie bój. Będzie git… 😉

Drupi
Drupi
11 lat temu

cyt: „Burmistrz Rzepka podkreśla, że jego celem będzie doprowadzenie do końca tego, co już zostało rozpoczęte w tej kadencji”
…STRACH SIĘ BAĆ CO BĘDZIE DALEJ.

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

[quote name=”Czak Noris”]Puciu – nieładnie , brzydko się bawisz , rączki na kołdrę[/quote]
Chuck FAK OF!

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Puciu – nieładnie , brzydko się bawisz , rączki na kołdrę

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

Gowin to dewot a Rzepka to nie wiem?!

Nostromo
Nostromo
11 lat temu

[quote name=”sierżant krawężnik”]Cytat z wypowiedzi burmistrza: „Pragnę podkreślić również, że te cztery lata minęły, moim zdaniem, w sposób niebudzący większych kontrowersji. Brakowało sporów pozamerytorycznych, nie było afer i politycznych odniesień.”

Jakto nie było afer? Były !!! Afera ze schroniskiem dla psów gdzie opisali to w Przeglądzie Olkuskim i TVP Kraków !
Afera z kontenerami gdzie też mówili o tym w TVP Kraków…dziurawe drogi na które nie bylo pieniedzy ( liczne artykuły w Przeglądzie Olkuskim) …i afera z parafią gdzie podobno komornik miałby kosztować gmine 350 tys.zł…a można było sie dogadać bez sądów i zaoszczedzić kilkaset tys.zł.. ….Nie ma afer? No jasne…kampania wyborcza trwa… :lol:[/quote]

Sierżancie wal się z tym dogadaniem się. Kościół to jeden wielki pazerny przekręt i w końcu i tak przegra, to tylko kwestia czasu.

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Krawężnik – walnąłeś się po całości – pośpiech, to jest dobry tylko przy łapaniu pcheł …. oj widać ,że w PIS-ie pracowite ludzie są , ale mało rozgarnięte .
Siedzi taki przez komputerem i robi za trzech
( Kacper , Krawężnik i zawiedziony ) – ale niech jeszcze przy tej robocie myśli !!!
Jak coś piszesz pod artykułem jako Krawężnika a drugi raz to samo na forum jako Kacper, to nie dziw się ,że ludzie z Ciebie leją ….

kitek
kitek
11 lat temu

sierżancie krawężnik, zmień Pan płytę, bo ciągle to samo krzyczysz!! 😛

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik
11 lat temu

Cytat z wypowiedzi burmistrza: „Pragnę podkreślić również, że te cztery lata minęły, moim zdaniem, w sposób niebudzący większych kontrowersji. Brakowało sporów pozamerytorycznych, nie było afer i politycznych odniesień.”

Jakto nie było afer? Były !!! Afera ze schroniskiem dla psów gdzie opisali to w Przeglądzie Olkuskim i TVP Kraków !
Afera z kontenerami gdzie też mówili o tym w TVP Kraków…dziurawe drogi na które nie bylo pieniedzy ( liczne artykuły w Przeglądzie Olkuskim) …i afera z parafią gdzie podobno komornik miałby kosztować gmine 350 tys.zł…a można było sie dogadać bez sądów i zaoszczedzić kilkaset tys.zł.. ….Nie ma afer? No jasne…kampania wyborcza trwa… 😆

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik
11 lat temu

ja już na niego nie zagłosuje…afera ze schroniskiem, afera kontenerowa, dziurawe drogi i trwonienie kasy na sądy i komornika zamiast sie dogadać z proboszczem…

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Ty z Olkusza – koniecznie musisz mieć kandydata – członka ? Wiesz, w przeszłości ( a pewnie i dziś ) na wielu stołkach siedziały ( stały ?) różne członki , ale chyba nie na tym nam powinno zależeć .

Czak Noris
Czak Noris
11 lat temu

Ozg coraz bardziej mi się podobasz – zmień sobie tylko te poglądy – do zobaczyska

ozg
ozg
11 lat temu

„Faktu się chłopie nie czyta , tylko ogląda ( ostatnia i pierwsza strona ).”
Dzięki za radę. Nie skorzystam.

„Powiem Ci to jak czterolatkowi – nie wiem czy wiesz , że to dziadostwo,
które poparło Rzepke jeszcze porządzi w tym kraju na pewno najbliższy rok,
a najprawdopodobn iej następną kadencję też
– zastanów się zatem – co to może znaczyć dla Olkusza ?”
Ch** mnie to interesuje. Baw sie dobrze w Olkuszu, wyjezdzam z tego grajdołu za niedlugo na szczescie.
Potem z Polski. Mecze sie już od pisania w tych żałosnych komentarzach, jak chcesz jeszcze podyskutować to zaproś mnie na piwo, o wiele łatwiej kłapie się dziobem niż klawiaturą.

PO
PO
11 lat temu

A ja chciałby zapytać od kiedy w partii może być mowa o kandydacie niezależnym? Kandydat niezależny to taki, który realizuje własne pomysły bez konsultacji z wierchuszką. W przypadku partii takiej możliwości nie ma. Tym bardziej jest to absurdalne, że Burmistrz Rzepka od początku kadencji chodzi na sznurku Platformy Obywatelskiej. To, że nie ma legitymacji, nie świadczy o tym, że jest niezależny, tylko o tym, że jest niepotrzebny Sareckiemu i Ryszce jako cżłonek partii. A więc Panie Rzepka, przestań Pan mówić o niezależności, bo tej nigdy nie posiadałeś 🙂 . Zawsze Pan będzie chodził na czyimś sznurku, a dlaczego? Odpowiedź jest prosta – a z czego będę żył!

Pucio Pucio
Pucio Pucio
11 lat temu

Gowinowi i Rzepce zdecydowanie bliżej jest do PIS-u i Radyja Maryja niż do Platformy Obywatelskiej. Dziwne to wszystko, dziwne, jakieś takie dwugłowe???!!!