Powiat A.N.Q.A.

Do pomocy uchodźcom z Ukrainy włączą się Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Jak informują przedstawiciele Związku, uchodźcy wojenni będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.  

W związku z trwającym stanem wojny na terytorium Ukrainy, w porozumieniu z władzami samorządów będących członkami Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, Zarząd Związku poinformował o podjęciu z dniem 2 marca 2022 r. uchwały wprowadzającej czasowe uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej na terenie działania Związku, dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

– Przedmiotowa uchwała wpisuje się w inicjatywę wielu organizatorów publicznego transportu zbiorowego nie tylko województwa małopolskiego, ale również całej Polski i jest jedną z form pomocy kierowanej dla uchodźców, głównie kobiet z dziećmi szukających schronienia poza granicami ogarniętej wojną Ukrainy — czytamy w komunikacie opublikowanym przez ZKG „KM”. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia i obowiązuje do 31 marca 2022 roku.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów przysługują obywatelom Ukrainy od 02 marca do 31 marca br. na podstawie okazywanego oryginału jednego z niżej wymienionych dokumentów:

– paszportu ze stemplem wjazdu nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku,

– karty pobytu uchodźcy,

– tymczasowego dokumentu tożsamości wydanego nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku,

– dokumentu skierowania na pobyt w miejscu zakwaterowania wydanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie od dnia 24 lutego 2022 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
9 miesięcy temu

Czy to nie jest segregacja ze względu na narodowość? Przecież TO JEST NIELEGALNE. Ja od dzisiaj też będę jeździł komunikacją miejską w Olkusz bez płacenia!

zdzich77
zdzich77
9 miesięcy temu
Odpowiedz do  mike

Po co Ci komunikacja miejska?
Z takim pustym łbem możesz latać jak wróbelek.

mike
mike
9 miesięcy temu
Odpowiedz do  zdzich77

Jakieś merytoryczne uwagi poproszę! Póki co nikt nie może być dyskryminowany ze względu na narodowość toteż każdemu przysługuje w Olkuszu darmowa komunikacja miejska!

konkret
konkret
9 miesięcy temu
Odpowiedz do  mike

Szkoda gadać. Ja jako Polak czuję się w Polsce jak obywatel drugiej kategorii.

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu przez konkret