Powiat A.N.Q.A.

Państwowy Instytut Badawczy NASK ostrzega przed wpisami w Internecie, które mają wywoływać negatywne emocje wobec uchodźców z Ukrainy. – Prosimy o krytyczną ocenę treści – radzą eksperci NASK.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy (NASK) to państwowy instytut badawczy nadzorowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Instytucja ta przekazała w środę, że w polskim Internecie widoczna jest wzmożona akcja dezinformacyjna dotycząca uchodźców pochodzenia innego niż ukraińskie.

– Apelujemy o czujność na pojawiające się wpisy, które mają na celu generować negatywne emocje wobec uchodźców i do zmiany naszej postawy wobec osób uciekających przed wojną. Prosimy o krytyczną ocenę kontrowersyjnych treści. Nie dajmy się sprowokować — głosi środowy wpis NASK na Twitterze.

NASK wspiera internautów w weryfikowaniu informacji w mediach społecznościowych. Profile #WłączWeryfikację prowadzą doświadczeni eksperci instytutu, którzy dementują nieprawdziwe informacje krążące w sieci oraz wskazują przejawy działań dezinformacyjnych. Treści, które wzbudzają wątpliwości, można zgłaszać pod adresem: informacje@nask.pl – Prosimy o zwiększenie uwagi na pojawiające się treści w Internecie oraz weryfikacje ich, zanim informację przekażemy dalej — apeluje NASK.

Razem z rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę rozpoczęła się fala dezinformacji, czego efektem były kolejki przed stacjami benzynowymi i bankomatami, z którymi niedawno mieliśmy do czynienia. NASK podkreśla, że w polskiej infosferze pojawiają się wiele nieprawdziwych, zmanipulowanych informacji, mających za zadanie zmienić postawę społeczeństwa wobec aktualnych wydarzeń, i osłabić wsparcie Polaków dla Ukrainy. Nie dajmy się zmanipulować!!!

fot. Pixabay

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze