Powiat

W polskiej gospodarce nie brakuje dynamicznie rozwijających się firm. Takie wnioski można wysnuć z lektury najnowszego rankingu czasopisma Forbes. W ich „diamentowym” rankingu znalazło się 7 przedsiębiorstw z naszego powiatu.

„Diamenty Forbesa” to zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm opracowane przez firmę badawczą Bisnode Polska. Tegoroczny ranking przygotowany został na podstawie danych za 2019 r. i liczy blisko 15 tysięcy przedsiębiorstw. Wszystkie podmioty ujęte na liście „Forbesa” posiadają pozytywną ocenę wiarygodności i ryzyka współpracy, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Do zestawienia nie trafiają firmy znajdujące się w upadłości lub likwidacji.

Ranking, jak co roku, został podzielony na poszczególne województwa. W tej edycji Małopolska zdobyła 324 Diamenty. Powiat olkuski może poszczycić się 7 firmami, które zdobyły ten prestiżowy tytuł.

W kategorii firm z przychodami powyżej 250 mln zł w naszym województwie na 2 miejscu znalazło się Velvet CARE Sp. z o.o. z Klucz. Według autorów zestawienia, firma ta zanotowała w 2019 roku sprzedaż na poziomie niespełna 600 ml zł i zysk netto o wartości prawie 79 mln zł. Na 10 miejscu w skali regionu uplasowała się zaś Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom SA. Podmiot ten osiągnął 273 mln zł ze sprzedaży. Zysk netto firmy wyniósł prawie 32 mln zł.

W grupie przedsiębiorstw o przychodach od 5 do 50 mln PLN na 14 pozycji znaleźć możemy firmę Linoszczel Sp. z o.o. z Gołaczew. Jej obroty sięgnęły 37,6 mln zł, a zysk uplasował się na poziomie 3,86 mln zł. Kolejnym przedsiębiorstwem w tej kategorii jest firma ETEC Sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu. Firma może pochwalić się sprzedażą na poziomie 5,63 mln zł oraz 270 tys. zł zysku. Za nimi, na 177 pozycji w Małopolsce, odnajdziemy spółkę Sovrana Polska z Olkusza. Jej obroty wyniosły ponad 30,5 mln zł a zysk netto  6,9 mln zł. W rankingu odnajdziemy jeszcze olkuską przychodnię OLMED (191 miejsce w województwie, 6,4 mln zł obrotu i 70 tys. zł zysku) oraz firmę Keram Sp. z o.o. z Bukowna (203 pozycja w Małopolsce, 7,6 mln zł sprzedaży i 460 tys. zł zysku).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze