Artykuł sponsorowany

Wirtualne biura to ciesząca się od dłuższego czasu usługa polegająca na udostępnieniu adresu do rejestracji firmy (może to być adres na siedzibę spółki). Biuro wirtualne w stolicy to najtańszy wynajem biura, jaki istnieje na rynku. Biura wirtualne to na przykład prestiżowy warszawski adres siedziby firmy lub organizacji pozarządowej. Wirtualne biuro znajduje się w centrum Warszawy, dzięki czemu każdy może w razie potrzeby wykorzystać dostępną przestrzeń biurową. Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z usługi wirtualnego biura.

1. Wirtualne biura nie tylko do rejestracji firmy

2. Prestiżowy wirtualny adres idealny dla każdej z firm

3. Co lepsze: firma w domu czy adres wirtualnego biura?

4. Wirtualne biuro: najtańszy prestiżowy adres

W dzisiejszych czasach nie każda firma może pozwolić sobie na odrębne luksusowe biuro w samym sercu Warszawy. Oczywiste jest, że stolica jest najlepszym miastem do prowadzenia każdego rodzaju biznesu. Każdy chce mieć jak najwięcej zysków z działalności gospodarczej. Tymczasem posiadanie własnego biura generuje spore koszty. Nie zawsze tak jest, że firma musi non stop pracować w swoim biurze. Jest wiele usług, które można świadczyć zdalnie, a z klientami można spotykać się raz na jakiś czas. Oto nowy, a zarazem najlepszy adres dla biznesu (i zarazem adres do KRS): biurowirtualnewarszawa.pl.

Wirtualne biura nie tylko do rejestracji firmy

Wirtualne biuro nie służy tylko jako adres do rejestracji firmy. Można zlecić między innymi:

  • pełną obsługę korespondencji przychodzącej (w tym skanowanie poczty);
  • wynajęcie powierzchni biurowej i sal konferencyjnych na godziny;
  • profesjonalną obsługę spotkań;
  • rezerwację biura na spotkania zespołu lub grupy roboczej;
  • przy pełnym outsourcingu obsługi biurowej można również wybrać pakiet związany z prowadzeniem księgowości.

Korzystanie z biur wirtualnych może uwolnić przedsiębiorcę od licznych i czasochłonnych prac biurowych. Obsługa korespondencji też może zajmować sporo czasu. Przykładowo przychodzi list polecony, adresata nie ma w domu, po pracy musi iść do placówki pocztowej, by odebrać korespondencję. Dla porównania, w wirtualnym biurze jest stała obsługa, która zapewni bezproblemowy odbiór przesyłek każdego rodzaju. Listy są skanowane i przesyłane na podany adres mailowy. Nie ma ryzyka, że poczta nie dotrze do adresata na czas.

Prestiżowy wirtualny adres idealny dla każdej z firm

Najchętniej z wirtualnego biura korzystają małe firmy i firmy każdej wielkości, którym zależy na tym, by móc wykazać się prestiżowym adresem w Warszawie. Wielu przedsiębiorców chce normalnie funkcjonować na rynku, nie mając przy tym trudnych do udźwignięcia kosztów. Stan epidemii w Polsce udowodnił, że nawet większe firmy potrafiły realizować swoje cele zdalnie. Dzisiaj praca w systemie home office jest czymś zupełnie naturalnym. Obowiązki służbowe można wykonywać w dowolnym miejscu. Człowiek nie musi już być przywiązany do konkretnego miejsca pracy. Każdy, kto nie lubi zbytnio pracy w grupie, ucieszy się na myśl, że może mieć od czasu do czasu spotkania firmowe w wirtualnym biurze.

Co lepsze: firma w domu czy adres wirtualnego biura?

Trzeba powiedzieć to wprost: o ile jest to prawnie dozwolone, to adresu zamieszkania lepiej nie angażować w działalność gospodarczą. Możliwość rejestracji firmy w wirtualnym biurze powoduje, że adres rejestracyjny staje się adresem do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. W praktyce oznacza to, że adres domowy nie będzie oficjalnie widnieć jako adres firmy. Co więcej, nikt nie musi non stop przebywać pod konkretnym adresem. W razie kontroli skarbowej urzędnicy nie będą przeprowadzać je w prywatnym domu. Nieruchomość prywatna będzie oddzielona od problemów firmy. Wynajem adresu wydaje się więc działaniem rozsądnym.

Wirtualne biuro: najtańszy prestiżowy adres

Lokale użytkowe, w szczególności biura w centrum Warszawy, są bardzo drogie w najmie. W dobie kryzysu gospodarczego i szalejącej inflacji podpisywanie umów na biura w średnim i wysokim standardzie jest dość ryzykowne. Co innego, gdy firma jest duża i jest faktycznie w stanie zarobić na wszelkiego typu koszty. Dla mikroprzedsiębiorców stawki za najem tradycyjny mogą jednak być zbyt duże. Poza tym nie każda mała firma będzie potrzebować biura przez 8 godzin w ciągu dnia. Z przyczyn wizerunkowych warto pomyśleć o adresie dla firmy, który będzie wywierać spore wrażenie na kontrahentach. Klienci zwracają uwagę na adres firmy — mogą podjąć decyzję o współpracy, bazując właśnie na adresie. Okazuje się, że usługi wirtualnego biura są przeznaczone na kieszeń nawet najmniejszego przedsiębiorcy. Wirtualny biznesowy adres może też funkcjonować jako dodatkowe biuro. Oznacza to, że dla przykładu firma ze Skierniewic może umawiać się ze swoimi klientami w biurze w samym centrum Warszawy. Adres warszawski to adres zdecydowanie bardziej prestiżowy niż skierniewicki. Z takiego biura mogą też korzystać organizacje pozarządowe, które nie mają środków na niezależne biura lub tych biur w rzeczy samej aż tak bardzo nie potrzebują, gdyż działają w terenie.