Olkusz

Młode Lwice po wygraniu zmagań w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek rozpoczynają walkę na poziomie centralnym o krajowe medale! W dniach 26-28 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu podopieczne Marcina Księżyka będą gospodyniami turnieju 1/16 Mistrzostw Polski. Z końcem miesiąca na parkiecie przy Wiejskiej rywalkami naszych Dziewczyn będą ich rówieśniczki z Rzeszowa, Kraśnika oraz Rudy Śląskiej.

W grudniu olkuszanki postawiły pieczęć na Mistrzostwie Małopolski i dzięki temu nie dość, że zyskały prawo gry o swoje sportowe marzenia, to jeszcze w pierwszym etapie ogólnopolskiej drabinki wystąpią przed własną publicznością. SPR Olkusz otrzymał bowiem rolę gospodarza turnieju w ramach grupy F, gdzie oprócz Młodych Lwic zagrają również najlepsze zespoły z trzech innych województw: podkarpackiego, lubelskiego i śląskiego.

Na Podkarpaciu triumfował SPR Handball Rzeszów, KMKS Kraśnik wygrał baraż na Lubelszczyźnie o kwalifikację do grona ekip walczących o medale, podobnie zresztą jak KS Zgoda na Śląsku.

W tym gronie od czwartku do soboty (26-28 stycznia) drużyny postarają się o promocję do najlepszej szesnastki w kraju. Zasady rozgrywania turniejów i awansów do następnych etapów nie zmieniły się w stosunku do poprzednich lat. Osiem grup od A do H, system gry – każdy z każdym, natomiast do kolejnej rundy wskoczą te zespoły, które w swojej grupie turniejowej zajmą jedno z dwóch pierwszych miejsc, z tym, że triumfatorzy danych zmagań będą mieli pierwszeństwo w organizacji turniejów dalszego szczebla.

Rola gospodarza sprawia, że przy czterozespołowej stawce, miejscowe zespoły w dniach turniejowych grają jako drugie z kolei. Tym sposobem Młode Lwice będą znały już rozstrzygnięcia spotkań rozgrywanych przed nimi. To spory komfort, choć matematyka w sporcie zawsze powinna schodzić na dalszy plan. Najważniejsze w kwestii upragnionego awansu i tak będą wyniki pojedynków z udziałem olkuszanek.

A One w czwartek 26 stycznia na inaugurację turnieju zmierzą się ze Zgodą Ruda Śląska. Następnego dnia tj. w piątek 27 stycznia rywalem SPR-u będzie KMKS Kraśnik, natomiast rywalizację w ramach grupy F podopieczne trenera Księżyka zamkną 28 stycznia, sobotnią potyczką z SPR-em Handball Rzeszów. Dokładne terminy spotkań (godziny popołudniowe) podamy wkrótce, jednak już teraz gorąco zachęcamy do wspierania olkuskich szczypiornistek z trybun przy Wiejskiej! Szykuje się prawdziwe święto młodzieżowego handballu!

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze