Do udanych startów zaliczyć należy udział lekkoatletów LKS – u „Kłos” w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  w Rzeszowie. Na kilkadziesiąt drużyn z woj. małopolskiego i podkarpackiego olkuszanie zajęli wysokie 9. miejsce.

Były to jednocześnie eliminacje  Mistrzostw Polski Młodzików, do których zakwalifikowali się Aleksandra Mstowska w biegu na 300 m (uzyskała rekord życiowy 43.66 s.) oraz  Przemysław Cieśla w biegach na 300 m przez płotki (43.06 s.). Zawodnicy ci zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach.
Przemysław Cieśla zajął też czwarte miejsce w biegach przez płotki na dystansie 110 m (17.59 s.). Taką samą lokatę w tej konkurencji na 300 m wywalczyła Barbara Górkiewicz, uzyskując rekord życiowy 50.58 s., natomiast na 100 m była szósta (16.59 s. – rek. życ.). Na dystansie 1000 m Arturowi Januszkowi przypadła piąta lokata (2.37.10 s – rek. życ.). W sztafecie 4 x 100m dziewczęta z „Kłosa” zajęły dziewiąte miejsce, a chłopcy ósme.
Olkuscy lekkoatleci dobrze  wypadli w rzucie młotem. Mateusz Kolasa zajął piąte miejsce (29.38 m), Rafał Luranc szóste miejsce (26.64 m – rek. życ.), a Piotr Kusak siódme miejsce (26.62 m – rek. życ.). W rzucie oszczepem Karolina Mydlarz wywalczyła szóstą lokatę. Także szósta w rzucie dyskiem była Natalia Orkisz (25.41 m – rek. życ.).
Swój rekord życiowy najbardziej, bo aż o 27 sekund, poprawił Paweł Cioch w biegu na 2000 m (6.48.00). Swoje rekordy poprawili też w biegach na 100 m Bartosz Kramarczyk (12.77 s.) i Iwona Poseł (14.70 s.), a także Paulina Ptaszek w biegach przez płotki na 100 m (20.35 s.) i Sebastian Kasperek w rzucie oszczepem (31.3 m).
W ramach rzeszowskiego mitingu startowali również juniorzy. Radosław Frycz na dystansie 100 m wybiegał rekord życiowy (12.61 s.), a na 400 m  – 56.53 s. Grzegorz Majcherkiewicz na tych samych dystansach uzyskał odpowiednio 12.12 s. i 53.03 s. W biegu na 200 m Aleksandra Cieślik uzyskała rezultat 30.37 s.

W Rzeszowie startowali też zawodnicy I.K.S. – u „Olkusz”. Na dystansie 2000 m Kacper Bielat poprawił swój rekord życiowy (6.23.11 s.)  i uplasował się na trzecim miejscu. Czwartą lokatę na 1000 m wywalczył Krystian Czapla z czasem 2.57.21 s. W swoich kategoriach na 1500 m drugą pozycję zajął Bartosz Karoń (4.11.16 s.), czwartą Marta Łaskwawiec (5.11.20 s.), a dziesiątą Paweł Łopuch (rek. życ. 4.25.05 s.). Wśród juniorek na dystansie 400 m Karolina Ślęzak dobiegła do mety jako piąta (62.02 s.). Swój nowy rekord życiowy w biegu na 200 m ustanowił Rafał Graca (23.89 s.), a młodziczka Patrycja Skręt na 600 m z wynikiem 1.50.82 s. zajęła dwunaste miejsce.

Brazowy medal w biegu na 300 m wywalczyła Aleksandra Krężel z M.U.K.S. „Ilkus” Olkusz (44.07 s.), a na dystansie 100 m osiągnęła czas 13.63 s. Jej klubowy kolega Michał Danecki zajął trzynaste miejsce na dystansie 2000m (7.32.16 s.).
Bardzo udanym startem w ogólnopolskim mitingu w Sosnowcu może pochwalić się zawodnik „Kłosa”, Tomas Flis. W biegu na 1500 m uzyskał czas 3.49.81 s. To nowy rekord życiowy tego zawodnika, jak i klubu, liczący się w skali ogólnopolskiej wśród seniorów. Startujacy tam Tomasz Czarnota z I.K.S. – u „Olkusz” na dystansie 3000 m zajął pierwsze miejsce z czasem 8.55.41.s.