rece

Projekty pięciu stowarzyszeń i instytucji z powiatu olkuskiego znalazły się na liście zadań publicznych, którym udzielono dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury w 2014 r. „Mecenat Małopolski”. W imprezach będziemy mogli wziąć udział w tym roku kalendarzowym.

W tym roku do konkursu zgłoszono 487 ofert na oczekiwaną łączną kwotę wsparcia finansowego z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 19, 5 mln zł. Zarząd województwa, po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej, udzielił wsparcia 182 zadaniom na łączną kwotę dofinansowania 2 067 000 zł. Wśród najciekawszych inicjatyw z naszego terenu znalazło się pięć propozycji. Województwo przeznaczy na nie w sumie 39 tys. zł.

Najwięcej, bo 13 tys. zł, otrzyma Stowarzyszenie Forum Oświatowe „Klucze” na realizacje projektu „Artystycznie w naszej gminie”. Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu otrzyma 5 000 zł dofinansowania do Zamkowych warsztatów rzemiosła ziemi olkuskiej „Rzemieślnicy na Rabsztynie”, a Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” dostanie 6 000 zł na projekt Lokalna Kultura Bogactwem Regionu. Wśród szczęśliwców znalazły się dwie OSP.  Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu, która zorganizuje „Strażackie tradycje” – jubileusz 135-lecia olkuskiej straży pożarnej otrzyma 7 000 zł, a Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywopłotach 8 000 zł na jubileuszową imprezę plenerową III Piknik historyczny „Jura 1914” w Krzywopłotach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze