ul partyzantów

W gminie Klucze ogłoszono przetargi na modernizację czterech dróg. Remonty zostaną sfinansowane z otrzymanych dotacji oraz z budżetu gminy.

W ostatnim czasie gmina Klucze otrzymała promesy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę infrastruktury komunalnej. Łącznie to 3 mln 510 tys. złotych, które zostanie przeznaczone na modernizację dwóch dróg gminnych: Ryczówek (ul. Krzewowa) – Kwaśniów Dolny oraz Kwaśniów Górny (ul. Kościelna) – Kwaśniów Dolny (do skrzyżowania w kierunku Cieślina).

– Dzięki wsparciu z ministerstwa łącznie wykonamy prace remontowe za ponad 4,3 mln złotych! Wartość pierwszego zadania to ponad 1,5 mln złotych, natomiast drugi z traktów będzie remontowany za kwotę ponad 2,8 mln złotych. Inwestycje te zostaną zrealizowane z udziałem środków z budżetu gminnego – mówi wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Kolejna dotacja trafi do samorządu w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Na program przeznaczono 500 mln złotych w skali kraju. Jak informuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, „(…) pieniądze te trafią do 421 samorządów na 433 inwestycje, które obejmą około 561 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Oprócz dróg powstanie też 26 mostów, 230 kilometrów chodników lub ścieżek pieszo-rowerowych i 300 bezpiecznych przejść dla pieszych. Gdyby pojawiły się oszczędności, będzie można je przeznaczyć na projekty rezerwowe, których jest 196”.
O rozdziale środków decydowali wojewodowie. Jak czytamy na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, w Małopolsce łącznie zostanie zrealizowanych 57 zadań, najwięcej spośród pozostałych województw. Tyle samo gmin otrzyma rządowe wsparcie łącznie w wysokości prawie 35,8 mln złotych. Wśród nich jest gmina Klucze.

– Dzięki decyzji wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i wsparciu posła Jacka Osucha Gmina Klucze otrzyma dofinansowanie na przebudowę ul. Partyzantów i ul. Hardego w Kluczach. Infrastruktura drogowa w naszej Gminie wymaga wielu nakładów i ta pomoc jest dla nas bardzo ważna – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.
Przedsięwzięcie obejmuje również budowę zjazdów do posesji, chodnika, przebudowę parkingu, budowę kanalizacji deszczowej oraz słupów teletechnicznych.

Kosztorysowa wartość inwestycji wynosi 1 715 479,17 złotych, a przyznana dotacja 1 226 718,00 złotych.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
DCBAPoinformowanyABCDkierowcaWół Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wół
Wół

A co Ze śmieciami na osadzie???

kierowca
kierowca

a ul. Sikorka dziura na dziurze…wstyd Panie Burmistrzu|!!!

ABCD
ABCD

A gdzie w planach modernizacja drogi Rodaki – Kwaśniów, od kościoła do kościoła? Już kolejny (chyba trzeci) wójt obiecuje i na obiecankach się kończy.

Poinformowany
Poinformowany

[quote name=”ABCD”]A gdzie w planach modernizacja drogi Rodaki – Kwaśniów, od kościoła do kościoła? Już kolejny (chyba trzeci) wójt obiecuje i na obiecankach się kończy.[/quote]
Z tym tematem do starosty.
Wójt Klucz cały czas miał w budżecie 4 mln zł na tę drogę. Starosta nie dołożył reszty… mimo że w Olkuszu potrafi płacić za całość inwestycji…

DCBA
DCBA

[quote name=”Wół”]A co Ze śmieciami na osadzie???[/quote]
Śmieci na Osadzie,to już przeżytek wymydlone i pod dywanem.Były nagrody w kopertach i obfita impreza na cztery fajerki.Trzymajcie!!!!!!!!!!!!!!!! się moi drodzy i Nie zapomnijcie!!!!!!!!!!!!!! o nowych wyborach.