Klucze

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią na ulice wielu miejscowości powróciły tradycyjne Orszaki Trzech Króli. 6 stycznia w ten właśnie sposób świętowali mieszkańcy Gminy Klucze.

Obchody Święta Trzech Króli rozpoczęto od mszy św. w kościele w Kluczach. Po nabożeństwie uczestnicy obejrzeli sceny wyjścia Maryi Brzemiennej wraz z Józefem oraz olśnienia Mędrców. Barwny orszak wyruszył ulicą Olkuską do parku, gdzie rozegrała się kolejna scena: tym razem zaproszono wszystkich do „Gospody”. Dalej trasa orszaku wiodła pod Urząd Gminy Klucze, gdzie na gości czekał „Dwór Heroda”. Tu również, zanim mieszkańcy wyruszyli do szkoły podstawowej, rozegrała się tradycyjna walka dobra ze złem. Zwieńczeniem orszaku była „Szopka” w szkolnej auli: Trzej Królowie pokłonili się Dzieciątku, przekazując dary. Do wspólnego kolędowania zaprosił wszystkich zespół „Ziemia Kluczewska” pod kierownictwem Magdaleny Nowak.

Na orszak zapraszali proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Kluczach ks. Marek Łabuda, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach. Współorganizatorami i partnerami byli zaś Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach oraz F.P.H.U „MYSZOR” w Chechle. W organizację orszaku licznie włączyli się także sami mieszkańcy gminy: aktorzy w każdym wieku, rycerze z Bogucina Dużego, grupa teatralna działająca przy Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu, policjanci oraz strażacy z OSP Klucze.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, na ulice wielu miejscowości powróciły tradycyjne Orszaki Trzech Króli: 6 stycznia w ten właśnie sposób świętowali m.in. mieszkańcy Gminy Klucze.
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze