sch2

Starostwo Powiatowe w Olkuszu wybrało spośród 10 oferentów, którzy zgłosili się do przetargu nieograniczonego, wykonawcę oczekiwanego zwłaszcza przez mieszkańców gminy Wolbrom remontu ciągu dróg powiatowych nr 1129K Kąpiele Wielkie – Dłużec do drogi nr 794  oraz odcinka 1132K Kąpiołki – Poręba Dzierżna. Planowo prace mają zakończyć się do 18 listopada br.

 

Oczekiwaną od lat przez mieszkańców i innych użytkowników modernizację bardzo dziurawego odcinka drogi powiatowej o łącznej długości ok. 7 km. wykona firma Berger Bau Polska SP. z o.o. z Wrocławia. Całkowitą wartość kosztorysową tego zadania obliczono wstępnie na 5 588 721,23 zł, ale najlepsza oferta wybrana w przetargu opiewa na kwotę o wiele niższą, bo tylko 2 986 026,92 zł. Połowa kosztów kwalifikowanych zaplanowanych prac modernizacyjnych będzie pokryta z dotacji z budżetu państwa, bowiem powiat uzyskał na ten cel dofinansowanie z tegorocznej puli Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 – następcy wcześniejszych „schetynówek”. W pokryciu wymaganego 50-procentowego wkładu własnego w inwestycję wspomoże powiat gmina Wolbrom. Rada Miejska w Wolbromiu zabezpieczyła już wcześniej w budżecie odpowiednią kwotę, która będzie stanowiła 25 proc. wartości inwestycji.

Przypomnijmy, że w ramach zadania przewidywany jest dość gruntowny remont nawierzchni na całym odcinku wraz z podbudową i otoczeniem drogi. Obok oczekiwanego nowego asfaltu użytkownicy drogi już niedługo będą mogli cieszyć się nowymi bezpieczniejszymi poboczami, powstaną też nowe przystanki autobusowe oraz kilka utwardzonych miejsc postojowych. Przewidziano także remont i modernizację oświetlenia ulicznego, w tym wymianę starych opraw na nowe z energooszczędnymi źródłami światła oraz  montaż solarnych lamp ledowych. Nie zapomniano o konieczności wyczyszczenia i pogłębienia rowów przydrożnych, remontach przepustów i  modernizacji istniejących zjazdów na posesje. Na całej trasie pojawią się nowe elementy mające na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych i podróżnych, jak nowe oznakowanie pionowe i poziome, a w miejscach newralgicznych zostaną zamontowane poręcze i bariery ochronne. Na modernizowanej trasie powstaną także nowe, wyposażone w ławki i kosze na śmieci, zadaszone wiaty przystankowe, zlokalizowane w Porębie Dzierżnej pomiędzy posesjami nr 188 i 187, w Miechówce przy posesji nr 49 oraz w Kąpielach Wielkich przy posesjach nr 99, 167, 213 i 239.
Wybrany wykonawca zagwarantował w ofercie 60-miesięczny okres rękojmi i gwarancji na wykonane prace.

remont Kąpiele

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ludziska
ludziska
6 lat temu

z KAPIEL jak beda panowie robic remont drogi to dajmy im sie napic herbaty kanapke co kto moze,taka mysl mi pryszla

Dziekujemy
Dziekujemy
6 lat temu

WLADZOM WOLBROMIA I TYM KTORZY POMOGLI aby droga do Kapiel byla dobra. RADNEMU z KAPIEL ZA TRUD JAKI wlozyli .PANIE BURMISTRZU WOLBROMIA DZIEKUJEMY.PROSBA we WSI SYBER POSIMY TEZ O CHOCIAZ TROCHE NAPRAWY,DZIEKUJEMY