pakuska smieci1

Miejscy strażnicy mają dosyć zaśmiecania zieleni w mieście i apelują do mieszkańców o współpracę. Pierwsze mandaty „wlepiono” w lesie na osiedlu Pakuska.

Spacerując po lesie często można natknąć się na znaleziska w postaci papierków, butelek, puszek i wielu innych rodzajów odpadów. W niektórych miejscach nietrudno spotkać mieszkańców, którzy spędzają wolny czas na łonie natury. I raczej nie mają zwyczaju po sobie posprzątać. Idealnym przykładem takiego miejsca jest teren pomiędzy ul. Armii Krajowej i ul. Legionów Polskich. To właśnie tam sypnęły się kary za zaśmiecanie. 

-To nasze pierwsze działania w tym zakresie. W ramach profilaktyki pięć osób otrzymało mandaty w wysokości 50 złotych. Teraz bywamy tam przynajmniej raz dziennie, kontrolujemy ten teren – zapowiada komendant olkuskiej Straży Miejskiej Marek Lasek.

pakuska smieci3

Szef miejskich strażników zwraca uwagę, że utrzymanie czystości to wspólna sprawa władz miasta i mieszkańców. -Olkuszanie powinni reagować na naganne zachowania innych osób. Zawsze można do nas zadzwonić, oczywiście anonimowo. Chcemy zmobilizować olkuszan do współpracy. Tylko w ten sposób możemy wspólnie zadbać o czystość i porządek w naszym otoczeniu – apeluje komendant Lasek.

Olkuski magistrat zapewnia, że utrzymaniem porządku w opisywanym lasie zajmuje się również nadleśnictwo, które zarządza sporą częścią tego terenu . -Dla spacerujących powstaną tam stojaki z workami na śmieci, a połamane gałęzie zostaną uprzątnięte – mówi Łukasz Rychlewski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych.

Fot. SM Olkusz

pakuska smieci2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
...
...
6 lat temu

Pamiętam jak moja babcia „uczyła” kota żeby nie srał i nie szczał po domu. Pochwyciła go i wytarła mu pyszczek w jego gównie. Trzeba by tak samo robić z tymi śmiecącymi wytrzeć im ryja w miejscu gdzie pozostawili syf. Raz miała pieska i uczyła go tą samą metodą i efekt był taki że wytresował się w taki sposób, że jak nasrał to na widok babci sam bodbiegał do tego gówna i wyciochrał se w nim pyszczek zanim babcia to miała zamiar uczynić. Myślał że tak właśnie trzeba. 🙂

Elo
Elo
6 lat temu

To samo jest w Żuradzie przy źródełku. Przychodzi lub przyjeżdża tam dużo osób, jedni po wodę, inni posiedzieć i odpocząć. Efekt jest taki, że zawsze jest tam pełno śmieci, od butelek po piwie, papierów z McDonalds’a aż po plastikowe butelki 5l. W lesie obok jest z resztą nie lepiej. A przy przystanku autobusowym ostatnio jakaś świnia zostawiła nawet zużyty dywan. Nie lepiej na drodze w lesie w stronę Mazańca, jak można było wjechać pod kapliczkę samochodem to pod nią były sterty śmieci, teraz jest tam szlaban, to obydwa pobocza są pełne pustych butelek po wódce i piwie i oczywiście papierów po śmieciowym jedzeniu. Ręce opadają.

P X T
P X T
6 lat temu

Zawsze ale to zawsze w dniu przed odbiorem worków z odpadami segregowanymi, robię obchód w mojej okolicy w promieniu ok 50 m. w niektórą stronę (wzdłuż drogi nawet ponad 100 m i stale uzupełniam swoje worki tym co tam znajdę, bo mnie krew zalewa jak widzę ten barłog. Jeszcze się nie zdarzyło żebym wrócił pusto, nawet się zdarzało że trzeba było uruchomić dodatkowe nieplanowane worki. Nie mogę nikogo złapać na gorącym uczynku bo przeważnie robią to przez okno z pędzących samochodów, chociaż nie mam wiele czasu ale jak się wqórwię, to będę chodził na spacery z włączoną kamerką i dostarczę nagrania Panu Laskowi o ile ktoś to zrobi w dzień.

śmiecący
śmiecący
6 lat temu

to kiedy i gdzie ci strażnicy sprzątaja to chętnie sie dołaczę.

Theon
Theon
6 lat temu

takie same fotki można zrobić np między SP nr 1 a torami, gdzie trwa właściwie notoryczna lumpiarska impreza

wrażliwy
wrażliwy
6 lat temu

Ci śmiecący pewno w niedzielę do kościoła,
wrzucą na tacę złotówkę,
wyspowiadają się i jest OK.

dyzio
dyzio
6 lat temu

Chcę złożyć oficjalny protest!!!
Dlaczego w dzisiejszym Przeglądzie znów nie ma żadnego „Tekstu Sponsorowanego” naszego drogiego Pana Romana Piaśnika, albo chociaż zwykłęgo „Ogłoszenia UMiG Olkusz”?
Przecież my biedne owieczki nie wiemy, ani co mamy myśleć, ani kogo hejtować, ani przeciw komu wyrażać święte oburzenie.
Panie Burmistrzu, Pan pogoni do roboty to swoje towarzystwo od propagandy. Ja zrozumiem, że są wakacje, że są urlopy. Ale proszę nas nie zostawiać bez wiedzy – co, gdzie, jak?

olek
olek
6 lat temu

Ja bym proponował tam być przynajmniej trzy razy dziennie

pavv
pavv
6 lat temu

Wreszcie właściwi ludzie na właściwym miejscu!

Młody
Młody
6 lat temu

To się chwali, brawo …