trawa 3

Rozstrzygnięcie przetargu na remont Czarnej Góry cieszy, ale i staje się powodem pytań. Jedno z nich dotyczy przyszłości murawy z olkuskiego stadionu, która, mimo iż przez ostatnie miesiące nie była użytkowana, nadal wymaga wielu zabiegów i troski.

– W ostatnich dniach pojawiła się informacja o zakończonym przetargu na odnowienie m.in. olkuskiego stadionu. To świetne wieści, ale ciekawi mnie (i nie tylko mnie) gdzie trafi dotychczasowa murawa. Sądzę bowiem, że nie po to była pielęgnowana przez długie miesiące, by teraz trafić do kosza.Czy dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu ma jakiś plan na zagospodarowanie tej trawy? Może jakieś przyszkolne boiska, albo straszący obecnie obiekt na Pomorzanach? – sugeruje jeden z naszych Czytelników.

Naturalnie, w zgodzie z tym co podpowiadała logika, stara nawierzchnia doczeka się drugiego życia. Przekonuje o tym dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski, który jednocześnie wyjaśnia skąd tak duża troska o utrzymanie trawy w jak najlepszym stanie: – Ponowne wykorzystanie murawy z boiska na Czarnej Górze zostało zaplanowane już na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej. Wykonawca w zakresie robót ma uwzględnione odpowiednie zdjęcie darniny, zrolowanie i przekazanie jej we wskazane miejsce. Nawierzchnia boiska przed taką operacją musi być w bardzo dobrej kondycji. Dlatego jest poddawana niezbędnej pielęgnacji.

trawa 2

Szef MOSiR-u zapewnia, że zadbana i starannie zrolowana murawa trafi w odpowiednie miejsca. – Trawa z tzw. rolki musi być rozkładana na specjalnie przygotowanym podłożu i intensywnie pielęgnowana. W związku z tym w pierwszej kolejności trafi tam, gdzie te warunki będą spełnione. Na pewno część murawy zostanie ułożona na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” – dodaje dyrektor.

Jak się okazuje, o przyjęcie murawy zabiegają również prezesi klubów piłkarskich z gminy Olkusz oraz dyrekcje szkół. – Ostateczna decyzja gdzie trawa będzie przekazana zostanie podjęta przez Kierownictwo Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu – zaznacza Dariusz Murawski.

Część z pytania naszego Czytelnika przedstawiona na wstępie tekstu dotyczyła ewentualnej poprawy warunków na obiekcie piłkarskim przy ul. Długiej. Podłoże boiska na Pomorzanach nie spełnia jednak warunków na wyłożenie na nim w nadchodzących tygodniach zrolowanej trawy z Czarnej Góry. – Wymiana trawy na boisku w Pomorzanach to zabieg bardzo kosztowny, na który obecnie nas nie stać. Tym bardziej, że wiązałby się on z wynajęciem firmy zewnętrznej oraz koniecznością wymiany podłoża lub uzupełnienia istniejącego o warstwę żyznej gleby. Jeżeli będzie taka potrzeba to nawierzchnia boiska będzie regenerowana innymi metodami we własnym zakresie – ucina spekulacje gospodarz MOSiR-u.

trawa 1

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze