slowik rekrutacja

W tym roku Olkuski Klub Sportowy Słowik obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Okrągłe urodziny jeszcze bardziej motywują klubową społeczność do pracy. Szczególny sezon „żółto-niebiescy” zaczynają od uzupełnienia swoich kadr w najmłodszych grupach wiekowych.

Od 1 sierpnia w każdy wtorek i czwartek w dwóch lokalizacjach – przy ul. Kochanowskiego i ul. Rataja w Olkuszu, szkoleniowcy Słowika czekają na nowych adeptów futbolu. Treningi naborowe prowadzone są dla dziewcząt i chłopców w wieku 4-9 lat. Początek każdych zajęć o godz. 17:00, a uczestnictwo w nich do końca wakacji jest bezpłatne.

– Zachęcamy do skorzystania z naszej letniej propozycji wszystkie dzieciaki, które wakacje spędzają w domach. Być może ktoś zakocha się w piłce tak jak my i od września, już jako pełnoprawny zawodnik Słowika zacznie spełniać swoje piłkarskie marzenia – mówi Piotr Wesołowski, koordynator ds. sportowo-szkoleniowych w OKS-ie.

Zajęcia trwają godzinę, wymagany na nich jest ubiór sportowy i odpowiednie obuwie. – Na samym początku uczymy poprzez zabawę. Wychowanie zawodnika wymaga czasu i konsekwencji. Wiemy jednak, że łatwiejszy start lubi oznaczać większą frajdę z tego, co później robi się na co dzień – dodaje przedstawiciel Słowika.

Sportowa rekrutacja to premierowy punkt w roku klubowego jubileuszu. Z początkiem września zaczynają się rozgrywki o punkty, w których Słowik po krótkiej przerwie ponownie wystawi zespół Juniorów Młodszych. Będzie to zarazem najstarsza grupa wiekowa grająca w sezonie 2019/2020 w barwach olkuszan. Wzorem ubiegłej kampanii na boiska wybiegną również ekipy Trampkarzy, Młodzików, Orlików, Żaków oraz Skrzatów. Władze klubu planują także utworzenie Akademii Przedszkolaka, a także poszerzenie swojej działalności o trening indywidualny i z konkretną specyfikacją, jak choćby zajęcia typowo motoryczne. Jubileusz skłania również do organizacji urodzinowych imprez. W tym przypadku nie chodzi jednak o głośną muzykę, ale co najwyżej głośne wsparcie swoich fanów. Słowik ma bowiem zamiar w następnych miesiącach przeprowadzenie cyklu turniejów piłkarskich, z których część będzie miała charytatywny charakter. W założeniu odbyć ma się także uroczysta gala oraz okolicznościowy bankiet.

– Za nami już tygodniowy obóz przygotowawczy w Bydgoszczy. 50 zawodników z trzech różnych grup wiekowych miało możliwość trenowania w warunkach Ekstraklasy. Liczymy na to, że pobyt w renomowanym ośrodku Zawiszy natchnie naszych podopiecznych do jeszcze cięższej pracy w kolejnych tygodniach – zaznacza Piotr Wesołowski. – Zanim jednak przyjdzie nam zacząć walkę o punkty, jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wakacyjne zajęcia. Czekamy na Was dwa razy w tygodniu na Orliku na os. Młodych i na „Blisko Boisko” na os. Słowiki – kończy klubowy koordynator.

nabor lato 2019

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze