Powiat

Strażacy OSP z terenu powiatu olkuskiego kolportują ulotki informacyjne na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19.

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu zostało dostarczonych 52 tys. ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Od 19 marca br. rozpoczął się  proces ich kolportowania na terenie powiatu olkuskiego. Ulotki rozwożone są przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki, wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów Internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

W ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają również dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie. Przedsięwzięcie prowadzone jest we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Komenda PSP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 lat temu

RZĄDOWA PROPAGANDA!