zima prad

Najpierw intensywne opady mokrego śniegu, a później szybka odwilż sprawiły, że pod ciężarem białego puchu nie wytrzymało wiele drzew i sieci elektrycznych. Od czwartku z brakiem prądu zmagają się setki, jeśli nawet nie tysiące mieszkańców gminy Olkusz i powiatu olkuskiego.

Problem z brakiem prądu dotyczy właściwie całej Małopolski. Tylko w czwartek i piątek małopolscy strażacy interweniowali blisko trzysta razy. Ręce pełne roboty mają także pracownicy energetyki, którzy usuwają awarie na bieżąco. Przerwy w dostawie prądu dotyczyły głównie czwartkowego wieczoru. Wtedy to światła nie mieli mieszkańcy Bukowna, Boru Biskupiego, Podlesia, Klucz, Kolbarku, Bydlina, Krzywopłot, Kwaśniowa, Rabsztyna, Bogucina Dużego i Małego, a także części Olkusza. Z niektórymi awariami fachowcom udało się uporać jeszcze wczoraj, wciąż są jednak takie miejsca, w których na powrót elektryczności trzeba będzie trochę poczekać.

Energetycy proszą o wyrozumiałość i cierpliwość, tym bardziej, że prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pawel
pawel
5 lat temu

nie rozumiem jednej rzeczy, dlaczego jak jest cieplo, nie robią porządku z drzewami?Jak ja się spóżnie z zapłatą kilka dni za prąd od razu jest wezwanie do zapłaty, ale jak energetyka zawali to nie ma winnego i nic sie nie dzieje, wszyscy płaca przecież za przesył tyle samo co za rąd, więc na co idzie ta kasa\\\\\\\\\/ powinna isc na modrnizację lini chyba,jednym słowiem masakra

Arek
Arek
5 lat temu

Nie dziwota że nie było prądu jak energetyka jak jest ciepło zamiast podcinać gałęzie to łazi po komisach samochodowych lub stoją na polanie w lesie i wpierniczają kiełbasę i pomidory.Dwa świerki podcinali u mnie jakiś czas temu ,zaczęli o 10 rano a skończyli o 14,30 zgroza.

filemon
filemon
5 lat temu

jedyna okazja żeby sie więcej dzieci urodziło,a wy jeszcze narzekacie. A daj Boże ( i energetyko) więcej takich okazji a miasto nam się nie wyludni.

Alek
Alek
5 lat temu

Jak bym nie miał zasilania awaryjnego w domu to bym siedział przy świeczkach i bez centralnego od wczoraj… Można jechać na narty, bo drogowcy spisują się lepiej od energetyki