W Górskich Mistrzostwach Polski w Międzygórzu k/Bystrzycy Kłodzkiej startowało ponad 300 biegaczy. W tym gronie licznie reprezentowane były trzy olkuskie kluby.
Najlepszym zawodnikiem z grona siedemnastu startujących z IKS-u Olkusz okazał się Krystian Czapla, który na dystansie 2,9 km w kategorii młodzików wywalczył złoty medal. W biegu tym Mateusz Klich zajął 9. miejsce, a Patryk Czarnota 13. miejsce.

-Było gorąco, więc warunki do biegania trudne. Z powodu kontuzji nogi biegu nie ukończył nasz mistrz Polski Bartosz Karoń Na uznanie zasługuje młodziczka Monika Kaliwoda, która na 200 metrów przed metą skręciła nogę, ale mimo to ukończyła bieg zdobywając srebro – mówi trener IKS-u Kazimierz Chechelski.
W gronie młodziczek z IKS-u startowały również: Jaśmina Wolczyńska (8 m.), Patrycja Skręt (9 m.), Kinga Byczek (10 m.) i Anita Gałka (18 m.). Na 4 km biegały juniorki młodsze: Karolina Ślęzak (7 m.) i  Wioletta Nowak (10 m) oraz juniorka Marta Łaskawiec (10 m.). Juniorzy młodsi pokonywali dystans 10 km- Kacper Bielat zajął 11. miejsce, a Wojciech Pasich 13.miejsce. Wśród juniorów Łukasz Gumółka był 16., Marcin Ślęzak 19., a kolejne dwa miejsca przypadły Kamilowi Gurgulowi i Mateuszowi Klichowi .
Najlepszy wynik z LKS-u „Kłos” Olkusz uzyskał młodzik Paweł Cioch (5 m.). 14. i 15. miejsce zajęły odpowiednio młodziczki Barbara Górkiewicz i Edyta Obstarczyk.  Wśród juniorów młodszych 7. był Artur Januszek, 12. Mateusz Majcherkiewicz, 15. Maciej Kocjan. W biegach startowały cztery juniorki młodsze: Kornelia Mączka (12 m.0, Aleksandra Cieślik (13 m.), Aleksandra Mystek (15 m.) a Marta Poczęsna (16 m.). W grupie juniorów starszych najszybsza z „Kłosa” była Agata Ciempka (8 m.), wyprzedzając Patrycję Zajegę (12 m.) i Roksanę Patrykiewicz (13 m.),  natomiast Grzegorz Majcherkiewicz zajął 9. miejsce, a Radosław Frycz 15. miejsce. –Co prawda nie zdobyliśmy medalu, ale nasi zawodnicy w każdym z biegów byli w czołówce. Te zawody to przygotowanie do drugiej części sezonu – mówi trener „Kłosa” Janusz Mentlewicz.
Z grona zawodników MUKS „Ilkus” Olkusz najlepszy wynik osiągnęła Aleksandra Krężel, zdobywając czwarte miejsce w kategorii młodziczek. W tej samej kategorii startowała także Natalia Krata (20. miejsce) oraz Wojciech Rówiński, który na dystansie 2,7 km zajął 14. miejsce.
Wśród 30 klubów drużynowo 2. miejsce zajął IKS Olkusz, 10. miejsce LKS „Kłos” Olkusz, a 23 – MUKS „Ilkus” Olkusz.