Olkusz Wiola Woźniczko

„Kolejna zbiórka i kolejny sukces!” – cieszą się organizatorzy Wielkanocnej Zbiórki Żywności: w miniony piątek i sobotę klienci olkuskich marketów chętnie dzielili się swoimi zakupami z potrzebującymi. Tradycyjnie, akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” przy współudziale Krakowskiego Banku Żywności.

„«Święta godne, a nie głodne»” – to hasło towarzyszyło nam 15 i 16 marca, kiedy to w całej Polsce trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności. Włączyliśmy się i my. Kolejna udana zbiórka żywności za nami, na której udało nam się zebrać 2 tony żywności. W Olkuszu zbiórka była prowadzona w 12 sklepach przy udziale 250 wolontariuszy.” – opowiada koordynatorka olkuskiego Centrum Wolontariatu oraz całej akcji Janina Lenarczyk.

Przypominamy, że tego typu zbiórki odbywają się dwa razy w roku: przed Świętami Wielkanocnymi i Świętami Bożego Narodzenia. Za każdym razem nieocenioną pomoc niosą wolontariusze ze szkolnych klubów wolontariackich i nie inaczej było w tym roku, jako że przez dwa dni uczniowie z I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 oraz z ZS nr 4 dyżurowali w sklepach, gdzie rozdawali ulotki oraz wyjaśniali zasady akcji. W specjalnie oznaczonych koszach mieszkańcy chętnie zostawiali kupione artykuły spożywcze, które jeszcze przed świętami trafia do potrzebujących osób z naszego regionu.

W bieżącej edycji do akcji włączyły się olkuskie sklepy Biedronka, Lidl, Stokrotka, Leviatan, Delikatesy Centrum, Społem PSS, „Delikatesy” „Smaczek”, „S-sam” oraz „Pod Stylową”.

„Dziękujemy koordynatorom wolontariatu, którzy zachęcają i inspirują uczniów do pomocy społecznej – bez nich nie byłoby zbiórki. Dziękujemy kierownictwu i obsłudze sklepów, które nas ugościły za zrozumienie, zaangażowanie i przychylność w przeprowadzeniu zbiórki. Przede wszystkim dziękujemy Wam wolontariusze za to, że jesteście i za stałą gotowość do działania. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom za życzliwość i otwarte serce wobec osób potrzebujących wsparcia w myśl słów Księdza Mieczysława Malińskiego, że miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.” – podsumowuje Janina Lenarczyk.

Kolejna Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się przed Bożym Narodzeniem.

fot. Centrum Wolontariatu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze