Olkusz

– Uzbieraliśmy kilogramy śmieci – mówią uczestnicy akcji sprzątania lasu na Mazańcu. Do przedsięwzięcia zainicjowanego przez dyrekcję olkuskich Domów Dziecka: „Pomocna Dłoń” i „Dworek Marzeń” dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie.

We wtorek uczestnicy akcji z Olkusza spotkali się w „Dworku Marzeń” przy ul. Żuradzkiej, skąd wraz z opiekunami, wyposażeni w worki i rękawiczki, wyruszyli na zaplanowaną trasę. W lesie spotkali się z uczniami z SP 2 z Bukowna. Po kilku godzinach sprzątania uzbierano sporą ilość śmieci.   

Akcji patronował starosta olkuski Bogumił Sobczyk. -Żyjemy w czasach gdzie śmieci otaczają nas na każdym kroku. Dlatego też tego typu akcje są bardzo potrzebne. Zwiększają one bowiem świadomość ekologiczną najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Wyrobienie nawyków co do segregacji śmieci na początku życia z pewnością przełoży się na dyscyplinę w dorosłym życiu. Dziękuję Pani Dyrektor Domu Dziecka w Olkuszu, która we współpracy z placówkami oświatowymi oraz Nadleśnictwem Olkusz zainicjowała akcję sprzątania świata – mówił starosta Bogumił Sobczyk.

Ekodoradca ze Starostwa Powiatowego Łukasz Zarzycki przygotował dla  uczestników konkurs z nagrodami. Do inicjatywy włączyło się również olkuskie nadleśnictwo.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wielką pomoc, każde ręce były bardzo potrzebne. Jesteśmy z siebie ogromnie dumni. Las na Mazańcu został wysprzątany – mówi dyrektor olkuskich domów dziecka Dominika Sobera – Goc.

Fot.1,6,7 organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments