Olkusz

ZUS w Olkuszu zaprasza na dyżury telefoniczne. Odbędą się we wtorek, środę i czwartek (13, 14 i 15 grudnia). Będzie można zapytać o zasiłki i nową aplikację mZUS. Eksperci odpowiedzą również na pytania o obowiązek założenia profilu PUE dla przedsiębiorców do 30 grudnia 2022 roku.

We wtorek (13 grudnia) będzie można dowiedzieć się m.in. jaka jest wysokość zasiłku: chorobowego, opiekuńczego czy świadczenia rehabilitacyjnego. Również komu przysługuje zasiłek macierzyński za okres urlopu macierzyńskiego albo urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, za okres urlopu rodzicielskiego,  jaki jest okres zasiłkowy (z podziałem na rodziców) i jakie dokumenty są niezbędne do wypłaty świadczeń przez ZUS.

Dyżur w środę (14 grudnia) będzie dotyczył obowiązku posiadania aktywnego profilu PUE dla wszystkich płatników składek od stycznia 2023 roku. Dotychczas profil musieli mieć tylko przedsiębiorcy, którzy zgłaszali do ubezpieczeń społecznych więcej niż 5 osób. Specjaliści ZUS udzielą instruktażu jak założył konto na PUE i jak z niego korzystać.

Natomiast w czwartek (15 grudnia) eksperci wyjaśnią jak zainstalować aplikację mZUS i sparować z kontem na PUE. Również jak korzystać z aplikacji i wysłać wnioski o świadczenia rodzinne.

Wszystkie dyżury telefoniczne odbędą się w godzinach 9:00 – 11:00  pod numerem telefonu 32 641 33 34.

Anna Szaniawska regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze