splyw bukowno

Spływ kajakowy jego amatorom kojarzy się głównie z wyprawą na Mazury. Jednak aby poczuć dreszczyk emocji w kapoku, wcale nie trzeba pokonywać setek kilometrów. Wystarczy jedynie pojechać do Bukowna. Tam od najbliższej soboty rusza długo wyczekiwany sezon kajakowy.

Powiosłować na Sztole będzie można w letnie weekendy, tj. od piątku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00. Na fanów dyscypliny czeka nowy sprzęt, w tym aż sześć kolejnych kajaków. Łącznie jest ich już czternaście. W spływie uczestniczyć mogą całe rodziny z dziećmi, pod warunkiem, że dorośli potrafią pływać. Wytyczony odcinek rzeki można pokonać w spokojnym tempie w niecałe 90 minut. Jego początek niezmiennie wyznaczony jest od zalewu „Leśny Dwór” przy ul. Spacerowej, a przystań końcowa znajduje się przy mostku na ul. Borowskiej. Na trasie spływu obowiązuje regulamin dostępny w widocznych miejscach.

Bilet w cenie 35 zł można zakupić na przystani początkowej. Oprócz kajaka uczestnik otrzymuje pełny osprzęt. Na 50% zniżkę mogą liczyć posiadacze Lokalnej Karty Dużej Rodziny.

Spływ Sztołą to prawdziwa frajda. Miejscami silny nurt rzeki, naturalne przeszkody oraz meandry zapewniają uczestnikom niezapomniane wrażenia. Oprócz aktywności fizycznej, plusem jest również możliwość podziwiania niezwykłych walorów przyrodniczych Doliny Rzeki Sztoły z nieznanej dotąd perspektywy.

A po ukończeniu spływu, gospodarze miasta zapraszają do wyremontowanego Domu Turysty Tramp. Można tam nie tylko dobrze zjeść, ale także przenocować. Wybierając się do Bukowna na kajaki, nie ma się też co martwić o miejsca parkingowe. Dla turystów przy ul. Reymonta przygotowano blisko sto takich miejsc.

Szczegółowych informacji dotyczących spływu udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie pod nr tel. (32) 642-11-04.

Przypomnijmy, że spływ kajakowy Doliną Rzeki Sztoły jest jednym z elementów projektu pn. „Rozwój infrastruktury turystycznej miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego, na realizację którego Miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.” Oprócz spływu projekt obejmował również przebudowę Domu Turysty „Tramp”, budowę parkingu i miejsc postojowych przy ul. Reymonta, ogrodzenie basenu głównego na kąpielisku, oznakowanie i opisanie szlaków turystycznych przebiegających przez gminę Bukowno, a także wyposażenie ich w potrzebne elementy małej architektury.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
piotrekm
piotrekm
6 lat temu

’Zenon’ – napisałeś: „fajna sprawa, ale pod warunkiem że nie było zrzutu wody z kombinatu, bo […].
Cóż – gdyby nie ten „zrzut”, Sztołą nie dałoby by się spływać w ogóle.
Ten „zrzut”, o którym piszesz, daje Sztole 99% płynącej tam wody…
Gdyby nie ten „zrzut”, wody płynęłoby tyle, co na tym zdjęciu: http://geotyda.pl/galeria/kol/zrodlo_sztoly_2.jpg
Wyobraź sobie wtedy taki spływ… W krystalicznie czystą Sztołą mógłby spłynąć wtedy co najwyżej jakiś liść…
[Trzeba dodać do tego jeszcze i dopisek „niestety”, i „na szczęście”…]

Rafał
Rafał
7 lat temu

35 zł to jednak drogo w porównaniu do czasu płynięcia. Co przyznali nawet obsługujący. A spływy kajakowe nie są organizowane tylko na Mazurach, ale także także na rzekach południowej Polski.

Zenon
Zenon
7 lat temu

fajna sprawa, ale pod warunkiem że nie było zrzutu wody z kombinatu, bo wtedy rzeka wygląda jak błotnisty ściek.
I co to za przyjemność pływania po rzece, gdy dokoła brudna i mętna woda.