Już 220 osób czeka na kolejne mieszkania w Olkuskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Ostatnio radni miejscy przekazali działkę pod budowę następnego bloku. Budowa się zacznie, gdy tylko przyznany zostanie kredyt. Wniosek został złożony już rok temu.

Działka mieści się przy ul. Osieckiej. Według wstępnych założeń w bloku, który zostanie na niej zbudowany, ma powstać 49 mieszkań, o powierzchni od 36 do 65 mkw. Byłby to największy, metrażowo oraz pod względem liczby mieszkań, budynek TBS-u. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa.- W naszym państwie nie można mieć żadnej pewności. W tym samym czasie likwiduje się Fundusz Mieszkaniowy, nie dając niczego w zamian, co podcina gałąź, na której siedzą TBS–y w całej Polsce. Równocześnie wprowadza się dopłaty do kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe dla osób, które nie są w stanie ich spłacać. A dla mnie mieszkanie z TBS–u jest jedyną możliwością pozyskania „własnego” lokum, szczególnie obecnie, gdy banki znacznie zaostrzyły wymogi uzyskania kredytów hipotecznych – mówi z rozgoryczeniem olkuszanin znajdujący się na liście oczekujących.

Olkuski wniosek został wysoko oceniony. Na rozpatrzenie czeka już od września ubiegłego roku. Zazwyczaj taka procedura trwała trzy miesiące. Teraz wszystko się przedłuża z powodu zmiany przepisów i likwidacji Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.- Na razie wiemy, że wszystko działa jeszcze na starych zasadach. Wnioski złożone w 2007, 2008 i na początku tego roku będą rozpatrywane według poprzednich zasad, czyli Bank Gospodarstwa Krajowego udziela kredytów, jak do tej pory. Czekamy na odpowiedź z banku i dopiero wówczas możemy złożyć wniosek o promesę i przystąpić do wykonania projektu – wyjaśnia  Krzysztof Soborski, członek zarządu olkuskiego TBS–u.

Blok na Osieckiej będzie szóstą inwestycją TBS–u w mieście. Miesiąc temu przekazano klucze do 44 mieszkań w bloku przy ul. Armii Krajowej. Zamieszka tam 87 osób.  Oczekujących na kolejne lokale ciągle przybywa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze