Dorota Bagińska z Bolesławia już po raz kolejny okazała się najlepsza w amatorskim kolarstwie górskim. Zwyciężyła w XIV Amatorskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim, które odbyły się w Kielcach.
To nie jedyny sukces tej zawodniczki, która okazała się najlepsza także w 14. Wyścigu Rowerów Górskich Amatorów w Jaworznie na dystansie 10 km. Pierwsze miejsca wywalczyła także na tegorocznej i ubiegłorocznej edycji zawodów Silesia Cup w Chorzowie na 36 km oraz w Michałowicach na 58 km. Dorota Bagińska ma na swoim koncie również takie sukcesy, jak wygrana w ogólnopolskich Mistrzostwach w Olsztynie 2008 oraz poprzedzających je etapach wojewódzkich aż w czterech regionach: małopolskim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. Zajęła także 2. miejsce w kolarstwie szosowym w Rudzie Śląskiej.