Powiat

Do 4 czerwca można składać projekty do kolejnej edycji konkursu „Działaj Lokalnie”.  Granty na społeczne inicjatywy mogą wynieść do 6 tys. złotych. Organizatorem jest Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z siedzibą w gminach: Klucze, Bolesław, Trzyciąż, Wolbrom. Planowane działania powinny być realizowane na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.

– W Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie 2021” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej – informują organizatorzy.

W konkursie można się ubiegać o granty na projekty, które będą realizowane najkrócej przez trzy miesiące, a najdłużej przez sześć miesięcy. Zgodnie z regulaminem, dopuszcza się realizację specjalnych projektów, trwających minimum miesiąc, o ile dotyczą one wyłącznie walki z pandemią. Zgłoszone inicjatywy powinny m. in. wynikać z konkretnych potrzeb danej społeczności, być prowadzone przez mieszkańców i instytucje życia lokalnego (jak samorządy, organizacje społeczne czy przedsiębiorców), przewidywać działania zmniejszające negatywne skutki pandemii w różnych obszarach, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej.

Wnioski należy składać do dnia 4 czerwca 2021 roku, wyłącznie poprzez generator on-line dostępny na stronie http://system.dzialajlokalnie.pl

Konkurs dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Klucze i Gminę Bolesław. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu znajdziecie na fejsbukowym profilu Stowarzyszenia  Forum Oświatowe Klucze lub na www.gminaboleslaw.pl/aktualnosci/dzialaj-lokalnie/19-kwietnia-zostal-ogloszony-konkurs-dzialaj-lokalnie

fot. Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze