Kolonowskie

Juniorki Młodsze SPR Olkusz spełniają marzenia! Podopieczne Patrycji Głąbik w turnieju 1/16 Mistrzostw Polski w Kolonowskiem zajęły 2. miejsce i tym samym zapewniły sobie udział w kolejnej rundzie zmagań o krajowe medale. Młode Lwice na Opolszczyźnie wygrały dwa z trzech spotkań, przegrywając tylko na inaugurację z obrończyniami tytułu sprzed dwóch lat UKS Dziewiątką Legnica. W meczach z Akademią Handballu Ruchu Chorzów oraz gospodyniami rywalizacji, olkuszanki odniosły zasłużone zwycięstwa i dzięki temu awansowały do najlepszej szesnastki w Polsce!

Majówkowy turniej w Kolonowskiem dostarczył sporo emocji. Już na samym wstępie rywalizacji doszło do pojedynku dwóch najlepszych ekip w stawce, z którego zwycięsko wyszedł zespół z Legnicy. Młode Lwice pomimo porażki nie straciły zapału i w następnych próbach udowodniły, że zasługują na promocję do następnej rundy ogólnopolskich rozgrywek. W niedzielę pokonały „Niebieskie” z Chorzowa, a w poniedziałek postawiły kropkę nad „i” efektownym triumfem nad UKS Handball Kolonowskie.

MECZ 1.  UKS Dziewiątka Legnica 

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem można było zakładać, że dla olkuszanek pojedynek z Dziewiątką będzie najtrudniejszy. I tak rzeczywiście było, choć jasno trzeba przyznać, że Młode Lwice miały w tym meczu bardzo dobre momenty, kiedy napędziły dużego stracha pretendentkom do obrony młodzieżowego tytułu. Zaczęło się jednak od prowadzenia 3:0 rywalek, wśród których prym w ofensywie wiodło trio Natalia Gdula, Oliwia Doroba, Natalia Szuk, a więc zawodniczki grające dla UKS-u w ramach I Ligi Kobiet. Wszystkie z wymienionych 24 kwietnia były obecne w Chrzanowie podczas meczu dorosłych drużyn Olkusza i Legnicy. Doświadczenie wzięło górę, ale zanim legniczanki mogły poczuć się pewniej, musiało upłynąć trochę czasu. Dowód? Olkuszanki mimo że zaczęły kiepsko, to po kwadransie prowadziły 8:6. Dwie bramki skrzydłowej Oliwii Bartusik oraz pięć trafień Vanessy Nowak i gol Nikoli Sołościuk zapewniły Młodym Lwicom dwubramkowe prowadzenie. Rywalki wkrótce jednak odzyskały wigor i zaczęły trafiać dwa razy skuteczniej od SPR-u. W efekcie po kolejnych dziesięciu minutach wynik premiował już Legnicę, a że szczypiornistki z Dolnego Śląska zaliczyły również udaną końcówkę pierwszej połowy, to do przerwy prowadziły 17:12.

Szybka, osiemnasta bramka rywalek zaraz po wznowieniu nie złamała Młodych Lwic, które w 40. minucie były gorsze od swoich przeciwniczek o zaledwie jedno trafienie (17:18). W tym fragmencie na listę strzelczyń wpisały się: ponownie Vanessa Nowak, Wiktoria Kozyra oraz dwie Nikole – Sołościuk oraz Sidor. Kiedy wydawało się, że olkuszanki będą w stanie włączyć się do walki o premierowe punkty, piłkarki Dziewiątki ponownie odskoczyły dzięki kombinacyjnej grze w ataku i uważnej postawie w obronie. W 50. minucie zespół Celestyny Majchrzyk prowadził już różnicą sześciu goli 26:20 i tę przewagę utrzymał do samego końca, ostatecznie triumfując 31:25.

– W pewnych momentach zabrakło nam nieco konsekwencji, ale mimo to jestem zadowolona z występu całej drużyny. Dzielnie walczyliśmy, a o wygranej rywalek zdecydowała lepsza dyspozycja dnia – mówiła zaraz po spotkaniu trenerka Głąbik.

MECZ 1. SPR Olkusz – UKS Dziewiątka Legnica 25:31 (12:17)

SPR: Januszek, Wadas, Czarnota – Nowak (9), Sołościuk (6), Bartusik (4), Sidor (2), Stach (1), Kozyra (1), Herian (1), Basara (1), Błaszczykiewicz, Polakowska, Fiołna, Faryńska.

UKS: P. Lange, Rusin – Gdula (7), Doroba (7), Szuk (6), E. Lange (3), Niedzielenko (3), Wiśniewska (2), Borowa (1), Warzecha (1), Stelmach (1), Chmielarczyk, Wańkowicz, Iwan, Piechota.

MECZ 2. Akademia Handballu Ruch Chorzów

W kontekście wymarzonego awansu, po sobotniej porażce, niedziela musiała już należeć do olkuszanek. Ogromna waga pojedynku z Ruchem nie sparaliżowała Młodych Lwic, które od początku ruszyły do ataku, a dzięki temu bardzo szybko ustawiły sobie to spotkanie. W 5. minucie 3:2, ale w 15. minucie już 11:4 dla SPR-u! Ponownie doskonałą pracę w ofensywie wykonywała Vanessa Nowak, ale olkuską rozgrywającą dzielnie wspierały jej koleżanki, m.in. Amelia Basara, Nikola Sołościuk, czy Karolina Herian. Na kole z dobrej strony zaprezentowała się też Julia Polakowska, a na skrzydle swoje zrobiła Oliwia Bartusik. Nieco mniej efektowna, ale za to bardzo efektywna była Wiktoria Kozyra. Jej podania często otwierały drogę do siatki innym zawodniczkom. Do 20 minuty na parkiecie niepodzielnie rządziła jedna ekipa. Olkusz prowadził z Chorzowem 14:4 imponując właściwie w każdym elemencie gry. Końcówka pierwszej części nie przyniosła wielkich zmian. Młode Lwice utrzymały wysoki poziom, na przerwę schodząc przy prowadzeniu 19:11.

Druga odsłona to już umiejętne pilnowanie wyniku i konsekwentna gra olkuszanek przy skomasowanych atakach chorzowianek, które zdawały sobie sprawę z tego, że niedzielne spotkanie mając jeszcze w perspektywie następnego dnia pojedynek z Legnicą, muszą rozstrzygnąć na swoją korzyść. „Niebieskie” bardzo się starały zniwelować straty, ale były w stanie zejść tylko do czterech bramek, które i tak w końcówce ponownie urosły do ośmiu trafień różnicy. Ostatnie dziesięć minut pojedynku to prawdziwy popis skuteczności Amelii Basary i Nikoli Sołościuk. Finalnie olkuszanki wygrały 34:26, więc kwestię awansu miały w swoich rękach, bez konieczności oglądania się na konkurencję.

– Duża satysfakcja, że dziewczyny potrafiły się szybko odbudować po porażce. Świetnie weszliśmy w to spotkanie, więc później grało nam się już znacznie łatwiej. Do samego końca kontrolowaliśmy przebieg gry i teraz wszystko już zależy tylko od nas – mówiła Patrycja Głąbik.

MECZ 2. Akademia Handballu Ruch Chorzów – SPR Olkusz 26:34 (11:19)

Ruch: Fornalczyk, Kierat – Piegza (8), O. Sikora (5), Woźniakowska (4), D. Sikora (3), Tukaj (3), Kotyś (1), Jeziorska (1), Ciołek (1), Janko, Musz, Szymońska, Maruszak, Kolebska, Wróbel.

SPR: Januszek, Wadas – Nowak (7), Basara (5), Herian (4), Sołościuk (4), Polakowska (4), Bartusik (3), Stach (3), Kozyra (3), Błaszczykiewicz (1), Sarota, Faryńska, Fiołna, Pawłowska, Sidor.

MECZ 3. UKS Handball 2019 Kolonowskie

Poniedziałkowy mecz, który miał zadecydować o tym czy Młode Lwice zapewnią sobie udział w kolejnej rundzie przez pryzmat dotychczasowych wyników uzyskiwanych przez gospodynie wydawał się być teoretycznie najłatwiejszym sprawdzianem dla olkuszanek. I takim się też okazał. Awans do 1/8 finałów Mistrzostw Polski podopieczne trenerki Głąbik wywalczyły w pięknym stylu, wygrywając różnicą aż 40 bramek! Już do przerwy zanosiło się na prawdziwy pogrom, choć jako pierwsze do siatki trafiły miejscowe zawodniczki. Były to jednak tylko miłe złego początki. Później bowiem Kolonowskie straciło… 17 goli z rzędu, co zupełnie odebrało gospodyniom chęci do dalszej gry. Co prawda UKS wyprowadził jeszcze cztery udane ataki, ale to i tak było nic w porównaniu z tym co w ofensywie wyczyniały Młode Lwice. Ktoś może powiedzieć, że przy wysokim prowadzeniu można było nieco oszczędzić rywalki, jednak profesjonalne podejście do swoich obowiązków nakazuje grę na najwyższych obrotach, bez lekceważenia przeciwnika do samego końca. Miło patrzyło się na olkuski zespół cieszący się z każdego trafienia, a taka postawa zaowocowała złamaniem trochę magicznej bariery jak na nawet młodzieżowy handball 50 bramek!

– Wykonaliśmy zadanie. Dziewczyny potwierdziły na boisku swoją dominację i w dobrych humorach meldujemy się w 1/8 finałów. Jesteśmy w szesnastce najlepszych drużyn w kraju, ale jak to zwykle bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przed nami turniej w Gliwicach, gdzie zagramy z Sośnicą, SPR-em Gdynia i Samborem Tczew. Poziom sportowy pójdzie jeszcze w górę, więc i my na parkiecie będziemy musieli być jeszcze lepsi niż w Kolonowskiem – zaznacza trenerka Patrycja Głąbik.

MECZ 3. UKS Handball 2019 Kolonowskie – SPR Olkusz 12:52 (5:28)

UKS: Gołębicka, Kciuk – A. Nowak (3), Szampera (2), Laski (2), Bonk (2), Tymich (1), Fablewski (1), Antoniak (1), Ploch, Kampa, Skrucha, Wacławczyk, Kurczyk.

SPR: Januszek, Wadas – Nowak (10), Kozyra (7), Herian (7), Sołościuk (7), Stach (6), Bartusik (5), Fiołna (3), Basara (3), Sarota (2), Pawłowska (1), Faryńska (1), Błaszczykiewicz, Polakowska, Sidor.

Komplet wyników turnieju 1/16 MP Juniorek Młodszych – Kolonowskie 1-3 maja.

DZIEŃ 1 – 1 maja (sobota)

SPR Olkusz – UKS Dziewiątka Legnica 25:31 (12:17)

UKS Handball Kolonowskie – AH Ruch Chorzów 22:39 (11:19)

DZIEŃ 2 – 2 maja (niedziela)

AH Ruch Chorzów – SPR Olkusz 26:34 (11:19)

UKS Handball Kolonowskie – UKS Dziewiątka Legnica 8:44 (3:21)

DZIEŃ 3 – 3 maja (poniedziałek)

UKS Dziewiątka Legnica – AH Ruch Chorzów 31:23 (16:10)

UKS Handball Kolonowskie – SPR Olkusz 12:52 (5:28)

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze