„Działaj Lokalnie” – walcz z epidemią

0
253

Działania dotyczące walki z epidemią, zmniejszanie negatywnych skutków epidemii, inicjowanie współpracy mieszkańców na rzecz wspólnego dobra –  projekty o takiej tematyce będą wspierane w Lokalnym Konkursie Grantowym „Działaj Lokalnie” 2020. Nabór trwa do końca maja.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Uczestnicząc w programie „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności mieszkańcy małych miejscowości mają szanse realizować obywatelskie inicjatywy służące swoim społecznościom. Tegoroczna edycja dotyczy problemu, z którym od kilku miesięcy zmaga się niemal cały świat.

– Co to znaczy: walka z epidemią i przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii? To działania takie jak: szycie maseczek czy zaopatrywanie osób starszych w produkty żywnościowe. Natomiast przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii może dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Może też wynikać z pojawiających się problemów takich jak między innymi: bezrobocie, ubóstwo, wykluczenie społeczne, izolacja społeczna – czytamy w regulaminie konkursu.

Proponowane projekty powinny być realizowane najkrócej przez dwa miesiące, a najdłużej przez sześć miesięcy (w okresie 15.06 – 15.12.2020 roku). Dotacja może wynieść do 6 tys. złotych. Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Klucze i Gminę Bolesław.

Wnioski o dotację w ramach konkursu mogą składać: organizacje pozarządowe i  grupy nieformalne z siedzibą w gminach: Klucze, Bolesław, Trzyciąż, Wolbrom. Planowane działania powinny być realizowane na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.

Termin składania wniosków mija 31.05.2020 roku, wyłącznie poprzez generator on-line dostępny na stronie http://system.dzialajlokalnie.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: dzialajlokalnie.klucze@gmail.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze