Zarząd Województwa Małopolskiego podzielił fundusze na drogi transportu rolnego. Do gmin naszego powiatu trafi łącznie prawie 500 tys. złotych.

Tegoroczna kwota na tego typu inwestycje w Małopolsce to blisko 13 mln złotych. Środki te pochodzą z należności i opłat rocznych związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, gminy otrzymają kwotę w przedziale od 30 tys. złotych do 250 tys. złotych, a udział finansowy Województwa stanowi 50 proc. wartości zadania. Finansowane przedsięwzięcia polegają najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii.

Największą dotację otrzymała gmina Wolbrom – 209 789,00 złotych. Do gminy Trzyciąż trafi 164 986,00 złotych, a do gminy Olkusz 65 000,00 złotych. Gminy Bolesław i Klucze otrzymają po 30 000,00 złotych.

Wysokość dofinansowania zależy od wysokości dochodu budżetu województwa pobranego w poprzednim roku za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej z obszaru danej gminy oraz od powierzchni gruntów w gminie, objętej dopłatami ARiMR za rok poprzedni.

– Już wkrótce wielu małopolskich rolników skorzysta z tego wsparcia. Prace na tych drogach są ważne, bo ułatwiają codzienne funkcjonowanie i prace rolnikom, dojazd do trudno dostępnych miejsc. Rolnicy wykorzystują do pracy w polu coraz nowocześniejszy sprzęt rolniczy, który wymaga odpowiednich tras, by dojechać na role – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dotacje na drogi dojazdowe do pól przyznano 162 małopolskim gminom.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze