Chłopcy z grupy „Wesołe Koziołki” wiedzą , że 8 marca mają swoje święto wszystkie „kobietki małe i duże”. W tym dniu do przedszkola przybyły zaproszone babcie i mamusie, które mogły podziwiać umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie swoich pociech.
Dzieci grały na instrumentach muzycznych, tańczyły oraz recytowały wiersze. Był również quiz „co wiem o mojej babci, mamie?” oraz „co wiem o moim wnuczku?”. Czasem odpowiedzi wzbudzały śmiech a czasem rumieniec zawstydzenia, kiedy wnuczek odpowiadał, że babcia z dziadkiem najbardziej lubi leniuchować. Był też wspólny taniec z chusteczką. Występ dzieci wywoływał na twarzach gości uśmiech, radość, a niekiedy łzy wzruszenia.

Chłopcy obdarowali wszystkie kobietki, te duże i małe pięknymi tulipanami. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki. „Wesołe Koziołki” własnoręcznie ozdabiały ciasteczka w kształcie serduszek, które wręczyły wszystkim babciom i mamusiom.  

Pani dyrektor pogratulowała dzieciom i wychowawczyniom oraz wręczyła pyszne lizaki. Ten dzień dostarczył wiele radości wszystkim  kobietom: nauczycielkom, dziewczynkom, mamom i babciom.

Tekst nadesłany przez Przedszkole nr 3 w Olkuszu


 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze