dzien wolontariatu 2012

W powiecie olkuskim coraz więcej młodzieży angażuje się w wolontariat. Bezinteresowna pomoc potrzebującym, zaangażowanie, chęć sprawienia radości drugiemu człowiekowi – to właśnie cechuje kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chętnie poświęcają swój wolny czas pomagając innym. 5 grudnia obchodzili swoje święto – Dzień Wolontariatu. W Olkuszu obchodzono je po raz trzeci.

– Henryk Sienkiewicz pisał, że szczęście jest tam, gdzie widzi je człowiek. Wy dostrzegliście je tam, gdzie potrzebna jest pomoc. W dniu Waszego święta życzę wszystkim, by to, co robicie dawało Wam szczęście i zadowolenie – mówiła Janina Lenarczyk, koordynator Centrum Wolontariatu – organizatora spotkania najaktywniejszych młodych wolontariuszy.

W olkuskim Centrum Kultury zebrali się uczniowie z kół wolontariatu działających w olkuskich szkołach ponadgimnazjalnych: Zespole Szkół nr 1 (opiekun Zdzisława Sztafińska), IV Liceum Ogólnokształcącym (opiekunowie: Anna Noga i Małgorzata Bryzik), Zespole Szkół nr 4 (opiekun Bożena Noga), Zespole Szkół nr 3 (opiekunowie: Wiesława Syguła i Urszula Jurczyk), I Liceum Ogólnokształcącym (opiekun Beata Szymczyk – Bąchór) i II  Liceum Ogólnokształcącym (opiekun Agata Skibińska).

Uczniowie angażują się w różne ogólnopolskie akcje, jak Szlachetna Paczka czy Góra Grosza, organizują w szkołach zbiórki, działają też indywidualnie – pomagając samotnym czy starszym osobom. -Jeśli jest Was taka rzesza, to każdy z nas, kto kiedykolwiek znajdzie się w potrzebie może być pewny, że nie zostanie sam. Podjęliście się wspaniałej działalności skierowanej do drugiego człowieka. Największą nagrodą jest dla Was piękne polskie słowo „dziękuję” i radość w oczach tych, którym pomagacie. W Olkuszu działa wiele stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i kół wolontariackich. To dlatego, bo jesteście wspaniałymi ludźmi, którzy potrafią zrezygnować z części prywatnego czasu, by nieść pomoc innym. Za to wszystko serdecznie Wam dziękuję – mówił wiceburmistrz Włodzimierz Łysoń.

W powiecie olkuskim rąk do pracy w wolontariacie nie brakuje. – Wszystkie organizacje pozarządowe działające na naszym terenie funkcjonują dzięki Wam, a dobitnym tego przykładem jest fakt, że na tegoroczną świąteczną zbiórkę żywności zapisało się ponad 200 wolontariuszy. Ostatnio ogólnopolskie media podały, że w skali kraju 16 procent ludzi angażuje się w wolontariat. U nas ten wskaźnik jest na pewno większy. Dziękujemy za Waszą dotychczasową pracę i prosimy o więcej – tak podziękował młodym wolontariuszom Mateusz Wysocki, wiceprezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”, które prowadzi Centrum Wolontariatu.

Spotkanie uświetnił występ zespołu muzycznego z I LO w Olkuszu.

dzien wolontariatu 2012 7

dzien wolontariatu 2012 6

dzien wolontariatu 2012 5

dzien wolontariatu 2012 3

dzien wolontariatu 2012 2

dzien wolontariatu 2012 1

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze