focus kmita 1

E-maila pod takim tytułem otrzymaliśmy od jednego z naszych Czytelników, który przesłał nam kilka zdjęć granatowego forda focusa zaparkowanego na chodniku przy ul. Szpitalnej w Olkuszu. Auto – z uwagi na niekompletny przód – jest dość charakterystyczne, więc zagadka okazała się wyjątkowo łatwa do rozwiązania.

focus kmita2-Większość polityków wiele dałaby za dużą rozpoznawalność. Nasi lokalni także są wyborcom dobrze znani, znamy ich żony, dzieci i… samochody. Nietrudno zatem pomylić charakterystyczny samochód radnego Kmity, który w nonszalancki sposób parkuje w wielu miejscach Olkusza, najczęściej na chodnikach w pobliżu Biura Poselskiego, w którym pracuje. Ciekawy jestem, jakie sprawy wagi państwowej zmusiły radnego Kmitę, aby zaparkować na chodniku na wprost podjazdu dla niepełnosprawnych, tym samym utrudniając życie ludziom na wózkach, dla których szeroki chodnik i rampa zostały stworzone. Widać tu wyraźny brak wyobraźni i współczucia dla ludzi, których co chwilę, także w naszym mieście, spotykają jakieś utrudnienia. Czy lokalni politycy chcą być postrzegani, jako ludzie bez wyobraźni? – pyta nasz Czytelnik.

Dlaczego radny blokuje podjazd dla niepełnosprawnych? O to zapytaliśmy samego właściciela auta. – Dziękuję czytelnikowi ,,Przeglądu Olkuskiego” za zainteresowanie problemem parkowania przed budynkiem Centrum Kultury, przy ul. Szpitalnej 32 w Olkuszu. Wśród samochodów, które zatrzymały się na szerokim na kilka metrów chodniku, znajdował się także i mój pojazd. Starałem się jednak tak zaparkować auto, aby nikomu nie utrudnić przejścia. Chodnik w tym miejscu – co przyznał interweniujący czytelnik – jest szeroki, na ok. 8-10 metrów. Jednocześnie żałuję, że życzliwy czytelnik nie zechciał zwrócić mi uwagi osobiście w biurze, lecz wybrał interwencję w mediach. To w moim przekonaniu pokazuje prawdziwe intencje interweniującego. Niezależnie od tego, jeśli mój samochód spowodował jakiekolwiek utrudnienia serdecznie wszystkich przepraszam – odpisał Łukasz Kmita.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
93 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olo
olo
10 lat temu

Co wolno wojewodzie…. Kmita niech parkuje tam gdzie mu się zachce i kwita!

ministra
ministra
10 lat temu

[quote name=”Hej.ka”]Po ilości komentarzy widać, że to jeden z najciekawszych artykułów w PO w ostatnim okresie, bo ludzie bardzo emocjonalnie do tego podchodzą. Nie interesują was podwyżki za wodą czy śmieci bo to nudne jest, a tu proszę trochę wytchnienia od codziennej szarości.[/quote]
Kmita taki, owaki s… Nieważne co się mówi, ważne byle gadali. To tylko sprzyja obrazowi radnego. Młyn na wodę.
Proponuje Panu Kimcie jakiś wybryk przed świętami, co by przy stole było co omawiać. Ot co – Kampania Świąteczna.

Brat Kmity
Brat Kmity
10 lat temu

Nie podoba się mój wiersz?
Słuchajcie, to ja wróciłem ze stanów, staram się a wy co?

Jako brat Kmity, obiecuję, że go wygryzę i będę w SLD!
Do usłyszenia na wyborach !!!!!

normal1215
normal1215
10 lat temu

cos w tym jest. obserwator_olkuski ma dobre informacje. w SLD szykuja sie odejscia. moze nie sa to czolowi politycy ale maja dosc stagnacji i myslenia starych z SLD tylko o sobie i o posadkach dla swoich najbizszych. cale SLD juz dawno zapomnialo jakimi wartosciami powinni sie kierowac. co to za LEWICA.

obcy_z_bukowna
obcy_z_bukowna
10 lat temu

A to SLD ma jakichś młodych działaczy? – Myślałem że tam tylko stare ch^&* siedzą 😀

Pawełek
Pawełek
10 lat temu

Głubców z przekonaniami komunistymi nie brakuje sami sie rodza. Sami nie wiedzą w co wierzą, w jaką utopię ideologiczną. Najdragiczniejsze jest to, że znajdują tych co na nich głosuja. Mam jednak nadzieję,że naród Polski na tyle jest rozsądny, iż nie dopuści tych nawiedzonych, chorych na władze głubców do władzy.

obserwator_olkuski
obserwator_olkuski
10 lat temu

a ja mam ciekawostke dotyczącą SLD, zanosi się na mały rozpad, młodzi działacze (Przybylski, Janda) plus bodaj 2 starszych w tym jeden radny powiatowy opuszczą niebawem SLD, czekają tylko co stworzy Kwaśniewski, Cimoszewicz, Siwiec… będzie ciekawie:)

czub
czub
10 lat temu

Jakie miasto takie problemy. Pan radny Kmita jest na pewno nietuzinkowy w swoich działaniach i bardzo medialny. Każdemu z nas zdarza się czasem zrobić coś nagannego, ale czy nie powinniśmy wymagać od osób pełniących funkcje publiczne godnego zachowania?
Z ukłonami

.
.
10 lat temu

[quote name=”Karol”]Dosyć juz może wystarczy robienia problemu takm gdzie go niema. Mamy skandal z wykonaniem chodnika na rynku.Tam spaprano robotę za kilkanaście milionów złotych. To jest temat i problem.[/quote]
Chcesz wymienić opinię na temat chodników – jest taka notatka na przeglądzie, otwórz i wypowiedz się. Ten artykulik akurat dotyczy lekceważącego podejścia radnego Kmity do przepisów tego samego prawa, którego nieprzestrzegania on sam ciągle komuś zarzuca, więc komentarze na ten temat są zasadne i w dobrym miejscu. Skoro radny demonstracyjnie olewa przepisy przekonany, że jemu więcej wolno, to dla mnie jest on zupełnie niewiarygodny. Taki krzykacz, który wciąż robi szum wokół siebie. Gdyby „życzliwy czytelnik” przyszedł do biura Kmity zwrócić mu uwagę, zostałby potraktowany z buta, bo kultura osobista to jest temat, o którym pan radny ma znikome pojęcie.

robcio
robcio
10 lat temu

Kmita w ten sposób parkuje od lat i niech tak zostanie

Alli
Alli
10 lat temu

Ha ha ha śmieszy mnie robienie problemu z parkowania, jakby w Olkuszu wszystko inne było bez zarzutu !!!

gunham
gunham
10 lat temu

Ci, którzy są przy władzy i chcą być postrzegani dobrze, muszę się niestety pilnować, dotyczy to nawet parkowania, niestety. Prawo i Sprawiedliwość przede wszystkim!

Adamm
Adamm
10 lat temu

Tresowane małpki zrobili sensacje z parkowania na prywatnym terenie- Szkoła ryżawego, zaniewidzieli serii samobójstw w tym kraju, porad leczenia przez arłukowicza, likwidacja szkół, przekręty na każdym kroku.

Alli
Alli
10 lat temu

I to, że ma pensje z Twoich podatków daje Ci prawo, żeby sprawdzać jak ktoś parkuje… Założę się, że każdy z nas kiedyś nieprawidłowo zaparkował…

A skoro tak się troszczysz o podatki, które płacisz, to zajmij się kontrolą władzy przy wydawaniu pieniędzy, a nie parkowaniu!

Karol
Karol
10 lat temu

Dosyć juz może wystarczy robienia problemu takm gdzie go niema. Mamy skandal z wykonaniem chodnika na rynku.Tam spaprano robotę za kilkanaście milionów złotych. To jest temat i problem.

druchna
druchna
10 lat temu

Auto ma urwaną dolną część zderzaka – może właśnie urwana została przez wjazd na krawężnik, kiedy Radny próbował znów gdzieś tam zaparkować ?

Otello
Otello
10 lat temu

[quote name=”Alli”]Ha ha ha żałosne, że mieszkańcy Olkusza zajmują się tak nieistotnymi sprawami jak czyjeś parkowanie samochodu… A do tego, co kogo obchodzi jakim kto jeździ samochodem i ile zarabia….[/quote]
Wyobraź sobie, że obchodzi bo ma pensję z naszych podatków. Jak nie masz nic ciekawego do napisania to się nie odzywaj.

Alli
Alli
10 lat temu

Ha ha ha żałosne, że mieszkańcy Olkusza zajmują się tak nieistotnymi sprawami jak czyjeś parkowanie samochodu… A do tego, co kogo obchodzi jakim kto jeździ samochodem i ile zarabia….

Otello
Otello
10 lat temu

Zamiast wywodzić się w internecie jacy to jesteście wspaniali to jak widzisz jeden z drugim popełnione wykroczenie to dzwoń na SM i zrobią porządek.
Z drugiej strony panie Kmita rozbawił mnie pan swoim wpisem, że ten obywatel mógł przyjść do biura i zwrócić panu uwagę, yhy, już widzę pana reakcję, zapewne wezwał by pan policję, że gość pana nachodzi. Jest pan osobą publiczną, wierzącą, mającą dawać przykład, a tu co. Wstyd. Aha i weź pan zrób coś z wyglądem pana auta, bo naprawdę nie przystoi zarabiającemu sporą kwotę politykowi jeździć takim strupem. No chyba, że pan nie umie jeździć to czas najwyższy ponowić kurs prawa jazdy.

milicjantka
milicjantka
10 lat temu

Człowiek Prawa powinien dawać przykład i to nie jest tak, że radny Kmita zaparkował tam raz, radny zawsze tam parkuje, raz bliżej raz dalej przejścia dla niepełnosprawnych, tym razem miał szczęście i sfotografowano jego auto, które było trochę dalej. Prócz tego radny zatrzymuje się w często miejscach niedozwolonych, tam gdzie jest znak zakaz zatrzymywania, po prostu parkuje tam, gdzie mu wygodnie ( wiele razy to widziałam), a to by wyskoczyć po chleb, do kwiaciarni (znajdującej się blisko zresztą Centrum Kultury) i w innych miejscach.
Reasumując jest to człowiek sprawujący funkcję publiczną, rozpoznawalny (jak i jego auto), jest to Człowiek Prawa (i sprawiedliwości) i powinien się tego prawa trzymać. Trzeba się po prostu pilnować wciąż i zawsze, a nie tłumaczyć się, że raz mu się zdarzyło tak zaparkować i węszyć w tym jakichś niecnych intencji politycznych i innych, niechaj funkcja polityczna będzie związana z honorem i Prawem.

Realista
Realista
10 lat temu

Do PBoecker i wszystkich innych co piszą o mandacie dla Pana Łukasza Kmity informuje, że są w błedzie. Pan radny nie popełnił żadnego wykroczenia. Proponuje zapoznać się najpierw z Kodeksem drogowym i wszytko w tym temacie!!!!!!!

Wkur... Okuszanin !
Wkur... Okuszanin !
10 lat temu

,,Ktoś kto zrobił tą fotkę miał pewien plan. Nie dajmy się sprowokować i nie obrażajmy innych”

Pewnie, łamiesz przepisy cały Boży rok parkujesz gdzie chcesz, bo jesteś wielki DEREKTOR. Zapomniałeś jeszcze w to wmieszać Smoleńsk i władze Rosyjskie, może mgła zasłoniła ci znaki. Panoszysz się jak jakiś zas… celebryta! Szczerze mam gdzieś twoje wybryki ale szanuj przepisy tak jak robią to inni, po to zostałeś wybrany, żeby reprezentować i dawać przykład. Ale co cie to obchodzi ty masz w planach wiece dla rydzyka i zapewne plany poselskie oraz przeprowadzenie rewolucji w naszym państwie, wiec co tam ludzie, którzy ci zaufali i mieli nadzieje, że załatwisz kosze, ławki, jakieś nowe chodniki kilka piaskownic.

PanX
PanX
10 lat temu

Panie Kmita, gratuluje elektoratu. Ma pan rację trzeba ściągnąć smycz bo od razu rzucają się do gardeł. Strach się bać

PBoecker
PBoecker
10 lat temu

Auto powinno byc odcholowane a na kierowce , bez wzgleu czy to jest Radny czy tez „boza krowka” , nalozony powinien byc mandat karny ,wszystko w temacie .
Cwaniackie zachowanie niegodne Radnego.

Łukasz Kmita.
Łukasz Kmita.
10 lat temu

Dziękując za pozytywne wpisy dotyczące mojej osoby i poruszonego w Przeglądzie tematu, który stał się w oczach niektórych głównym problemem naszego miasta, proszę o nieatakowanie innych radnych – niezależnie od opcji politycznej. Każdy z Państwa ma prawo do oceny tej sytuacji. Ktoś kto zrobił tą fotkę miał pewien plan. Nie dajmy się sprowokować i nie obrażajmy innych. 8)

Clinton
Clinton
10 lat temu

Dokad p. Kmita bedzie I radnym w Olkuszu, to tak go Przeglad Olkuski bedzie opisywal jakie dostanie wytyczne od swoich zwierzchnikow – PO. Swoje macki napewno uaktywnili radni z Pakuski i Mlodych ( czyt.SLD ), ktorym zal sciska cztery litery, ze nic nie ptrafia. Wacuś, Arturek , Romuś, Andrzejek i doktorek Robercik – pięciu wspaniałych bez pomysłów.

wujek dobra rada
wujek dobra rada
10 lat temu

Do tej pory Przegląd podejmował poważne tematy…a teraz zajmują się takimi bzdurami jak to gdzie parkuje radny i jaki znak drogowy źle stoi czyli bzdurnymi tematami z pogranicza sensacji ! Zajmijcie się lepiej problemami ważnymi dla mieszkańców…np. kiedy w końcu skończy się remont rynku i ul. Górniczej, i że drogowcy zaspali i zima ich zaskoczyła a kierowcy na tym cierpią bo jest ślisko a solarki nie widziałem ani jednej! Niech się tłumaczą ! Ile mają kasy i ile już wydali na odśnieżanie i dlaczego tak mało!!!
Oto temat na poważny artykuł ! Do roboty !!! :-*

bossówna
bossówna
10 lat temu

Dzis cały dzień na tym podjeździe parkował samochód jednej z firm gastronomicznych. Do tego teraz jak przechodziłam stoi jakiś vipowskie audi na rejestracjach KR i zastawia chodnik. Ciekawe czy ktos o tym coś napisze???

o kurna
o kurna
10 lat temu

on tym strupem nie powinien przejść przeglądu, a tak po za tym dlaczego rozszczulacie się nad ćwokiem powinien dobrowolnie zapłacić mandat przyjąć karne punkty i powinni wysłać go na ponowny kurs nauki jazdy 😳 😳 😳 😳 😮 😮 😮 😮

jko
jko
10 lat temu

Pan Radny, Celebryta Kmita jest chyba tak sławny w Olkuszu że powinien już mieć własny pomnik, najlepiej w samym centrum. A jak nie ma, to trzeba sprawdzić kto dopuścił się tak haniebnego zaniedbania! Przeglądzie Olkuski do dzieła! ps. Gdzie jest zderzak?

kura
kura
10 lat temu

Czy Was wszystkich juz bozia rozumu pozbawila? Przeciwnicy i poplecznicy od siedmiu bolesci. A Łukasz ma powod do zadowolenia. Lokalny celebryta pelna geba!

dociekliwy artysta
dociekliwy artysta
10 lat temu

Pytanie brzmi: kto dał prawo pomawiać Kmitę, że łamie przepisy?? teren gdzie stoi jest terenem należącym do MOK. Tak więc, jesli MOK nie wnosi sprzeciwu Kmita może tam dalej stawać.
Panie Kmita. W sądzie sprawę ma Pan wygraną za naruszenie dóbr osobistych. We wtorek zadzwonię do biura i jeśli trzeba przygotuje bezpłatnie pozew.

PanienKA z okienKA
PanienKA z okienKA
10 lat temu

a może by tak przekazać tę sprawę redakcji Pudelek.pl? Prawie 1000 odsłon, 60 komentarzy, Kmita naprawdę jest sławny! Chyba więc warto by o jego haniebnym czynie dowiedziała się reszta Polski 😛

sumienie narodu2
sumienie narodu2
10 lat temu

A ja mam pamiec dobra i nie tak wyborocza jak niektorzy ponizej. Kiedys inny radny tez zostal na podobnej rzeczy zlapany i wtedy nikt go nie bronil. Pan Kmita z prawa, Drapacz z lewa.
Badzcie chociaz troche krytyczni wzgledem swojego idola Łukasza.
http://www.przeglad.olkuski.pl/index.php/to-i-owo/wszystkie-to-i-owo/pozostale/4961-nie-bd-o-nie-parkuj-jak-radny

G....t
G....t
10 lat temu

do dajcie spokój: dlaczego bym sie czepiał ? ano dlatego że z takimi zwyczajami spotykam siĘ na codzień i gdyby nie niefortunna obecność radnego to przegląd lub uczciwy donosiciel nie kiwnął by palcem. To nie jest rzetelne dzienikarstwo tylko pogoń za sęsacją a tym nie buduje się praworządności. Zwracać uwagę należy nie tylko celebrytom a i zwykłym obywatelom.

dajcie spokoj
dajcie spokoj
10 lat temu

Ja nie rozumiem jednej rzeczy – czemu czepiacie sie Przegladu i dziennikarzy? Kogos z mieszkancow to wkurzylo, zglosil sprawe do redakcji, redakcja poprosila radnego o wyjasnienia. Czy jakby interwencji nie podjeli, to nie uznalibyscie tego jako zamiatanie rzeczy pod dywan? Czemu niby radny ma byc traktowany inaczej? parkuje w niedozwolonym miejscu, a jako osoba publiczna powinien sie pilnowac jesli chce zwracac uwage wszystkim naookolo. Nosil wilk razy kilka, poniesli i wilka.

Prawowity
Prawowity
10 lat temu

Poziom olkuskiego dziennikarstwa. Żenada. Byle pisać.
Brawo!!! Zajmijcie się POważnymi rzeczami a nie wzorami do naśladowania!!! Pozdrawiam radnego Kmitę!!!

hajdar
hajdar
10 lat temu

PRZEGLADAJAC PO OLKUSKU wpisy internautow i komentarze mam pytanie do redaktora prowadzacego czy uzgadnial wieczorowa pora publikacje tego artykulu z najwyzszymi wladcami Olkusza , z prokuratorem ,komendantem policji etc…..
konczac na Burmistrzu i proboszczu ? O przepraszam zapomnialem o wladzach olkuskiej PO.

Tomcio Paluch
Tomcio Paluch
10 lat temu

– Jednocześnie żałuję, że życzliwy czytelnik nie zechciał zwrócić mi uwagi osobiście w biurze, lecz wybrał interwencję w mediach. To w moim przekonaniu pokazuje prawdziwe intencje interweniującego – i tyle w temacie.

W Olkuszu PRL żyje dalej. Podpuszczanie i donosicielstwo. Tym stoi Srebrny Gród.

Hej.ka
Hej.ka
10 lat temu

Po ilości komentarzy widać, że to jeden z najciekawszych artykułów w PO w ostatnim okresie, bo ludzie bardzo emocjonalnie do tego podchodzą. Nie interesują was podwyżki za wodą czy śmieci bo to nudne jest, a tu proszę trochę wytchnienia od codziennej szarości.

Agent Tomek
Agent Tomek
10 lat temu

Nie rozumiem skąd Kmita ma tylu adwokatów, chyba że sam posty pisze. Pan Radny nie jest bezbronnym bidulkiem atakowanym przez krwiożerczych przeciwników politycznych tylko lokalnym celebrytą, który zawsze jest pierwszy, gdzie coś się dzieje, uwielbia siedzieć w pierwszych rzędach, podsuwa się pod kamery (szczególnie przy katastrofach!) i zawsze się wypowie na każdy temat. Taka robota, chce się pchać i być na świeczniku to trzeba ponosić tego koszty.

Kris
Kris
10 lat temu

Za ten zderzak to chyba powinien być odebrany dowód???
Może rzecznik Policji odpowie????

majkel
majkel
10 lat temu

Żenujące,czym się tabloid PO zajmuje.Bardziej przekonujący bylby przekaz i zdjęcie z niepełnosprawnym,któremu auto utrudniło przemierzenie chodnika.Rozumiem,że można nie lubić Kmiciora,ale nie bądźmy hipokrytami,wszyscy w jakimś stopniu naginamy czy wręcz łamiemy przepisy drogowe.Szanowny świerszczyku zajmij się lepiej innymi bolączkami miasta!

S.S
S.S
10 lat temu

Pan Kimta parkuje tam regularnie od kilku lat… To nie był przypadek!

Apel
Apel
10 lat temu

Panie Kmita w imię pokoju i spokoju społecznego w Olkuszu apeluję NAPRAW PAN TEN CHOLERNY ZDERZAK!!!! Gwarantuje, że wtedy nikt nie zwróci uwagę na pański samochód. A póki co w ramach pokuty, obejmie pan w Olkuszu patronatem akcję „Parkuj z głową, stop świętym krowom” [url]http://www.facebook.com/pages/Parkuj-z-g%C5%82ow%C4%85-STOP-%C5%9Awi%C4%99tym-Krowom/124648510937543[/url]

oooooj.
oooooj.
10 lat temu

Radaktorowi artykulu to juz powaznych tematow brakuje. Idzie na latwizne. Przez takie artykuly to ludzie przstana Przeglad czytac.

STAŚ
STAŚ
10 lat temu

a moze zdjecia samochodu Kmicie zrobil radny – lat 66 – maly siwy z Pakuski lub dr powiatowy z tego samego osiedla. jezeli to oni to napewno maja w tym interes aby p. Kmite zdyskredytowac w oczach opinii publicznej. maja w tym interes pod wybory w 2014r. radnymi sa po 10 – 20 lat i mysla, ze ich znowu podstepem wybiora. nic z tego Panowie. czas na polityczna emeryture. pan Ch …. ta to juz dawno emeryt i dietke sobie jeszcze trzepie tak jak i pan doktor z SLD. i bardzo dobrze im z tym. a w rozmowie to mysla, ze wszystkie rozumy zjedli.

Łukasz Czyż
Łukasz Czyż
10 lat temu

Kilkadziesiąt komentarzy pod tekstem pokazuje skalę olkuskiego piekiełka. Szanowni Państwo, łamanie przepisów w ruchu drogowym nie ma żadnych polityczno- społecznych barw. Na czerwonym świele przjeżdżają zwolennicy prawicy, lewicy, centrum i Bóg wie, kto jeszcze. Z pewnością parkują w miejscach niedozwolonych policjanci, strażacy, a pewnie i księża. Mało tego- są też posłowie, którzy jeżdżą bez pasów i rozmawiają za kierownicą przez telefon komórkowy. Są również byli rzecznicy prasowi poważnych instytucji, którzy zbyt szybko jeżdżą na rowerze. Więcej pokory Drodzy Państwo…

POpas
POpas
10 lat temu

poziom Przeglądu Olkuskiego doszedł dna,stał się gazetka Starostwa i szkoda tutaj dyskutować,moderator już usuną moją opinię na temat wyprawy radnych w góry,czy nie prawdą było,że po poprzednim wyjeździe szpital poszedł do Szczecina,czy nie prawdą jest co się stało z OFNE,czy nie prawdą że PKP,PKS pod kluczem,nie prawda jest że wybudowano energetykę i mamy ja w D.Górniczej, a co z gazownią.Sąd też w Chrzanowie, ZUS,itd.a Kmita- żenada redakcjo.Moderator do dzieła i tak parę osób przeczyta

Spisek
Spisek
10 lat temu

Sprawę powinna zbadać specjalna komisja, tym bardziej, że na przednim zderzaku Forda Kmity odkryto ślady trotylu i drzazgi z brzozy. (Dlatego Kmita nie naprawia samochodu, żeby nie niszczyć dowodów!). Czy to może być przypadek? A jak Kmita był w Krakowie, czy to mógł być przypadek, że obok jego samochodu przechodził Brunon K. Czujecie to?