wsb1

We wtorek 21 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Dzień Innowacji i Przedsiębiorczości, organizowany przez Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta i Gminy Olkusz.

– Dzień Innowacji i Przedsiębiorczości to doskonała okazja do integracji oraz wymiany doświadczeń przedstawicieli instytucji samorządowych, świata nauki i biznesu w zakresie perspektyw rozwoju lokalnego rynku pracy oraz pozyskiwania inwestorów – mówi Sebastian Korzeniowski, kierownik olkuskiego wydziału WSB w Dąbrowie Górniczej.

Premierowym punktem wydarzenia było wystąpienie dr Marcina Lisa, Prorektora ds. Rozwoju i Spraw Studenckich WSB. Przedstawił on profil kształcenia uczelni, a także podał jej dotychczasowe osiągnięcia. Podczas wtorkowego Dnia Innowacji i Przedsiębiorczości w Olkuszu, wykład wygłosił również redaktor Roman Młodkowski, w przeszłości będący naczelnym i pomysłodawcą TVN CNBC, a teraz zajmujący stanowisko dyrektora Pionu Biznes i Finanse na portalu Onet.pl. Tematem jego prelekcji pod nazwą „Kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość. Sposób na udaną karierę” było nowe podejście do innowacyjności, która zgrabnie łączy aspekty ekonomiczne, społeczne i ekologiczne. Na potwierdzenie swoich słów podał przykłady prężnych kiedyś przedsiębiorstw, które nie poszły z duchem czasów i przegrały konkurencję z firmami prowadzącymi biznes według najnowszych trendów.

wsb2

Nie zabrakło także zachęty dla słuchaczy, aby ci systematycznie zdobywali wiedzę, kształcili się i rozwijali swoje zainteresowania. Wiedza jest bowiem kapitałem pozwalającym dążyć do wyznaczonych celów i osiągania sukcesów. Po wykładzie każdy z uczestników mógł porozmawiać z redaktorem. Na chętnych czekały także materiały promocyjne WSB.

Dzień Innowacji i Przedsiębiorczości był piątą częścią Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wydział Zamiejscowy WSB w Olkuszu. Patronat nad imprezą objął burmistrz Roman Piaśnik, którego reprezentowała jego zastępczyni Jolanta Motyczyńska.

Fot. WSB w Dąbrowie Górniczej

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze